فرمول یک ایرانمکس ورشتپن معتقد است که اگر ماشین او در 2019 برای پیروزی ساخته شده باشد، او نیز برای کسب عنوان قهرمانی جهان آماده است.

راننده ی هلندی تیم ردبول وارد پنجمین فصل حضورش در فرمول یک می شود اما هنوز رقابت او برای قهرمانی نامشخص است. ردبول توانایی ساخت یک ماشین برای قهرمانی را داراست اما آن ها برای انجام این مهم باید انتظار یک پاوریونیت خوب از طرف هوندا را داشته باشند، چیزی که ورشتپن به آن امیدوار است:

من می توانم این کار را انجام دهم زیرا من چهار فصل را پشت سر گذاشته ام و به طور مثال لوئیس همیلتون در همان فصل ابتدایی خودش برای قهرمانی رقابت کرد.

آیا برای قهرمانی آماده اید؟ مطمئن نیستید. آیا همیلتون آماده بود؟ شاید آره و شاید هم نه!

اما وقتی یک ماشین با پتانسیل قهرمانی در اختیار دارید، شما برای قهرمانی پیش خواهید رفت. به نظر من هیچوقت صد درصد مشخص نیست که کسی آماده باشد یا خیر.

وقتی که شما ماشین داشته باشد، تا حدی که بتوانید با آن سریع رانندگی می کنید اما اگر سریع ترین ماشین پیست باشد، به طور عادی پیروز مسابقات یا دوم می شوید.

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون و سباستین فتل، ورشتپن جوان را قهرمان آینده ی فرمول یک می دانند. راننده ی مرسدس درباره ی او گفته است:

مکس در تمام طول سال رانندگی بسیار خوبی داشته و قوی بودنش را بارها و بارها به ما نشان داده است. اگر تیمش ماشینی در اختیار او قرار دهد که به ما بسیار نزدیک شود، آن وقت است که او در رقابت قهرمانی خواهد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

33 دیدگاه

 1. (h.n) lewis.44

  11

  21

  من نمیدونم این چرا اصرار داره بگه قهرمانی های همیلتون ب خاطر ماشینشه؟؟؟
  بارها تو مسابقات مختلف دیدیم که بر اثر بی تجربگیت یا اسپین شدی یا تصادف کردی درصورتی ک همیلتون کمترین اشتباه وتصادف رو تو این چند سال اخیر داشته.
  جرات و جسارت تو رانندگی خیلی مهمه ولی همه چیز نیست.
  مرسدسم بهت بدن فک میکنی با کله شق بازی میتونی توش اول بشی.

   • (h.n) lewis.44

    2

    6

    آره موقعی هم ک تو مکلارن بود بهترین ماشین زیر پاش بود همونجا ک اولین قهرمانی جهانشو گرفت.
    کلا گذشته رو فراموش کردین .
    برا ما ک ثابت شده همه جوره عالیه(البته این فصل خیلی حمایت شد ک من خودم ب شخصه این مدلی رو دوست ندارم و خیلی بهش توجه نمیکنم)شما هم حرف تازه وارد های f1 رو به عنوان اسطوره قبول کنید.

   • Hammer

    2

    7

    همه راننده ها بدون ماشین هاشون هیچی نیستند

   • علی شفیعی | کاربر متخلف

    1

    7

    واقعا؟ همه یعنی شما؟ یا شما از جانب دیگران هم صحبت میکنید.
    اما برای اینکه اینرا بدانی و دیگر این حرف را جایی نگویی چون واقعا شاید جلوی خودت چیزی نگویند اما پشت سرت میخندن. اولا ماشین پرقدرت راننده ماهر میخواد.
    توی سنگاپور این ماشین بود که خودش میپیچید؟ یا مهارت راننده بود؟

    همیلتون را اگر از کارتینگ که شروع کرده نگاه کنید، تمام مراحل را درش قهرمانی دارد. اما این حالت را راننده های زیادی نیستن که دارند. اینها نشان دهنده نبوغ یک راننده است. ماشین سریع یکی از فاکتورهای مهم قهرمان شدن است اما بجز اون موارد دیگری هم وجود دارد. یکیش ثبات راننده است، تصمیم گیری درست راننده است. و …..
    برای خودت میگویم این حرف را جای دیگری نزن.
    در ضمن شما همیشه از جانب خودت صحبت کن. برای معتبر جلوه دادن حرف خودت از کلمه همه استفاده نکن. شما طوری کامنت بگذار که اینقدر منطقی و از روی مستندات، مستدل باشد که نیازی به کارگیری اینجور کلمات همانند همه نشوی.

    موفق باشید.

