فرمول یک ایران – راننده سابق و تحلیل گر فرمول یک، مارتین براندل اذعان کرد که در زمان مدیریت مائوریزیو آریوابنه در فراری بسیاری از چیزها درست نبوده است.

در روز چهارشنبه آریوابنه از سمت خود به عنوان مدیر تیم فراری به دلیل عملکرد ضعیف برکنار شد و مدیر فنی این تیم، متیا بینوتو جای او را در راس تیم گرفت. 2018 بهترین شانس سباستن فتل و فراری بود تا بر سلطه مرسدس و لوئیس همیلتون پایان دهد اما با اشتباهات فردی و تیمی، این تیم آلمانی بود که بار دیگر قهرمان فصل لقب گرفت.

براندل معتقد است که یکی از اشتباهات فراری عدم استفاده از دستور تیمی بوده است:

اگر داخل یک سازمان نباشید از داخل آن آگاهی ندارید اما من مشاهده کردم و دیدم که بعضی چیزها درست نبوده است.

شما می بینید که در پیستی مانند هوکنهایم فتل تحت فشار است زیرا بسیاری از چیزها درست انجام نشده اند. سپس مشاهده می کنید که او از مسیر خارج می شود و عملا از رقابت قهرمانی بیرون می رود. یا در مونزا [و عدم استفاده از دستور تیمی و عدم استفاده از تلاطم هوای پشت رایکونن] اتفاق افتاد.

مارتین براندل و لوئیس همیلتون

مارتین براندل و لوئیس همیلتون

براندل همچنین درباره ی انتصاب متیا بینوتو گفت:

بینوتو شهرت بسیار خوبی در توسعه تیم از نظر فنی دارد و به وضوح مدیر تیم است.

اما او اکنون مانند رعد و برق است. او باید جلوی همه باشد و با افراد تند و زننده و وحشتناک مثل من در رسانه های فرمول یک صحبت کند.

او باید آنجا باشد و توضیح دهد که چرا همه چیز خوب پیش رفت، چرا همه چیز خوب پیش نمی رود. این کار متفاوت و چالش دیگری است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

19 دیدگاه

 1. REZA.M

  24

  5

  “شما می بینید که در پیستی مانند هوکنهایم فتل تحت فشار است زیرا بسیاری از چیزها درست انجام نشده اند. سپس مشاهده می کنید که او از مسیر خارج می شود و عملا از رقابت قهرمانی بیرون می رود. یا در مونزا [و عدم استفاده از دستور تیمی و عدم استفاده از تلاطم هوای پشت رایکونن] اتفاق افتاد.”البته اینجا بعضی از اساتید و علمای همیل فن از براندل هم بیشتر میفهمن و معتقدن اشتباهات فتل دلیلش چیزای دیگه بوده و همینطور معتقدن که فراری رایکونن رو فدا کرده.

  • علی شفیعی | کاربر متخلف

   0

   9

   وقتی نمیخواین متوجه بشوید، خوب نمیشوید. به زور که نمیشه یک چیز را به یکنفر فهماند. وقتی نمیخواهید، کاریش نمیشه کرد. داره از اشتباهات فردی و از اشتباهات تیمی، یک مثال میزند. اشتباه فردی رفتن توی دیوار فتل است و در م. نزا هم میگوید عدم دستور تیمی.
   شماها جدی جدی خودتان را خوب راضی میکنید. مشکلی نیست. پس طبق اعتقاد شماها همتون ایمان دارید که لوییس به قول اکثر بزرگان، و اسطوره های فرمول یک که گفتند لوییس راننده ای افسانه ای است و بی شک یکی از 5 راننده برتر فرمول 1 است. وقتی یک گزارشگر می ایدمیگوید دستور تیمی نداشته و و شماها دیدین که داشته و می ایید نیگویید او درست میگوید، پس دیگه نمیتوانید چیزی در مورد صحبتهای بزرگان فرمول 1 بگویبد.
   امیدوارم متوجه چگونگی مثال المان و مونزا شده باشی.

 2. david7

  7

  14

  امیدوارم امسال یه رقابت تزدیک رو تا روز آهر برای قهرمانی بین تیم ها ببینیم و در نهایت هم مرسدس قهرمان بشه
  تو راننده ها هم هرکی که واقعا لیاقتشو داره نه با ماشین بهتر و دستورات تیمی بیش از حد

 3. Farid

  22

  4

  واسه یکبار هم که شده یه بریتانیایی داره حقیقت فصل قبلو درباره فراری و سباستین میگه!!. جالبه که میگه: اشتباه فراری عدم استفاده از دستور تیمی بود. چیزی که تموم وتل فنا تموم فصل فریاد میزدن. امیدوارم امسال سال سب و فراری باشه

 4. Mahmood.gh

  2

  18

  جا دارهی معذرت خواهی از بعضی دوستان فراری فن بکنیم ببخشید ک مرسدس ماشین بعتری داشت و مهندس هاشون و مدیریتش بهتر کار کرد ب بزرگی خودتون ببخشید دیگه

