فرمول یک ایران – مدیر تیم مرسدس، توتو ولف اذعان کرد که نقش والتری بوتاس در کسب پنجمین قهرمانی متوالی مرسدس و قهرمانی جدول رانندگان فرمول یک بسیار حیاتی و مهم بود و این که بوتاس نیز همانند همیلتون راننده اول تیم است.

والتری بوتاس در فصل 2018 رقابت های فرمول یک موفق به کسب پیروزی نشد در حالی که هم تیمی او لوییس همیلتون علاوه بر کسب 11 پیروزی توانست قهرمانی رقابت های فرمول یک را نیز بدست آورد.

بوتاس دو پیروزی محتمل در فصل را یکی در مسابقه روسیه به دلیل دستور تیمی و دیگری را در آذربایجان به دلیل پنچر شدن لاستیک خود در اواخر مسابقه از دست داد.

ولف که پیش تر بیان کرده بود می ترسد راننده ی تیمش، والتری بوتاس در فصل 2018 دچار آسیب روحی و روانی شده باشد از عملکرد بوتاس در این فصل دفاع کرد و گفت:

قهرمانی لوییس همیلتون و همچنین قهرمانی تیمی بدون والتری ممکن نبود. برای تحقق تعادل مناسب میان دو راننده سطح بالا در یک تیم که در حال رقابت جدی با یکدیگر هستند و به یک اندازه پویایی مثبتی را در تیم ایجاد می کنند، وجود یک محیط کاری پر بار و پر از نشاط کلید اصلی است.

والتری حتی با وجود ناکامی هایی که در طول فصل داشت، هرگز اجازه نمی داد که روحیه و ذهنیت افراد تیم کاهش یابد.

او این توانایی را داشت تا همیشه روحیه افراد تیم را بالا نگه دارد. رانندگانی وجود دارند که وقتی شانس قهرمانی را از دست می دهند، همه چیز را از بین می برند، روحیه ی منفی ایجاد می کنند و حتی ناکار آمد می شوند. والتری تا پایان فصل، ما را در سطح بالایی نگه داشت و احساسات منفی ایجاد نکرد. به همین دلیل است که او در کسب هر دو قهرمانی (انفرادی و تیمی) نقش مهمی داشت.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – روسیه 2018

بوتاس باید بعد از چهار مسابقه ابتدایی فصل صدر نشین جدول رانندگان می شد اما پنچری ناگهانی در اواخر مسابقه ی باکو تمام زحمات او برای صدر نشینی را بر باد داد. سپس در مسابقه ی فرانسه با سباستین فتل برخورد کرد و در مسابقه ی اتریش نیز با وجود کسب پول پوزیشن مجبور به کناره گیری از مسابقه شد. همچنین استراتژی های تیم در مسابقات مجارستان و بریتانیا به ضرر او تمام شد و بوتاس با 81 امیتاز کمتر از همیلتون وارد تعطیلات تابستانی شد.

پس از تعطیلات تابستانی همیلتون 6 برد دیگر کسب کرد در حالی که بوتاس فقط توانست 3 پودیوم کسب کند و چهار مسابقه انتهایی فصل را با مقام پنجمی به اتمام رساند.

والتری بوتاس و توتو ولف - اسپانیا 2017

والتری بوتاس و توتو ولف – اسپانیا ۲۰۱۷

ولف در ادامه گفت:

من فکر می کنم که او در نیمه اول فصل در سطح بالاتری رانندگی کرد و این از امتیازات کسب شده او مشخص است. او باید بعد از مسابقه باکو صدر نشین جدول قهرمانی می شد اما زمانی که راننده ای شانس قهرمانی را از دست می دهد خصوصا کسی که در مرسدس است و برای قهرمانی تمرکز کرده است، تاثیر منفی ایجاد می کند.

