فرمول یک ایراندنیل ریکاردو می گوید که تیم فرمول یک ردبول به رانندگانش شانس برابری نخواهد داد، زیرا آن ها می خواهند که مکس ورشتپن تبدیل به جوان ترین قهرمان تاریخ فرمول یک شود.

پس از یک دهه همراه بودن با خانواده ردبول که هفت سالش در فرمول یک بوده، راننده ی استرالیایی تصمیم گرفت به وفاداری اش پایان دهد و برای فصل 2019 – 20 فرمول یک به تیم رنو بپیوندد. همین موضوع جدیدا جنجال هایی را به دنبال داشته و مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر اذعان کرد که راننده ی سابقش از رقابت با ورشتپن فرار کرده است و ریکاردو نیز در مصاحبه ای این ادعا را رد کرد.

مکس ورشتپن و دنیل ریکاردو - گرندپری بلژیک 2017

مکس ورشتپن و دنیل ریکاردو

او همچنین گفت که اگر در ردبول می ماند، رقابت عادلانه ای با راننده ی هلندی شکل نمی گرفت:

من چیزی علیه مکس ندارم. ما همیشه در کنار هم خوب بودیم و حتی این موضوع بعد از تصادف باکو نیز صدق می کرد.

من هیچ وقت چنین فکری نکردم که نمی توانم با او کار کنم یا اینکه تیم به اون خودروی بهتری بدهد.

اما من فکر می کنم که در صورت رقابت برای عنوان قهرمانی، تیم طرف مکس خواهد بود. آن ها می خواهند او را تبدیل به جوان ترین قهرمان تاریخ کنند.

شاید ادعاهای ریکاردو فقط در حد فرضیه باشد اما مشاوره تیم ردبول، دکتر هلموت مارکو در پاسخ به سوال خبرنگاران که پرسیده بودند “چه کسی در سال جاری قهرمان خواهد شد؟”، او نگفت راننده ی ردبول یا پیر گسلی، او مستقیما مکس ورشتپن را به زبان آورد و همین موضوع باعث می شود تا کمی از نگرانی های ریکاردو رنگ واقعیت بگیرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. Mjyz

  19

  8

  یه بار تو سایت کامنت گذاشتم که هلموت مارکو از هوندا ۵تا انجین میخواد تا مکس رو تو کورس قهرمانی نگه داره .
  فتل ، لویس ، لکرک و مکس کله خراب چهههه شود این فصل . مگر اینکه مرسدس قدرت مطلق باشه مثل فصل های قبل و بقیه برای مقام های بعدی بجنگن .
  راستی FIA پیشبینی کرده که فراری قهرمان سازنده ها رو به دست میاره . یا واقعا فراری یه تکونی به خودش داده و واقعا قوی‌تر شده یا بازی کثیف اینا برای زمانی که مرسدس قهرمانی رو گرفت بگن ما تیم ضعیف تر بودیم و فراری رو شکست دادیم

  • --

   10

   2

   پيش بيني فيا رو جدي نگير منافعي پشتشه كه ما بي خبريم
   مرسدس همواره ماشين برتر بوده حتي تو 2018 كه يه عده ميگن فراري نزديك شده من ميگم رانندگي فتل فراريو تو رقابت زنده نگهداشت واگرنه با اون شرايط استراتژي و مديريت درصد قهرماني فردي و تيمي 0 بود اونم در مقابل تيم كار درست بنز
   در هر حال اميدوارم فراري هر آنچه كه داره رو درست استفاده كنه و روند تصاعدي رو در پيش بگيره
   آرامش بيشتري از طرف تيم به راننده ها منتقل بشه كار حله…مصاحبه ي كيمي كه از جو حاكم بر فراري ناراضي بود
   قطعا يكيش فشاري بود كه به راننده ها مياوردن

 2. Akbar (Ghasemi)

  28

  4

  تمرکز ردبول روی مکس واضح بود.
  قبل از پایان نیم فصل دنیل فوق العاده نتیجه گرفته بود.
  دنیل جور دوران افول ردبول رو کشید حالا اگه ردبول رقابتی باشه دیگران بهره اش رو میبرن.
  برای دنیل با اخلاق و دوست داشتنی فرمول یک ارزوی موفقیت و دست کم یه قهرمانی تو عمر ورزشیش تو اف1 دارم
  منصفانه بگیم کمترین لیاقتش یه قهرمانی هست

 3. hossein46

  15

  3

  به نظر من افرادی مانند لکلرک، اوکن، میک شوماخر و حتی لندو نوریس (به خاطر علاقه شخصی به نوریس) شانس بیشتری برای جوانترین قهرمان اف وان دارند.

 4. میلاد

  18

  2

  به هیچ وجه از مکس خوشم نمی یاد به خاطر نوع رفتارش ولی اگر موتور هوندا رقابتی باشه و اطمینان بالایی داشته باشه، مکس به راحتی می تونه یکی از مدعیان قهرمانی باشه.

 5. daniel65

  0

  0

  وقتی از دنیل پرسیدن از تیم قبلیت دلت برا کی تنگ میشه گفت :وتل.این حرفش کلی معنی داره.واقعا دنیل تو ردبول بعد ۱۰ سال خیلی تنها واقعا این اواخر میشد احساسش کرد.میکا هاکنن میگه ردبول با موتور جدیدش همه ارزوهاش نقش بر ابه.بعدشم یکی نیست به کریستین هورنر بگه که قهرمانی راننده با تجربه میخاد نه استعداد .با ۲جوون کله خر ک نمیشه قهرمان شد.یکی دو مسابقه نیست ک.

دیدگاه خود را بیان کنید