موتو‌جی‌پی ایرانخورخه لورنزو، موتورسوار جدید هوندا طی مصاحبه‌ای به مخالفت با مقایسه‌ی کال کراچلو بین موتورهای هوندا و دوکاتی پرداخت.

موتور RC213V هوندا در سال 2018 قدم بسیار بزرگی رو به جلو بود. در انتهای فصل قهرمان فردی، تیمی و برترین سازنده‌ی موتور همگی از آن هوندا شد، اما کراچلو که در گذشته سابقه‌ی مسابقه دادن با موتورهای دوکاتی و یاماها را دارد اذعان داشته که موتور هوندا با اختلاف چالش برانگیزترین موتور موتو‌جی‌پی برای موتورسوار است.

لورنزو اما، که فصل قبل از لحاظ استقامت تا قبل از تعویض باک موتور دوکاتی مشکل داشت، در مصاحبه‌اش بعد از اولین تست موتور هوندا بیان کرده که ارزیابی کراچلو از این موضوع غلط است.

وی گفت:

من با نظر او موافق نیستم، نمی‌دانم شاید به این خاطر است که او الان چندین سال است که در تیم هونداست و موتورها تغییر کرده‌اند و یا اینکه او به یاد نمی‌آورد سایر موتورها چگونه بوده‌اند.

احساس من این است که موتور هوندا به اندازه‌ی موتور دوکاتی فیزیکی نیست و در این مورد مشکلات زیادی در آینده نخواهم داشت.

در [تست] خرز کاملا آماده نبودم ولی با این حال سواری خوبی از موتور گرفتم. صادقانه بگویم که در این باره نگرانی خاصی ندارم.

لورنزو هنوز در حال ریکاوری و بهبود بعد از عمل انتهای فصل گذشته بود که در تست‌های ابتدایی سوار بر موتور هوندا شد، اما قدم‌های بسیار بزرگی برای اخت گرفتن با موتور این فصلش برداشته است.

خورخه لورنزو

خورخه لورنزو

خورخه اینگونه ادامه داد:

وفق پیدا کردن با موتور در موتو‌جی‌پی بسیار سخت و پیچیده است، همانگونه که این تجربه را با دوکاتی داشتم و با آن زندگی کردم.

پس ساده نیست، اما این موضوع با هوندا آن هم در حالی که کاملا آماده نبودم در والنسیا و خرز بسیار خوب پیش رفت.

مچ دست چپ لورنزو نیز در اوایل سال 2019 دچار شکستگی شده تا او اولین تست فصل در سپانگ مالزی را از دست بدهد. با این حال وی معتقد است که بر اساس نتایج او در تست‌های والنسیا و خرز، آخرین تست قبل از شروع فصل که در قطر برگزار می‌شود برای آماده‌سازی مناسب، کافی خواهد بود.

خورخه گفت:

در والنسیا با توجه آماده نبودنم مخصوصا در قسمت مچ دست، تمرکز فقط بر روی جایگیری مناسب، درک ارگونومی موتور و تلاش برای هرچه بیشتر دور زدن تا جایی که امکان دارد، بود. سپس در خرز شروع به تست قطعات جدید کردیم؛ مخصوصا در روز دوم، و پس از این تست مشاهده کردیم که بعضی از قطعات جدید بهتر از نمونه‌ها قبلی عمل می‌کنند.

در سپانگ قطعات بسیار بیشتری برای تست داریم، که قادر به امتحان آن‌ها نیستم. بعد از آن در تست قطر شرکت خواهم کرد و این دقیقا همان مقدار جلسه‌ی تمرینی برای تست قطعات است که هنگام انتقال از یاماها به دوکاتی داشتم.

[شرایط] می‌توانست بسیار بدتر باشد. [این مصدومیت] می‌توانست در اواسط فصل اتفاق بیافتد. پس در همچین شرایطی وقتی بدشانسی اصلی را در نظر می‌گیرید می‌فهمید که وضعیت الان بدشانسی نیست.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید