فرمول یک ایرانکیمی رایکونن می گوید که از آرامش و جو تیم آلفا رومئو لذت می برد و او در جایی قرار دارد که در مقایسه با فراری، کمتر با سیاست و مزخرفاتش درگیر است.

در گرندپری ایتالیا 2018 فراری اعلام کرد که قرارداد رایکونن را برای فصل آینده تمدید نخواهد کرد و چارلز لکلرک هم تیمیسباستین فتل در 2019 خواهد بود. راننده ی فنلاندی نیز سریعا اعلام کرد که به تیم سائوبر خواهد رفت، تیمی که 17 سال پیش با آن حضور در فرمول یک را تجربه کرد و حالا نام این تیم به آلفارومئو ریسینگ تغییر پیدا کرده است.

رایکونن درباره ی مدت زمان کوتاه حضورش در تیم آلفا گفت:

به نظر من قطعا در اینجا آرامش بیشتری وجود دارد. بیشتر “مسابقه دادن” مورد توجه است و کمتر در مورد سیاست و مزخرفاتش صحبت می شود. به طور کلی [با نبود این مسائل] همه ی افراد راحت تر هستند و ترجیح می دهند فضا این گونه باشد.

کیمی رایکونن و چارلز لکلرک

کیمی رایکونن و چارلز لکلرک

رایکونن همچنین به جانشین خود در فراری نصیحت کرد که به مسائل حاشیه ای توجهی نکند و بیشتر تمرکزش بر روی رانندگی باشد:

او تیم را می شناسد و چند سالی را با فراری بوده است و این گونه نیست که به جای کاملا تازه ای نقل مکان کند.

او از فرمول یک تجربه دارد اما در جایگاه ویژه ای قرار گرفته است. اوضاع بعضی مواقع عذاب آور می شود و همیشه اینگونه بوده و برای او بهتر است که درگیر بسیاری از مسائل نشود و فقط کاری را انجام دهد که برای آن استخدام شده است.

اغلب ما برای انجام دادن کارها به روش های خاصی پناه می بریم اما در فراری اوضاع کمی متفاوت است. اگر این شما را ناراحت نکند، مشکلی وجود نخواهد داشت. درگیر مسائل نشو و فقط کاری را انجام بده که آن ها از تو می خواهند.

او افراد تیم را می شناسد و با آن ها کار کرده و همین همه چیز را آسان می کند.

کیمی رایکونن و مائوریزیو آریوابنه

کیمی در انتها افزود که هیچ نظری درباره ی اخراج شدن مائوریزیو آریوابنه و جایگزینی او با متیا بینوتو ندارد:

من هم مانند بقیه فقط خبرش را خواندم.

راستش را بخواهید نخواندم، دوست پسر مادرم از من پرسید”این خبر را دیده ای؟” و من هم گفتم “نه!” زیرا ما در فنلاند بودیم و علاقه ای به دیدن هیچ خبری نداشتم.

هیچ نظری نداشتم و در حال حاضر نیز هیچ نظری درباره ی دلایلش ندارم، به من هم ربطی ندارد که دلیلش را بدانم و خودم را درگیر آن کنم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

23 دیدگاه

 1. ...m6...

  21

  50

  تا رفت ریخت بیرون همه چیو چه فشاری بهش اومده بود😣بعد بعضیا میان خودشونو میکشن که بوتاس یه مسابقه به لوییس راه داد…شد شهید در راه لوئیس و ازین قبیل حرفا😂😂 اقا جمع کنید بساطو

  • REZA.M

   42

   16

   “m6″میشه بگی دقیقا به چی اعتراف کرده و توی کدوم قسمت از حرفاش.شما به خاطر دارید که همیلتون به بوتاس اسلیپ استریم داده باشه؟فراری فتل رو مجبور کرد که به رایکونن اسلیپ استریم بده.اونم زمانی که توی رقابت قهرمانی بود.خیلی بیشتر از اینها بوده ولی نیازی به گفتن نیست چون همه دیدن.تو هم دیدی ولی …………………………………