  • yas

   5

   0

   عزیز دل؟ همه فتل فن‌ها و طرفداران راننده‌های دیگه هم همینو میگن. ماشین عالی مرسدس، مدیریت بی‌نظیر، راننده عالی، استراتژی‌های فوق العاده. این دوستان شما هستن که میگن فقط رانندگی لوییس. ما منکر توانایی لوییس نیستیم. یکی از راننده‌های برتر تاریخه. همین و بس. شما حرف دیگه‌ای دارین ما گوش میدیم. بفرمایید

 5. علی شفیعی | کاربر متخلف

  0

  8

  واقعا بعضی مواقع ادم چقدر میتونه عجیب باشه.
  اینکه یک عده، یک ارمان و اعتقاد ثابت ندارند.
  هر ثانیه به یک چیز معتقد هستن و ثانیه ای بعد بکل انرا رد میکنن.
  خدا همچین حالتی واقعا نصیب دشمن ادم هم نکند.
  نمونه این حالت را الان میبینیم.
  یک سری کاربر که علاقمند به فتل هستن، تا اینجا یک چیز طبیعی است.
  اما فقط همین نکته اش همانند بقیه هستش، از اینجا به بعد جالب میشود :
  یک گزارشگر امده دو مثال زده از اشتباهات فردی و تیمی. المان را نمونه اشتباهات فردی میداند، و مونزا را اشتباهات تیمی. شما در مورد آلمان هیچ اشاره ای به تیم یا چیزه دیگری نمی بینید بکند.
  اما درباره مونزا دقیقا اشاره به تیم دارد. و جالبتر اینکه اشتباه در المان را سبب از دست رفتن قهرمانی میداند نه مونزا که اشتباه تیم میداند.
  اصل موضوع : جدا از اینکه خوده این تعداد که الان صحبتشان را کردم خودشان دیدن دستور تیمی فراری را، اما براحتی رد کردن ان چیزی که خودشان دیدن، و جدا از ان، اینجا یک گزارشگر امد چیزی گفت، همین تعداد امدن و میگویند یعنی از این بیشتر میفهمید. من اول جواب این عده را بدهم، بله بیشتر میفهمیم. اگر شما اندازه فهم خود را نسبت به فهم دیگران تنظیم کردید که پایین تر باشه، این در مورد فقط شما است، اما اگر منظورتان درک فرمول 1 است نسبت به این شخص این بحثی جداگانه است.
  برگردیم سر موضوع، پس با گفتن یک گزارشگر طبق ادعای این اشخاص باید پذیرفت. باشه.
  همین اشخاص، وقتی دیدن اکثر بزرگان فرمول 1، نه یک خبرنگار، اسطوره های فرمول 1، نه یک خبرنگار امدن و لوییس را یکی از 5 راننده برتر تاریخ فرمول 1 نامیدن یا 10 تا راننده برتر تاریخ فرمول 1 نامیدن، این اشخاصی که با گفتن حرف یک خبرنگار، میگویند درست است. با گفتن حرف چندین قهرمان و بزرگ و اسطوره فرمول 1 در مورد لوییس چه گفتن؟
  من اگر بیان کنم، چه گفتن، بعدش مقایسه بشه با حرفهایی که اینجا زدن اون موقع اصلا جلوه خوبی برایشان نخواهد داشت.
  انسان یک ارمان و یک اعتقاداتی برای خودش دارد.
  این ریشه و هویت و پرستیژ انسان را تشکیل میدهد.

  اگر بخاطر این نحوه بیان من، خیلی ها ناراحت میشوند، اصلا مهم نیست. اگر یکنفر توانست بیاید و بگوید فلان قسمت از حرفهایم سندیت ندارد، اون موقع من دیگر کامنتی نخواهم گذاشت.تا ابتدا شواهدی را نبینم و پیدا نکنم حرفی نمیزنم.
  ممنونم که با این حرفتان تایید کردیدوقتی یه حرف یک خبرنگار مهر تایید میزنید، پس طبیعتا به حرفهای چند اسطوره و بزرگ فرمول 1 نمیتوانید مهر تایبد نزنید. نزد خودتان را میگویم.
  برای همین است که میگویم، خودتان با حرف خودتان، خودتان را رد میکنید.
  تعصب واقعا چه بلای خانمان سوزی است.

  با عرض پوزش از ادمین های محترم و گرامی بخاطر طولانی شدن کامنت. 👍
  ادمین: ماشاالله هر روز داره طولانی تر میشه مطالبتون، لطفاً مراعات کنید

  • mehdivettel

   3

   0

   من نمیدونم مدرک دکتری رو از کجا گرفتی که اینقدر درکت از جملات پایینه
   « شما می بینید که در پیستی مانند هوکنهایم فتل تحت فشار است زیرا بسیاری از چیزها درست انجام نشده اند. »
   اگه دقت کنی گفته چون تیم کارها رو درست انجام نداده فتل تحت فشار رفته و مسابقه رو از دست داده

   در ضمن اون آقایی که داری بهش میگی ٱقای گزارشگر زمان مایکل شوماخر راننده فرمول یک بوده و قطعا درکش از فرمول یک از تو یکی بیشتره

  • REZA.M

   2

   1

   حالت خوبه؟شاید خستگی ناشی از عمل های جراحی متعدد و مسابقات رالی و مدیریت رستوران های زنجیره ای و………….باعث شده بیای و این حرفای ……بزنی.

دیدگاه خود را بیان کنید