فرمول یک ایران – پس از اتمام تست های پیش فصل بارسلونا سوالات زیادی از شما مخاطبین عزیز فرمول یک ایران به ما رسید در مورد نواوری های مختلف تیم ها و تغییراتی که در خودروی خود اعمال کرده اند، ما نیز وظیفه خود دانستیم تا به حد ممکن به این سوالات پاسخ دهیم.

تعداد سوالات شما عزیزان زیاد بود و محبوبترین انها هم مرتبط به خودروهای تیم های برتر مرسدس و فراری و ردبول بوده که با توجه به اینکه تحلیلی در مورد تغییرات خودروی مرسدس قبلا در وبسایت کار شده بود قصد بر این گرفتیم که در این ویدئو تحلیلی به تیم های دیگر بپردازیم، سوالات زیادی در مورد قسمت پشتی خودروی ردبول پرسیده شد مخصوصا تغییراتی که در هفته دوم تست های پیش فصل بارسلونا این خودرو به خود دید، همینطور در مورد فراری یک سوال قدیمی نیز دوباره جان گرفت و انهم این بود که پدال اضافه پشت فرمان سباستین فتل دقیقا چه عملکردی را دارد!؟ البته هنوز این مسئله برای کسی روشن نشده ولی به بررسی دو حدسی که در این روزها راجبه این موضوع مطرح شده می پردازیم و احتمالات پیرامون عملکرد این پدال را بررسی نمودیم. علاوه بر این دو تیم، سوالات زیادی هم در مورد خودروی الفارومئو و ویلیامز مطرح شد مخصوصا ویلیامز که سعی شد تا جای ممکن در مورد این خودرو کامل تر صحبت شود.

بعضی از شما عزیزان نیز سوالاتی را مبنی بر پیش بینی فصل با توجه به نتایج تست از ما خواستید؛ به طور کل از روی نتایج تست نمی توان چیزی را اثبات کرد چون خیلی از متغیرها نامشخص هستند مخصوصا در مکاتباتی که با تکنسین های تیم های رنو/ردبول و مکلارن داشتیم با این پاسخ ها روبرو شدیم که انها بسیاری از قطعات خود را به بارسلونا نیاورده اند و قصد این را دارند که انها را در ملبورن رونمایی کنند. بنابراین ما نیز فعلا هیچگونه تحلیلی را نمی توانیم انجام دهیم و هرگونه تحلیلی به مثال نظر شخصی می باشد. ما تنها امیدواریم که رقابتهای نزدیک تر و هیجان انگیزتری را دنبال کنیم و همینطور اینکه رقابت قهرمانی جهان تا به مسابقه ابوظبی ادامه پیدا کند.

پ.ن: مطمئنا قسمت های زیادی برای تحلیل خودروها باقی مانده است که ما در این ویدئو به دلیل طولانی شدن کار از ان صرف نظر کردیم به مانند دیفیوزر ردبول/بال عقب الفارومئو/ بال عقب رنو و طراحی های خاص بارج بورد و داکت های ترمز هر تیم که سعی می کنیم در برنامه های بعدی به این مطالب نیز در صورت امکان بپردازیم.
  دانلود فایل ویدیویی

8 دیدگاه

 1. soroush_sh_11

  9

  5

  واقعا ممنون که اینهمه وقت و احترام برای طرفدار ها میزارید. یه سوال که الان پیش میاد باز اینه اگه شاسی ردبول تاب زیادی داره پس شایعه لرزش موتور هوندا بر شاسی میشه گفت صحیح هستش و اگه فراری توی خنک کاری بهترینه پس صد در صد جریمه موتوری نخواهد داشت و این یعنی یه قدم به قهرمانی نزدیک شدن

  • Akbar (Ghasemi)

   9

   0

   جریمه موتوری به خنک کنندگی مرتبطه اما همه چیز نیست که… فقط گرما موتور و اجزاشو نمی سوزونه تکنولوژی و کیفیت و آلیاژ ساخت اون قطعات مونتاژ دقیق، خطاهای سیستم برقی mgu-k و mgu-h حتی چنانچه دیدیم یه شمع 50 یا 60 دلاری و خیلی موارد دیگه هم میتونه عامل خرابی و یا پنالتی باشه

دیدگاه خود را بیان کنید