فرمول یک ایران – مدیربرنامه ی دنیل کویات، نیکولاس تاد اذعان کرد که فصل 2019 آخرین شانس راننده ی روسی در فرمول یک خواهد بود.

کویات با عملکرد ضعیفش در ابتدای 2016، صندلی اش در ردبول را به مکس ورشتپن واگذار کرد و پس از دو فصل در تورو روسو، او برای 2018 نتوانست صندلی در فرمول یک پیدا کند. کویات در فصل گذشته راننده توسعه تیم فراری بوده و تورو روسو نیز اعلام کرد که او به همراه الکساندر آلبون ترکیب رانندگان این تیم را برای فصل 2019 فرمول یک تشکیل خواهند داد.

دنیل کویات

دنیل کویات

اما تاد معتقد است که کویات خوب از این مسئله آگاه است که برای ماندن در فرمول یک باید یک فصل خیره کننده را در 2019 تجربه کند:

در فرمول یک، بدست آوردن شانس مجدد بسیار دشوار است. او به عنوان راننده شبیه ساز فراری عملکرد فوق العاده ای داشت و موقعیت او مرا به یاد بازگشت فیلیپه ماسا به سائوبر در 2004 می اندازد. ماسا درست دو سال بعدش با مایکل شوماخر در فراری هم تیمی شد.

دنیل راننده ی با استعداد و ورزشکار خوبیست که رشد ترتیبی و اخلاقی خود را فراموش نکرده است.او کتاب های تولستوی و داستایفسکی را می خواند و یک فرد بسیار باهوش و خودآموز است.

او با حالت کمتر عاطفی و بالغ تر به فرمول یک باز می گردد. واضح است که او به کسب نتایج خوب نیاز دارد و این را نیز درک می کند که این شانس مهم بوده و او دیگر نمی تواند مانند آن را دریافت کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

  1. Ahmad VETTEL

    19

    0

    دلیل اخراج کویات از ردبول و فرستادنش به تورو روسو برخورد های زیادش بود وگرنه استعداد عالی داشت و خیلی خوب رانندگی میکرد.مثلا مکس کم برخورد داشته؟برخورد مکس با بقیه و کنار پیست از کویات هم بیشتر بوده.خیلی ردبول در قبال کویات بیرحمی کرد

دیدگاه خود را بیان کنید