فرمول یک ایران – فلاویو بریاتوره مدیر سابق تیم های رنو و بنتون معتقد است که تصمیم تیم فراری مبنی بر اخراج مائوریزیو آریوابنه درست بوده است.

فراری در روز دوشنبه رسما تایید کرد که آریوابنه از سمت خود به عنوان مدیر تیم فراری برکنار خواهد شد و مدیر فنی این تیم، متیا بینوتو جای او را در راس تیم خواهد گرفت.

بریاتوره نیز به رسانه های ایتالیایی گفت:

فراری امسال آنچه که برای قهرمانی نیاز است را داشت اما قهرمان نشد. وقتی که شما برنده نمی شوید، بعضی چیزها باید تغییر کند و تصور می کنم کسانی که مارانلو را مدیریت می کنند به این فکر کرده اند.

مائوریزیو آریوابنه و متیا بینوتو

از دیدگاه بریاتوره، فراری فقط باید خودش را برای از دست دادن قهرمانی در برابر مرسدس سرزنش کند و این تغییر مدیریت می تواند به تغییر عملکرد تیم ایتالیایی کمک کند:

بینوتو کارش به عنوان یک مدیر فنی فوق العاده بوده است. سال گذشته فراری یک ماشین بسیار خوب و سریع داشت و یک تغییر در میان مدیریت راننده هایشان می توانست قهرمانی را برای آن ها به ارمغان آورد.

خواهیم دید که او به عنوان مدیر تیم چه کار خواهد کرد و فکر نمی  کنم که او هر دو سمت مدیر تیم و مدیر فنی را بر عهده بگیرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. ...m6...

  6

  24

  فراری تو ۲۰۱۸ میتونست قهرمان بشه اگه لوئیس رانندش بود اگه امسالم قهرمان نشن باید یه فکر جدی برای راننده هاشون بکنن اینجور نمیشه تا کی ماشین خوب بدنو قهرمان نشن

  • H.farahani

   4

   0

   واقعا درررست میگید.
   تو چین زودتر از بوتاس میرفت پیت پیاده میشد و تایرا رو عوض میکرد و دبِگاز.اسپانیا خودش ماشین رو ستاپ میکرد.المان بعد از بارون میرفت و تایراشو الترا میکرد .مجارستان وقتی سوم بود بیست دور اخر یه کاری میکرد سیفتی بیاد (مسیحِ دیگه) بعدش برو که رفتیم.ایتالیا سعی به سبقت نمیکرد چون میدونست حقشو بهش میدن دیگه.سنگاپور خودش اپدیت سیستم تعلیق رو میذاشت کنار چون ماشین رو کند کرده بود.فاصله با پرز رو خودش حساب میکرد تا پنجاه دور !!! پشتش گیر نکنه.در ضمن ار تیم میخواست یه شکایتی به فیا در مورد رینگ حریف انجام بده.چون تیم کورِ و متوجه شباهت اون رینگا با مورد ردبول نشده.ژاپن توتعیین خط ماشین رو میذاشت رو حداکثر دانفورس و بعد از گرفتن پول شبونه میرفت دانفورس رو کم میکرد چون میدونست مسابقه بارون نداره و….این وسط کلی از ماشین رقیب تعریف میکرد و ماشین خوش رو فرغونی بیش نمیدونست.

  • H.farahani

   2

   0

   در ادامه
   اگه لوییز تو فراری بود یه وردی میخوند که ماشین تو هر چاق سلامتی با ماشین کناری دور خودش نچرخه.اونم وقتی همیشه داخل پیچ هست.هر زمان خدای نکرده (زبونم لال)اشتباه میکرد تیم گردن می گرفت.
   تو باکو وقتی بوتاس تو پنجره سیفتی کار قرار داشت به حرف تیم مبنی بر مدیریت تایر گوش نمیکرد و از بوتاس رد میشد تا وقتی سیفتی اومد مسئله ای پیش نیاد.
   .
   .
   .
   ببینید جناب m6 با تمام حرفایی که عرض کردم بنده هم قبول دارم اشتباهات سب زیاد و بعضا دور از ذهن بوده ولی بپذیرید بعضی از اونها در نتیجه اشتباهات تیم بوجود اومده.
   بنده بر خلاف نظر عده ای از دوستان امیدوارم سب کمی محتاطانه عمل کنه.دوست دارم قهرمانیشو ببینم نه اینکه سبقتها شو بشمارم.

 2. Mehrdad

  19

  6

  اصلا در اندازه های توتو برای مرسدس و هورنر برای ردبول نبود
  قدرت رهبری رو نداشت از چهره اش ضعف مدیریتش مششخص بود
  هیچ وقت قبولش نداشتم
  تو این بازی کثیف مرسدس و وینگ من بازی به دنبال اخلاقیات بود و با افتخار میگفت ما تو فراری اخلاقیات داریم و از طرف مرسدس رکورد دستور تیمی رو جابه جا میکرد با شهید کردن بوتاس اونوقت واسه یه دستور به کیمی تو المان فتل رو نززدیک به 10 دور پشت کیمی نگه داشت یا موقع استارت ایتالیا همینقدر جرات نداشت به کیمی بگه اگه فتل بهتر اسستارت زد راهش رو نبند و کیمی که سب رو بست و لویس فتل رو گرفت و اخر خود کیمی رو و یک دو فراری راحت از بین ررفت
  مدیریت اریوابنه بسیار ضعیف بود
  وقتی میخوای تو این بازی کثیف مرسدس باشی باید مثل خودششون رفتار کنی
  پس این تصمیم بعد اومد لکلرک بهترین تصمیم مدیران فراری بود

 3. akbar

  15

  4

  آقای بریاتوره ولی گزارشگر ما ایرانیا اومده و پست گذاشته و خعلی خعلی ناراحته از رفتن اریوابنه😁 و اعتقاد داره حیف شده 😁
  البته دلیل ناراحتیش ازین موضوع کاملا روشنه و برعکس باعث خوشحالی فتل فن هاست

 4. JJ_Formula1

  13

  6

  کاملا از قیافه بینوتو می تونم تشخیص بدم چه آدم باهوشیه (واقعا از توتو ولف و هورنر هم باهوش تره) … البته امیدوارم بتونه احساساتش رو کنترل کنه چون همونقدر که مدیریت به ذکاوت احتیاج داره باید بتونی بر احساساتت کنترل داشته باشی.
  آریوابنه یه مدیر متوسط بود از هر نظر کاملا متوسط …

 5. Farid

  1

  0

  مانیا بینوتو یکی از طرفدارای سباستینه. مطمئن باشید تصمیم تیم درست بوده. کسیه که وقتی نیاز باشه دستور تیمی بده تعارف نمیکنه. مثل اریووابنه که تو آلمان پنج دقیقه داشتن قصه حسین کرد تعریف میکردن واسه رایکونن و روشون نمیشد بگن راه بده. مانیا اون طوری نیست. لکرک هم تو فصل اول وظیفشو میدونه دوستان.

دیدگاه خود را بیان کنید