فرمول یک ایران کیمی رایکونن اولین رقابت فرمول یکش را در سال 2001 و با تیم سائوبر آغاز کرد و  این در حالی است که او فاصله بسیار کمی با از دست دادن این رقابت داشت!

کیمی حالا با 292 گرند پری، یک راننده با تجربه و خارق العاده فرمول یک به حساب می آید اما او قبل حضورش در فرمول یک، فقط 23 رقابت را تجربه کرده بود و پیتر سائوبر در سال 2001 به این راننده جوان فرصت رقابت در سطح فرمول یک را داد.

مشخصا به غیر از تیم، فیا هم در مورد این تصمیم کمی نگران بود و با حضور راننده کم تجربه ای مثل کیمی موافق نبود، تا جایی که به او گواهینامه موقت داد.

حضور در گرندپری برای هر راننده ای می تواند یکی از خاطره انگیز ترین تجربه های زندگی اش باشد ولی این تجربه برای کسی که تا 15 ماه پیش پشت فرمان ماشین های کارتینگ می نشست، باید بسیار مهم تر از این حرفها باشد.

کیمی رایکونن - فرمول یک موناکو 2017

کیمی رایکونن – فرمول یک موناکو ۲۰۱۷

البته قضیه بسیار متفاوت تر از چیزی که فکرش را بکنید پیش رفت و تیم در آغاز گرندپری قادر نبود کیمی را پیدا کند! در واقع او در فاصله نیم ساعتی پیست بود و اگر این به اندازه کافی عجیب نیست باید بدانید که فیزیوتراپ تیم، جوزف لیبرر او را در حالی که خوابیده بود پیدا کرد!

او خواب بود!! من به او گفتم “کیمی، تا چند دقیقه دیگر اولین گرندپری عمرت آغاز می شود” و در جواب از من خواست که چند دقیقه دیگر هم به او فرصت بدهم تا بتواند 5 دقیقه بیشتر بخوابد!

من تا آن موقع چنین چیزی ندیده بودم و پس از آن هم نخواهم دید. او به شدت خونسرد است، او وانمود نمی کند، طبیعتش اینگونه است. من چند دقیقه دیگر هم به او فرصت دادم تا خوب بخوابد، استراحت کردن مهم است.

در هر صورت کیمی توانست خودش را برای رقابت آماده کند و سر زمان مقرر پشت فرمان بنشیند. او در جایگاه 13 استارت زد و با یک عملکرد عالی، در جایگاه هفتم از خط پایان عبور کرد اما در نهایت با پنالتی 25 ثانیه ای اولیویه پانیز، به جایگاه ششم رسید.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. Nico

  29

  1

  کیمی توی فرمول یک با اخلاقش ماندگار شد
  البته که رانندگی فوق العاده هم داشت ولی اخلاق بیشترین سهم رو داشت
  حیف از فراری رفت
  انشاالله توی سایوبر هم موفق باشه

 2. Silver Arrows

  10

  1

  “اولین رقابت فرمول یکش را در سال 2001 و با تیم سائوبر آغاز کرد و اولین قهرمانی اش در اولین رقابتش در پیست ملبورن به ثبت رسید.”

  “او در جایگاه 13 استارت زد و با یک عملکرد عالی، در جایگاه هفتم از خط پایان عبور کرد اما در نهایت با پنالتی 25 ثانیه ای اولیویه پانیز، به جایگاه ششم رسید.”

  بالاخره اول شد یا ششم؟

دیدگاه خود را بیان کنید