فرمول یک ایران – تازه وارد مکلارن و فرمول یک، لندو نوریس پیش از اولین فصل حضور خود در فرمول یک بیان کرده است که به دنبال گرفتن کمک و راهنمایی از لوییس همیلتون نمی باشد.

نوریس در ماه اینده برای مکلارن در گرندپری استرالیا پا به میدان می گذارد درست به مانند لوییس همیلتون در 12 سال پیش، او جوانترین راننده بریتانیایی می باشد که به فرمول یک امده است ولی با اینحال او اصرار دارد که به سختی لوییس همیلتون را می شناسد!

نوریس در مراسم رونمایی اینگونه به خبرنگاران پاسخ داد:

مطمئنا من به اینکه جوانترین راننده بریتانیایی هستم که به فرمول یک راه یافتم افتخار میکنم، به نظرم افتخار بزرگ و همینطور جالبی هستش که بتونم این جمله رو بگم و در چنین وضعیتی خودمو مشاهده کنم. ولی من تا الان به لوییس زنگ نزدم، من حتی شماره لوییس رو هم ندارم. من حتی تلاش نکردم که از راهی که برای خودم در نظر گرفتم دور بشم و از کسی راهنمایی بگیرم که حتی کوچکترین رابطه ای هم باهاش ندارم در زندگی شخصیم.

من همیشه به او به عنوان یک راننده نگاه می کنم، او راننده ای می باشد که من بسیار او را مورد تحسین قرار می دهم چونکه او واقعا فوق العاده هست. او یکی از بهترین راننده های تاریخ می باشد. این خیلی خوب است برای یک راننده که به شخصی مانند او بنگرد و از او الگو بگیرد.

موضوع فقط راننده های بریتانیایی نیست. اینکه من میخواهم به بهترین نسخه ای که می توانم تبدیل شوم باید از هرکسی یاد بگیرم، این شخص می تواند کارلوس ساینز، فرناندو و یا حتی استافل باشد. چیزهایی بوده که من از همه انها یادگرفته ام که منجر به بهبود وضعیت خودم انجامید.

لندو نوریس که برای دو فصل راننده تست مکلارن بوده، ادعا می کند که او صمیمیترین رابطه را با آلونسو داشته است، او اضافه کرد:

من این فرایند را اساسا با فرناندو انجام دادم. او یک راننده بریتانیایی نیست ولی از دید یک راننده همچنان می توانید با مشاهده نحوه اماده سازی او برای یک اخر هفته فرمولی، عملکرد او، رفتار و کردار او با تیم و مهندسان و همه چیز های شبیه به این مسائل از او یاد بگیرید. من با فرناندو رابطه خیلی خوبی دارم و این رخداد بسیار خوبی برایم بود چونکه به من این امکان را داد تا از او چیزهای بسیار زیادی را فراگیرم.

لندو نوریس و کارلوس ساینز - مک لارن 2019

لندو نوریس و کارلوس ساینز – مک لارن 2019

نوریس در مورد حضور خود در مکلارن بیان کرد که او می خواهد هدفش را بر روی آینده متمرکز نگه دارد تا یک جدال تیمی، او در این مورد بیان کرد:

به نظرم این رویای همه می باشد که قهرمانی جهان را بدست بیاورند که این خودش به این معناست که باید همه راننده های دیگر را شکست دهید. ولی چونکه من عضو مکلارنی هستم که در حال حاضر یک هدف بلند مدت را در سر می پرورد، فکر می کنم که بهترین گزینه ممکن این باشد که روی پیشرفت و بهبود خودم کار کنم و راننده بهتری شوم. من واقعا فکر نمی کنم که وقتی که پیش خود بگویم من میخواهم این فرد را شکست دهم، واقعا بتوانم این کار را انجام دهم. من نیاز دارم که از کارلوس یاد بگیرم، او تجربه بسیار زیادی دارد.

سال ها حضور در فرمول یک به او چیزهای خیلی بیشتری اموخته تا من. او در یک شرایط متفاوت می تواند تصمیم گیری های بهتری نسبت به من کند. من در زمستان تمام تلاشم را کردم که برای مسابقات اماده تر باشم. اما چیزهایی وجود دارند که شما تا روی پیست حضور نداشته باشید نمی توانید به انها دست یابید و فراگیرید.

بنابراین من سعی می کنم که از کارلوس تا جای ممکن یاد بگیرم. برای هدف مشترکی که داریم یعنی همان بردن مسابقات و قهرمانی جهان تا اول به عنوان یک تیم بهبود پیدا کنیم. من فکر می کنم چیزی که مهم است این می باشد که ما باهم کار کنیم تا باعث بهبود عملکرد هم و خودرو شویم تا بتوانیم نتایج بهتری را کسب کنیم. به شخصه برایم مهم است که تبدیل به راننده بهتری شوم و عملکرد پایانی بهتری نسبت به عملکرد اغازینم داشته باشم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید