موتوجی‌پی ایران – موتوجی‌پی جریمه‌ی جدید “دور طولانی” را به مجموعه قوانین خود اضافه کرد و از ابتدای فصل 2019، داوران می‌توانند از این قانون برای جریمه کردن موتورسواران خاطی استفاده کنند.

این ایده‌ی جدید موتورسوار خاطی را مجبور به دور زدن در محدوده‌ای مشخص و خارج از پیست می‌کند، که اولین بار در تست پیش فصل قطر 2019 و در پیچ 8 پیست لوسیل امتحان شد.

پیچ شماره 8 پیست لوسیل قطر در تست پیش فصل 2019

پیچ شماره 8 پیست لوسیل قطر در تست پیش فصل 2019

ولنتینو روسی در روز شنبه‌ی تست این مسیر طولانی‌تر را امتحان کرد و به طور تخمینی 3 ثانیه نسبت به حالت عادی زمان از دست داد.

به دلیل بازخورد خوبی که از موتورسواران موتوجی‌پی گرفته شد، این جریمه که حالا با نام “جریمه‌ی دور طولانی” یاد می‌شود به طور رسمی در مجموعه قوانین موتوجی‌پی، پیش از شروع فصل 2019 نوشته خواهد شد.

در حالی که در ابتدا تصمیم بر این بود که این ایده برای جایگزینی جریمه‌ی مجبور کردن موتورسوار جلویی به پس دادن رده‌ی فعلی خود به موتورسوار پشت سری طراحی شود، قرار بر این شده است که صرفا به صورت قانونی جدا به لیست جرایم قابل استفاده توسط داوران اضافه شود.

مدیران مسابقه‌ای موتو‌جی‌پی، لوریس کاپیروسی و فرانکو اونچینی، به همراه مدیر ورزشی دورنا، کارلوس ازپلتا، مجموعا تصمیم خواهند گرفت که کدام قسمت هر پیست برای اعمال این جریمه در نظر گرفته شود.

طبق انتظارات این قانون در اکثر پیست‌ها قابل به کار گیری است و تنها یک یا دو پیست شاید فضای لازم برای این کار را نداشته باشند.

ازپلتا در گفتگو با موتوراسپرت گفت:

می‌خواهیم که این قانون در همه‌ی پیست‌های تقویم مسابقات قابل اجرا باشد، اما یک پیست هست که محدودیت‌های آن عملی کردن این قانون را غیرممکن می‌کند، اما این موضوع این قانون را برای سایر پیست‌ها نامعتبر نخواهد کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. soroush_sh_11

    4

    0

    واقعا یه ایده عالی هستش اینجاست که توانایی راننده ها مشخص میشه و هر کی بهتر باشه جریمه ش در واقع کمتر میشه واس فرمول یک هم بی نظیره اگه اجرایی بشه تقریبا توی همه پیست ها بجز پیست خیابانی به درد بخوره فقط یه ضعف این جریمه توی ورود دوباره به مسیر اصلی و احتمال تصادف هست

دیدگاه خود را بیان کنید