   • Ahmad VETTEL

    10

    1

    شفیعی:
    پس عقیده ات اینه که ماشین خوب رو به راننده خوب میدن.پس نظرت در مورد ردبول بین 2010 تا 2013 چیه؟
    پس خودت باید قبول داشته باشی که فتل راننده ماهری بوده که تیم ردبول تو دوران اوجش به عنوان راننده استخدامش کرد مگر اینکه حرفای خودت رو هم قبول نداشته باشی

  • yas

   20

   1

   با احترام به نظر شما باید بگم قهرمانی‌های همیلتون همش بخاطر ماشین نیست ولی اگه بخواهیم منصفانه نگاه کنیم اختلاف ماشین و تیم مرسدس با بقیه تیم‌ها زیاده.
   دلیل اینکه مکس همش درگیر میشه اینه که ماشینش نمیتونه در شرایط عادی با مرسدس رقابت کنه بنابراین مجبوره که با شرایط غیر عادی و با نهایت توان رانندگی کنه. نه مثل همیلتون باخونسردی.
   تا وقتی مکس پشت مرسدس نشینه، نمیشه در مورد سبک رانندگیش قضاوت درستی داشت.

  • REZA.M

   14

   6

   باز هم حرفهای……………
   تو از براندل بیشتر میفهمی؟
   براندل صد بار گفت که مشکلات فراری توی تصادف ناشی از عدم پایداری اکسل های ماشینه.آمریکا دلیلش همین بود.مونزا دلیلش همین بود وحتی آلمان و چین هم دلیلش همین بود.دارم با استناد به حرفهای کارشناس فرمول یک کامنت میزارم.شما هم اگه میتونی یه بار منطقی و با سند حرف بزن.

   • Hammer

    2

    7

    خب چرا این اتفاقات برای رایکونن نمی افتاد؟

   • ...m6...

    2

    6

    بازم حرفای….. برای پوشاندن ناتوانی راننده😄 قشنگه ازین حرفا بزن

   • علی شفیعی | کاربر متخلف

    2

    6

    کی این حرف را زده؟ شما لطفا سندیت حرفت را نشان بده که گفته باشند در امریکا، المان، چین تمام اینها را گفته مشکل هز ماشین بوده نه فتل.
    اینکه شما بگی فلانی گفته سندیت نیست. اینکه اعلام کنی که در فلان سایت در فلان تاریخ، میتوانید بخوانید. چون اینجا لینک اجازه نمیدهند بگذارید اما میتوانید به همان صورتی که وفتم اعلام نمایید.
    امکان ندارد کارشناسی گفته باشد مخصوصا المان و امریکا را تقصیر از ماشین بوده.
    ممنون میشوم اگر اعلام نمایید.

   • REZA.M

    9

    1

    در جواب”علی شفیعی”
    کافیه بری فول ریس آمریکا رو ببینی.بعد از تصادف فتل و ریک براندل در مورد عدم پایداری اکسل ماشین فراری حرف میزنه.
    در جواب”Mclaren_senna”
    اول که در طول فصل رایکونن به اندازه فتل رقابت چرخ به چرخ نداشته که این اتفاق واسش بیفته.
    در ضمن برو فول ریس آلمان رو ببین.چند بار همون مشکلی که برای فتل به وجود برای رایکونن هم بوجود اومد ولی چون توی قسمت های دیگه پیست بود و دیواری هم اونجا نبود تونست به پیست برگرده.
    در جواب “…m6…”راننده ما توی بارون-با سافتی که چند دور پشت ماشین رایکونن داغون شده بودن و با ماشینی که دوان فورسش صد در صد نبود رفت تو دیوار.میشه بگی چرا همیلتون توی برزیل 2017 با لاستیک نو و بهترین ماشین سال و توی پیست خشک اونطوری رفت توی دیوار؟

   • Hammer

    1

    3

    مگه نمیگی مشکل ماشین فراری بوده که فتل اسپین میشه؟ خب با این حساب راکونن هم باید اینطور میشد دیگه… پس بخاطر ماشین نیست… نحوه رانندگی تاثیر گذار بوده

   • Ahmad VETTEL

    4

    0

    McLaren-senna:
    آقا رضا هم بهتون جواب داد کیمی برخورد چرخ به چرخ به اندازه فتل نداشت تو فصل 2018.

 2. REZA.M

  16

  3

  “وقتی که شما ماشین داشته باشد، تا حدی که بتوانید با آن سریع رانندگی می کنید”این دقیقا چیزیه که گسلی هم گفته بود و کاریه که فتل توی 2018 انجام داد.ماشین فراری در حد قهرمانی نبود ولی فتل تا جایی که تونست سریع رانندگی کرد.انکار نمیکنم که موتور فراری در 2018 خیلی خوب و قوی تر از 2017 بود.اما از موتور مرسدس ضعیف تر نبوده باشه قوی تر هم نبوده.و در مقابل آیرو و شاسی افتضاحی داشت.
  و در مقابل”اما اگر سریع ترین ماشین پیست باشد، به طور عادی پیروز مسابقات یا دوم می شوید.”
  خب الان یه عده از اساتید که حتی از راننده فرمول یک هم اطلاعات بالاتری دارن میان و ……………………….