   • علی شفیعی | کاربر متخلف

    7

    17

    لاروس؟
    کدام لاروس را میگی؟
    خیلی لذت میبرید سر این بنده حدا میریزید.خوب حالا شماها جواب بدین، من از قول ایشان جواب میدهم. کدام لاروس، اخرین چیزی که فیتیله دریافت کرده، ممنوع الورود بودنش به تمامی اکادمی ها است. اخرین. چیزی که دریافت کرده بعنوان یک سرمشق بد و الگو بد نام گرفتن است.
    شما داری در مورد چی حرف میزنی.؟
    دوستان عزیزز ببینید، صاحب لاروس، کسی که مثلا جایزه اخلاق را برده الگو بد معرفی میشود. ورودش به همین خاطر به اکادمی ها ممنوع است.
    میدانی اینکه به جوانان اکادمی بگویند این شخص یک الگو بد است یعنی چی؟ اصلا مفهومش را میدانی؟ میدانی اینکه ممنوع‌الورود شود به تمامی اکادمی ها یعنی چی؟

    من بخودم قول داده بودم باهاتون بحث نکنم، چون جوانمردانه نیست با کسانیکه ساده ترین نوع مفاهیم را در برداشت صحیحش مشکل دارند بخواهیم باهاشون بحث کنیم. اما دیدم خیلی ذارید تند میروید. در ضمن لوییس باعث ننگ نیست. به جوانها نمیگویند این ادم اصلا سرمشق مناسبی نیست براتون، و اینکه 5 قهرمانی جهان دارد.
    فتل امسال 41 درصد از دذامد تبلیغاتیش کم شده. لوییس 38 درصد شرکتهای جدید برای شرکت در تبلیغاتشان ازش درخواست کردن.
    راستی، چی شده که اف ای آی هنوز لغو نکرده حکم سال 2017 را ؟

    دیگه سعی کنید بیست نفری حمله نکنید به یکنفر. بیست نفری که کلا حتی از بین 10 کامنت اخرشان نمیتوانی دو تا کامنت که همدیگر را نقض نکرده باشند پیدا کنی.

    خوش گذشت.

  • Ahmad VETTEL

   33

   10

   m6 میشه بگی دقیقا الان کیمی چیو ریخته بیرون؟
   وقتی مرسدس تا سرحد شهادت به بوتاس دستور میده و تو هم به عنوان طرفدار جوابی نداری بدی،دیگه چرا بهت فشار میاد؟

  • --

   34

   12

   متاسفم براي f1iran كه يه همچين كامنت هاي كودكانه و بي معني رو تاييد ميكنن،عزيزم ميخواي بشيني مسابقه ادم بزرگارو ببيني اشكال نداره ولي نيا با نظراتت نمك بريز

   • علی شفیعی | کاربر متخلف

    7

    16

    قاطی؟ من میگم شما ببین چیزی میبینی در بینشان.
    سیاست کثیف یعنی چی؟ اصلا سیاست طعنی چی؟
    بخدا نمیدانید.
    سیاست به مجموع تصمیمات و عملکرد هایی که در پی گرفتن مجموع تصمیمات و اجرایی کردن ان در جهت رسیدن به هدفی، را سیاست میگویند. این تعریف جامع سیاست است.
    حالا سیاست کثیف یعنی چی؟
    یعنی به مجموع تصمیمات کثیف و اجرایی کردن این تصمیمات کثیف و عملی کردن انها را سیاست کثیف میگویند.
    خوب چه نوع تصمیمات کثیفی در مورد کیمی گرفته شده که او دارد اینطور حرف میزند.؟

    چیزی پیدا کردی؟
    گویا برای شما قاطی داشته وگرنه پاسخی دریافت کردی که مجبورید دوباره وارد داستانهای تخیلی خودتان شوید.

    بسلامت.

  • H.farahani

   23

   5

   جناب M6
   تا رفت؟(تا)جدیدا چقدر طول میکشه.چند ماه!!!
   میدونید منظورش از فشار چیه؟اینکه کارکنان شرکت رقیب یعنی لامبو هم ازت برد بخوان.یعنی تو واسه یه کشور مسابقه میدی نه صرفا یه تیم.یعنی نمیتونی هر طور میخوای لباس بپوشی و رفتار کنی.
   واقعا توانمندی میخواد حرف به این زلالی و روشنی رو گل الود کنید تا یه چیزی توی تور بیفته.

