فرمول یک ایران – فراری ها که سعی بر قدرتمند شدن دوباره و بازگشت به روزهای خوب خود را دارند، توانستند در تست های پیش از فصل بارسلونا تمامی توجهات را به خود جلب کنند اما مدیر فنی رنو، نیک چستر معتقد است که دیگر تیم ها نیز با فاصله بسیار اندکی نسبت به تیم فراری کار را دنبال می کنند.

سباستین فتل توانست در روز اخر تست، با زمان 1.16.2 ثانیه و با 0.003 ثانیه اختلاف با لوییس همیلتون راننده بریتانیایی تیم مرسدس صدرنشینی پیش از فصل را برای خود و فراری کسب کند. اما پشت سر این دو از رتبه های سوم تا دهم تقریبا کار با 1 ثانیه اختلاف دنبال می شد. چستر اینطور بیان کرد:

به نظرم تیم ها فوق العاده به هم نزدیک هستند، زمان ها نیز به هم بسیار نزدیک تر شده، انها در شرایط مختلف در روز های قبل هم نزدیک بوده اند. هر روز تصویر بهتری از اوضاع برایمان شکل می گیرد ولی خب حتی با درنظر گرفتن اینکه دیگران از میزان سوخت متفاوت هم بهره مند بودند باز هم می توان گفت که فاصله نزدیکی را باهم داریم.

در شرایط فعلی می توانم بگویم که فراری یک قدم جلوتر از باقی تیم هاست و پس از فراری شرایط بسیار نزدیک به هم دنبال می شود. البته من اعتقاد دارم که ما هنوز سرعت واقعی مرسدس را مشاهده نکردیم اما تیم های زیادی وجود دارند که خیلی به هم نزدیک هستند و من نمی توانم الان تیمی را رتبه بندی کنم و بگویم انها در کجای کار هستند.

نیک چستر

نیک چستر – مدیر فنی رنو

چستر در مورد جایگاه رنو و ردبول نیز اینگونه بیان کرد:

هنوز گفتن اینکه در کجا قرار می گیریم کمی زود است، اما اگر همه چیزی که در تست دیدیم را در پیست ببینیم شرایط بسیار نزدیک تر از انچیزی که باید باشد، قرار دارد.

من هنوز نمی توانم بگویم که ردبول در کجا قرار دارد و شاید هم انها حتی سرعت واقعی خود را نشان نداده اند. اما باز هم می گویم که شرایط به نحویست که تیم ها بسیار به هم نزدیک تر شده اند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. hossein46

  2

  0

  با تشکر از ادمین محترم بابت مطالب قشنگشون.
  “اما پشت سر این دو از رتبه های سوم تا دهم تقریبا کار با 1 ثانیه اختلاف دنبال می شد.”
  اگر اختلاف زمانی 10تیم فرمول یک رو در هر دور 1 ثانیه در نظر بگیریم اختلاف بین هر تیم 0.1 ثانیه (به طور مساوی) میشود در یک پیست 60 دوری (به طور میانگین) بعد از عبور از خط پایان اختلاف زمانی بین تیم ها به 6 ثانیه میرسد (بدون در نظر گرفتن عواملی مانند پیت استاپ و خرابی خودرو و ماشین ایمنی و …. ). پس باز رقابت بین دو تیم فراری و مرسدس میباشد.

دیدگاه خود را بیان کنید