فرمول یک ایران – مدیر تیم مرسدس، توتو ولف در مصاحبه ای جدید بیان کرده است که با قهرمانی های پیاپی مرسدس نگران کاهش طرفداران فرمول یک است.

تیم فرمول یک مرسدس بنز در حالی به استقبال فصل 2019 این رقابت ها می رود که با شروع فصل هایبرید توانسته 5 بار پشت سر هم قهرمانی تیمی و فردی را از آن خود کند.

ولف معتقد است که این بردهای پیاپی سبب می شود که هواداران در نهایت به سمت تیم های ضعیف تر بروند و از انها پشتیبانی کنند. ولف در مصاحبه خود با خبرگزاری رویترز بیان کرد:

به نظر من، این در ذات یک طرفدار است که یک تیم ضعیف تر را تشویق کند و تیمی که همیشه پیروز است کمی از طرفداران خود را از دست دهد.

چیزی که ما داریم برای آن تلاش می کنیم این است که دوست داریم با فروتنی و تواضع وارد این ورزش شویم و طوری رفتار نکنیم که انگار فقط این ما هستیم که می توانیم قهرمان شویم. شما  تنها تا یک حدی با تکیه بر این ارزش ها می توانید طرفداران زیادی را جذب کنید آنهم مخصوصا وقتیکه چندین بار پشت سر هم قهرمان می شوید.

توتو ولف

توتو ولف

اما با اینحال ولف معتقد هست هنوز نقاطی وجود دارند که با توجه به آنها می تواند طرفداران مرسدس را در کنار مرسدس نگه دارد:

شما در فرمول یک با دو گروه تماشاگر روبرو هستید، گروهی که رقبای مرسدس را تشویق می کنند و امیدوار هستند که مرسدس نتواند دوباره به موفقیت دست یابد ولی با یک گروه عظیمی نیز روبرو می شوید که پیش خودشان این تیم و تلاش را بسیار هیجان انگیز می پندارند و می گویند آیا مرسدس می تواند رکورد فراری رو بشکند یا آیا لوییس همیلتون می تواند رکورد بیشتری نسبت به مایکل شوماخر ثبت کند؟

ما بسیار با انگیزه هستیم از این بابت که توانستیم به رکورد 5 قهرمانی پشت سر هم فراری برسیم و در سال بعد نیز برای شکستن این رکورد تلاش می کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

 1. Saeedsl1

  21

  19

  مشکل از قهرمانی پیاپی نیست

  فتل هم تو چهار سالی ک قهرمان شد کلی طرفدار جدید داشت ک هنوزم دیوونشن

  یا شوماخر و اون پنج سال

  ولی مهمه ک چطوری قهرمان شی

  قهرمانی با ماشین آسیب دیده و همتیمی های ناشی یا قهرمانی با دزدی بزرگ آلمان فرق دارن با هم

 2. JJ_Formula1

  12

  8

  انگار توتوولف با بقیه تیم مرسدس تقسیم کار کرده و گفته
  من تنها مصاحبه می کنم (هفته ای 5 بار) البته گاهی از لوئیز هم کمک می گیرم!
  شما همه بشینید ماشین رو توسعه بدین!
  تو کار همدیگه هم دخالت نمی کنیم!

 3. Vetel

  7

  8

  هرچقدر هم مرسدس طرفدار داشته باشه که این قهرمانی های دوران پسا هایبرید هم خیلی تاثیر گذار بوده و برگ برندش بوده بازم خود توتو میدونه مثل فراری در دنیا محبوب نیست حتی اگر فراری تا 10 سال آینده قهرمان نشه که بعید بنظر میرسه

 4. امید نورمحمدی

  11

  6

  واقعا همه از تقلبها و ناداوریها و پنالتیهای الکی و دستورات تیمی شرم آور و “خود مسیح بینی” های فیک و فیلم هندی بازی کردنهای مدیریت و … خسته شدند. نام مرسدس خیلی خیلی بزرگتراز توتو ولف و یک بریتانیایی فیک و … هستش.
  ماشینی درست کردید که تا 20 سال آینده هیچکس توی کره زمین نمیتونه باهاش رقابت کنه و به گفته خودتون هیجان مسابقاتو از بین برده و همه هم میدونیم با این شرایط نا برابر رکورد شوماخر که هیچی حتی رکوردهای “لوک اسکای واکر” “دارث ویدر” هم خواهید زد! دیگه این توجیهات مسخره و بزرگ کردنها و بادکنک سازی های آماری واقعا شرم آوره.
  2016 دیدیم که حتی راننده معمولی مثل روزبرگ (یا رزبرگ البته با احترام به طرفدارهاش) هم براحتی قهرمان شد. یعنی مسابقه فقط بین دوتا راننده مرسدس بود. بعدشم که فرستادیدش خونه و بوتاسو آوردید که با دستور تیمی و هزار داستان حداقل مقام دوم مال کس دیگه ای بشه و یک نیمصل هیجان انگیز بسازید. چون روزبرگ زیر بار خفت بلاهایی که سر بوتاس آوردید نمیرفت. همین بوتاس هم میتونه براحتی با سفینه فضایی مرسدس قهرمان بشه.
  بالاخره یک روز جایزه اسکار بهترین کارگردانی به توتو ولف داده خواهد شد. این حداقل چیزیه که باید بگیره!!!

 5. ...m6...

  6

  9

  به امید قهرمانی مرسدس تو ۲۰۱۹ و قهرمانی های لوئیس و شکستن رکورد شوماخر…..قهرمانیای لوئیس هیجان انگیز و زیباست….فک نکنم کسی از قهرمانی پی در پی لوئیس خسته یا ناراحت باشه😜😻

 6. josef6565

  5

  5

  آلمان جنگ جهانی رو به متفقین باخت چون استراتژی اشتباهی وجود داشت و البته فلسفه خود اونها از جنگ هم کامل نبود. فراری ماشین جنگی و ابزار لازم برای پیروزی رو داره و البته پیاده نظام تازه نفس و خبره. فقط میمونه استراتژی و همکاری تیمی.

  • Nico

   3

   1

   عجب قیاسی!!!
   تن هیتلر و استالین روزولت و چرچیل و هیروهیتو و موسولینی از این همه تحلیل به جا تو گور لرزید
   توجه داشته باش متفقین ی سلاح مخفی داشتن
   حماقت مردم که الان هم توتو از این حربه داره استفاده میکنه

دیدگاه خود را بیان کنید