فرمول یک ایران – بعد از اینکه سازمان جهانی ورزشهای موتوری درخواست پیشنهادهای جدید را دوباره مطرح کرد، فدراسیون جهانی اتومبیلرانی تصمیم گرفت تا استفاده از قطعات استاندارد را از سال 2021 در فرمول یک اجباری کند. ماه گذشته از طرف علاقمندان این طرح درخواستی مبنی بر استفاده از گیربکس یکسان در بین همه تیمها در مسابقات از سال 2021 تا 2024 به فیا رسید. دیروز شورای جهانی ورزش های موتوری (WMSC)، طرحهای بیشتری را در این رابطه تصویب کرد اگرچه جزئیاتی از این مصوبات ارائه ندادند. اما آنطور که از منابع داخل فیا می‌شود فهمید قرار است که مجموعه‌ای از قطعات بصورت یکسان و استاندارد برای همه تیمها مشخص شود و تنها اجازه استفاده از آنها را در قسمت فنی داشته باشند که این قانون از 2021 عملی و اجباری خواهد شد. بنابر گفته راس براون مدیر فرمول یک هدف از این قانون نزدیک شدن هرچه بیشتر تیمها به هم و از بین رفتن فاصله‌ای است که بین تیمهای ضعیف‌تر و قوی‌تر وجود دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

 1. H.farahani

  8

  0

  اخرش اینا فرمول یک رو نابود میکنن.اخه گیربکس کجایِ اختلاف بین تیم هاست؟وقتی تیم اول و اخر از یه موتور و گیربکس استفاده میکنن.وقتی تیمای برتر سه برابر تیمای دیگه هزینه میکنن برابری وجود نداره.
  در ضمن وقتی برندی مثل مرسدس و فراری بخاطر محدودیت و اعمال نظر فیا نسبت به مثلا ویلیامز برتری نداشته باشه چرا باید تو فرمول یک بمونه.
  به نظرم میشه برای تیمای ضعیف امتیاز خاص قائل شد.مثلا امکان تست بیشتر

دیدگاه خود را بیان کنید