فرمول یک ایرانسباستین فتل که با فراری تا سال 2020 قرارداد دارد می گوید که اگر ماموریتش به طور کامل انجام نشود، در پایان قراردادش، اسکودریا را ترک نخواهد کرد.

بسیاری از طرفداران احتمال می دادند که در سال جاری زندگی به همراه چارلز لکلرک در فراری ممکن است برای فتل بسیار دشوار پیش رود اما تیم ایتالیایی در روز های گذشته اعلام کرد که راننده جدید فراری، در واقع راننده دوم تیم خواهد بود و حداقل برای رقابت های آغازین، اگر بحث رسیدن به هدف ها مطرح شد، لکلرک در اولویت دوم خواهد بود.

فتل گفت:

من کاملا آگاهم که قرارداد من تا انتهای 2020 است و انتظار دیگری نداشته باشید. من از بودن در اینجا بسیار خوشحالم و هدفم کسب عنوان قهرمانی جهان است.

به آنچه که می خواهیم به اندازه ی کافی نزدیک نشده ایم و هنوز کار برای انجام داریم و من احساس می کنم این ماموریت من است و به خاطر آن هنوز اینجا هستم، هم برای خودم و هم برای تیم. من علاقه ی خاصی به فراری دارم، تیمی که رویای کودکی من بوده و برای من کاملا واضح است که برای چه اینجا هستم.

کیمی رایکونن و سباستین فتل - استرالیا 2018

کیمی رایکونن و سباستین فتل

فتل در ادامه افزود که از چهار سال هم تیمی بودن با کیمی رایکونن لذت برده و انتظار ندارد مشکلی با لکلرک در 2019 داشته باشد:

هنگامی که شما هم تیمی باشید، آنچیزی را که دیگر راننده انجام می دهند، دقیق تر مشاهده می کنید و به نظر من با کیمی به خوبی ما این کار را در چند سال گذشته انجام دادیم. فکر می کنم که ما یک حس مشابه برای ماشین داشتیم.

بدیهی است که در حال حاضر چارلز اینجاست و او بسیار سریع خواهد بود و شکی در این موضوع نیست. من انتظار دارم که او بسیار سریع پیشرفت کند.

مسئله ی اصلی کار کردن ما به عنوان یک تیم است. من نیازی به یادآوری به چارلز ندارم که او باید در پیست سریع تر از من باشد و من نیز همین طور. این طبیعی است، 20 عدد از بهترین راننده های جهان در 20 ماشین در خط استارت هستند و هیچ کس نیازی به یادآوری ندارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. الف ی برگشت خورده

  2

  14

  قرار دادش تا پایان 2019 نیست؟
  به هر حال
  اگه من جای مدیرای فراری باشم و یک فصل دیگه و برای بار سوم ماشین در حد قهرمانی در اختیار راننده قرار بدم و اون قهرمان نشه، دلیلی نمی بینم که قراردادش رو تمدید کنم
  خطر آلونسو اصلا شوخی بردار نیست ب نظر من برای فتل!
  به نظر من فتل باید خیلی سریع و کم اشتباه باشه در فصل 2019 اگه بخواد تو مارانللو بمونه

دیدگاه خود را بیان کنید