  • محمد.ج

   12

   3

   داداش فکر کنم تو فقط و فقط تیتر خبر رو خوندی که خیلی هم مقرضانه انتخاب شده بود.
   تیم های بزرگ همیشه سیاست های خاصی داشتند چه مرسدس باشه چه ردبول و چه فراری. کاملا مشخصه که توی تیم های کوچک فشار روی راننده ها کمتره و استرس کمتره و استراتژی ها ساده تره. کاملا برای من قابل قبوله که کسی مثل کیمی که قبل از اولین مسابقه ی فرمول یکش باید کلی دنبالش بگردن و آخرشم ببینن روی چمن اطراف محل مسابقات خواب تشریف داره سیاست های تیم های بزرگ مزخرف باشه.

   • محمد.ج

    10

    2

    البته منظور من این نیست که کیمی راننده ی کوچکیه. بلکه هدفم این بود که بگم این راننده چقدر خونسرده و چقدر از حاشیه بدش میاد و دوستداره دور از همه ی این چیزها باشه.

 2. علی شفیعی | کاربر متخلف

  4

  17

  خیلی زرنگ هستید که مثلا همگی ریختین سر این جوان؟
  با چند خط کوتاه کاری کرد همتون مثل اسپند روی اتش بالا و پایین بپرید.
  اون کسی که واقعا دیگه رد داده میگه جوابی ما نداریم بدهیم.
  فوران استعداد در شبی زمستانی چه میکند.
  بوتاس در کدام. مسابقه شانس پیروزی داشت که بخاطر دستور تیمی نتوانست…
  برای مرتبه فکر کنم دویست و خورده ای بار میپرسم.

  البته ایکاش یکنفر از شما بود که می امد، در پیج اینستاگرام کمی سوال و جواب کنیم، تا متوجه شوید، بهترین کاری که باید انجام دهید، سکوت کردن است.

  ایکاش فقط یک برگ برنده داشتید، فقط یک برگ.

  • Javad f1

   14

   2

   من بعد مدت ها دارم کامنت میدم. جناب دکتر اردلان ایشالاه وقت کنین با این همه درگیری ها و کمبود وقتی که دارین، بتونین یه وقت به ما بدین یه لایو اینستاگرام بزارید و داده های علمی و تجاربتان درمورد فتل را به منی که فتل فنم و احساس میکنم عقایدم اشتباه بوده رو از راه اشتباه برگردونید. اگه میشه این لطف رو به من و امثال من بکنید و تو یه لایو اینستاگرام یا توییتر یا حضور در یک گپ تلگرامی اطلاعات خودتون رو نشر دهید به صورت کامل و جامع . امیدوارم درخواست منو بپذیرین. درصورت راضی بودن و چراغ سبزتون، یه هماهنگی در اینستاگرام انجام دهید تا مکان و زمان اطلاع رسانیتون رو مشخص کنید. ممنون از وقتی که میزارید🙏

  • H.farahani

   9

   1

   شفیعی
   اسپند رو اتیش یه خاصیتی داره.هم بوش و دودش.ولی از نظرات شما هیچ بخاری بلند نمیشه.شما سینه چاک کردید و گریبان دریدید به خاطر چند نظر از چند نفر مختلف.
   مضحکتر از همه اینکه ادعای منطق و استدلال دارید.مثل اینکه یه جنایتکار جنگی(قصد توهین ندارم عرضم مثالِ) حرف از صلح بزنه.
   اینکه از همه لوییز فنای اینجا تنها شما رو فتل لقب بذارید و مثلا تلافی کنید نشون میده چقدر کودک درون پریشانی دارید.

 3. --

  10

  1

  جواب يسري افراد رو نديم بهتره..طرف مدعيه طرفداراي فتل ساده ترين مفاهيم براشون مشكله داداش تو برو نوشتنتو درست كن بعد بيا حرف از مفاهيم بزن

دیدگاه خود را بیان کنید