 3. Ahmad VETTEL

  15

  3

  و بازم مکس بعضی حقایق رو گفت و مورد انتقاد و تمسخر همیلتون فنا قرار گرفت.
  مکس ورشتپن اشتباه میگه-گسلی اشتباه میگه-پدی لو از الانم داره میگه مرسدس شانس اصلی برای 2019 هستش و….
  همه اشتباه میگن و طرفدارای لوییس درست میگن.
  شما خوبین

  • Hammer

   2

   4

   البته افراد سرشناس زیادی از جمله الونسو و راس براون الن پراست مونتزمولو و… راجع به ماشین ها و راننده ها در فصل گذشته نظر دادن اونا هم نظرشون محترم هست

  • ...m6...

   2

   8

   😄😄خیلی از بزرگان فرمول یک مثل آلن پراست وقتی میگن لوئیس بهترینه نظرشون پشمه و کارشناسای سایت بهتر میفهمن اون موقع حرف یه علف بچه اونم از روی سوزش فوق العاده زیاد مدرکه😂😂لوئیس چکار کردی با اینا؟؟؟ چکار؟؟

 4. Hammer

  5

  0

  درسته… صد البته که برای قهرمانی ماشین رقابتی لازم هست ولی چیزی که ما تا الان از اقای ورشتپن دیده ایم در حد قهرمانی نبوده چون مداوم درگیری های بیخود ایجاد میکنه ایشون بخیال خودشون اگر ماشین فراری یا مرسدس رو سوار میشدن همه رو میبلعیدند ولی اینطور نیست. شما همین فصل 2018 هم فرصت سوزی های زیادی داشتید علارغم اینکه تمرکز گاراژ ردبول کاملا به سمت شما بود ولی نتوانستید حتی یک پول پوزیشن بدست آورید

  • akrh78

   2

   1

   من نمیدونم تو چرا رفتی تو پوست طرفدار مکلارن؟ شهامت داشته باش بیا بگو 44 فن هستم
   مثلا میخوای بگی همه 44 رو دوست دارن و برتر میدونن حتی طرفدارای مکلارن

   • Mahmood.gh

    1

    1

    برتر بودن فقط نتیجه میتونه نشون بده و بنظر شما تو این سالها ک برترین راننده بوده؟
    کی برترین کمپانی سازنده بوده؟

 5. علی شفیعی | کاربر متخلف

  1

  1

  اینکه ما خوبیم، شکی نیست. چون نه حسادت داریم. یعنی چیزی هم نمیبینیم برای حسادت. نه تولید کننده منطق جدید قرن هستیم. فتل هر چی برده با مهارت برده، همیلتون با شانس برده، فتل هر چی باخته بخاطر ماشینش بوده همیلتون راننده نبوده، 😂
  شما همین شاهکارتان کافیست که هواداران همیلتون هرجوری باشند در مقابل همچین منطقی بهترین جلوه میکنند. من شک ندارم امکان نداره خودتان وقتی میخوانید این شاهکار را نخندید.
  و اون روزی که شما عزیزان فتل دوست یک کامنت گذاشتید که نشود با استناد به کامنت خودتان، بهترین بودن لوییس را ثابت کرد من قول میدهم هر کسی هر چیزی دلش خواست براش از اینجا بگیرم و بهش هدیه بدهم.
  همین کامنت شما… دوستان ایشان درست میگوید گسلی گفته، مکس گفته. حالا ابتدا تشکر میکنم که همیشه مهر تایید زدید به بهترین بودن لوییس. از شما میپرسم، شما به حرف گسلی و مکس اشاره کردی و گفتی که این حجت است. یعنی استناد کردی بهشان.
  حالا میخوای من اشخاصی را که در همین یکی دو ماه، گفتن لوییس راننده ای افسانه ای است را نام ببرم؟
  راس براون، همیلتون جزیی از تاریخ فرمول 1 بود و حالا او تبدیل به افسانه شده.

  تظرتان چیست؟

  اون موقعی که می ایید، و همچین حظری میخواهید بدهید باید قبلش فکر کنید که خوب از اینها معتبرتر و و شناخته شده تر امدن از لوییس کلی تعریف و او را بین 10 راننده برتر تاریخ فرمول 1 گفتن. پس نمیتونبم اینجا به حرف این دو تا استناد کنیم ولی به حرف اون همه ادم معتبر استناد نکنیم.

  خودتان می ایید بر علیه خودتان کامنت میگذارید.

  باید قدر اینهمه خوبی را دانست.

 6. REZA.M

  0

  1

  سوال امتحانی:بازرس کی اف سی در روز چقدر وقت آزاد دارد؟(همراه با اثبات)
  جواب:بی نهایت-چون با وجود مدیریت رستوران های زنجیره ای-جراحی قلب و مغز-شرکت در مسابقات قهرمانی رالی و………..اونقدر وقت اضافه داره که میاد اینجا یکی یکی کامنت ها رو میخونه و در جواب بقیه طومار مینویسه.

دیدگاه خود را بیان کنید