قطعا والتری تحت تاثیر چنین چیزی قرار گرفته است حتی اگر بگوید نه من خوبم. مطمئنم که این ضربه بزرگی است که شما باید آن را تحمل کنید اما او اجازه نداد که این ضربه تاثیر منفی ای روی تیم بگذارد. او نیاز دارد تا کمی استراحت کرده و خود را تقویت کند تا برای فصل بعد دوباره بازگردد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

 1. Ahmad VETTEL

  39

  -4

  نمیدونم با چه رویی گفته بوتاس هم راننده اول تیمه.چون در عمل بوتاس هیچ کدوم از ویژگی های راننده اولو نداشت.خیلی خوب به سطح نسبنا ضعیف بوتاس تو نیمه دوم فصل اشاره کرد ولی نگفت ممکنه دستورات تیمی باعث این موضوع باشه و به دستور تیمی روسیه که بوتاسمیتونست پیروز بشه هم هیچ اشاره ای نکرد

 2. Saeedsl1

  25

  5

  فصل دیگ بوتاس از ترس مرسدس و اکون وحشی میشه

  مطمئنم دوس نداره مث هیکی کوالاینن مایه ننگ کشورش باشه

  ولی خدا رو شکر امسال تو فراری همه چی دقیقا سر جاشه

  و فتلی ک باید از حالا ب بعد ن با خودش ک برای آبروی شوماخر رقابت کنه….

 3. josef6565

  19

  8

  این همه برای خودش بافته آخر هم حقیقت رو نگفت. به جای این همه توصیف و توضیح بهتر بود می گفت نقش اصلی بوتاس چیز دیگری بود. چرا یهو یه ماه بعد از پایان فصل این رو میگه؟ تازه اگه واقعا به چیزهایی که میگه اعتقاد داره چرا حتی اجازه یک برد رو هم به بوتاس و حتی کسب جایگاه سومی جدول با وجود DNF کیمی بهش ندادند.
  ما ایرانیا که گوشمون با این حرف ها پره. یه بازی رسانه ای برای فریب والتری و افکار عمومی. توتو و مجموعه مرسدس هیچ ارزشی برای والتری قائل نیست. تنها تیتر مطلب حقیقت داره و بقیه داستان سرایی محضه.

 4. Mehrdad

  22

  9

  اینو ما از اول فصل میدونستیم بوتاس نبود قهرمان نمیشد همیلتون
  یه وینگ من استخدام کردن براش یه سپر محافظ دور همیلتون کسی نزدیکش بشه میزنه بهش
  سال بعد اخرین سال وینگمن در مرسدس هست و شاید اخرین سالش در فرمول یک
  باید دید سال بعد هم به خدمت کردن به همیلتون ادامه میده و این ننگ بر دیوار مرسدس تا همیشه موندگار میشه یا واقعا برای خودش مسابقه میده
  جالبه همیلتون فن ها میگن فراری کیمی رو فدا کرد
  غیر المان کجا دستور تیمی دادن فراری ها؟ اقای وینگ من تا دلتون بخواد امسال خدمت کرد حرف ما ایرانی ها هم نیست برین پیج های خارجی هم ببینید چقد مرسدس و وینگ من بازیشون رو مسخره میکنن
  نکته مهم این هست با اومدن لکلرک وینگ من بازی هم مثل این چند سال اسون نمیتونه باشه برای مرسدس مگر اینکه باز یه ماشین غول مثل 2016 بسازن که دور یک ثانیه جدا شن

 5. Muhammad-sv#5

  14

  7

  مثل مارک وبر و ریکیاردو و رایکونن نیست که دهن هم تیمیشو سرویس کنه بیچاره فتل 2014 کردنش راننده دوم و تو تعیین خط ها اسلیپ استریم رو به ریکیاردو میدادن بعدش فتل چندباری ماشینش خراب شده بود و رو فرم خودش نبود …سال بعد هم یه حریف قدرتمند دیگه مثل رایکونن داره که البته در مقابل سب عددی نیست … بوتاس هم باید سال بعد برای قهرمانی بجنگه تا این که خودشو فدا کنه

 6. akbar

  15

  5

  این تعاریف توتو و متانت بوتاس چیزی نیست که توی تاریخ اف۱ ماندگار بشه.
  قهرمانی هایی که از دست میده و برد هایی که از دست میده با این حرفها جبران نمیشه

   • M.e.h.d.i

    0

    1

    نیکو هم ک ۲۰۱۶ قهرمان شد ب اندازه لوئیس پل پوزیشن نگرفت حتمن نیکو هم وینگ من لوئیس بوده….

دیدگاه خود را بیان کنید