فرمول یک ایرانلوییس همیلتون پس از دریافت انتقادات زیاد بعد از بیان این جمله که ” هند کشور بسیار فقیریست ” مجبور به اصلاح آن شد و در پیام هایی در شبکه های اجتماعی خود اظهار نظرات خود را اصلاح و کامل کرد.

داستان از آنجایی شروع شد که لوییس همیلتون در مصاحبه ای با بی بی سی بیان کرد که دلیل اینکه گرندپری ها در یک کشور و مکان جدید به جای کشورهایی که قبلا برگزار کننده مسابقات بودن و سابقه موتوراسپرت بیشتری را دارند برگزار می شود را نمی فهمد..سپس ادامه داد که مسابقه دادن در هند بسیار به او “حس تضاد و تعارض” را دست داده و نیز ادامه داد:

من قبل از اینکه مسابقات در هند برگزار شود به هند رفته ام و این خیلی عجیب است چونکه هند یک کشور بسیار فقیریست ولی در عین ناباوری ما یک گرندپری بسیار زیبا و پیست فوق العاده در میان ناکجاآباد داریم! من وقتیکه به آن گرندپری رفتم حس تضاد و اختلافی را حس کردم….

جیمز آلیسون - لوئیس همیلتون

جیمز آلیسون و لوئیس همیلتون

این اظهار نظرات لوییس همیلتون منجر به موجی از اعتراضات از گوشه کنار جهان شده که همیلتون در پیامی در حساب توییتر خود مجبور به تصحیح آن شده و بیان کرد:

من متوجه شدم که بعضی از افراد از نظرات من ناراحت و عصبانی شده اند…اولا که هند یکی از زیباترین کشورهای دنیاست،فرهنگ آنها فوق العادست. من هر بار که به آنجا رفته ام بسیار برایم هیجان انگیز و لذت بخش بوده است..اما با اینکه هند بزرگترین اقتصاد رو به رشد است اما کماکان فقر در گستره زیاد هنوز بر این کشور سایه انداخته…من از آنجایی این حرف را میزنم که وقتی که در مسیر گرندپری هند بوده ام از میان مردم بی خانمان عبور می کردیم و ناگهان به جایی می رسیدیم که پول در آن مسئله ای نبود و این خیلی عجیب بود… آنها صدها میلیون دلار برای یک پیستی هزینه کرده اند که هم اکنون هیچ استفاده ای از آن نمی کنند !

آنها می توانستند با این هزینه برای مردم خودشان خانه و مدرسه بسازند…وقتیکه ما آنجا مسابقه داشتیم تماشاگری نداشتیم چون برای درصد زیادی از علاقمندان آنقدر گران بود که نمیتوانستند شرکت کنند و درصد دیگر هم که اصلا علاقمند نبودند! با اینحال من طرفداران فوق العاده ای را از هند دیده ام .

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

  1. Vetel

    27

    1

    اگر بیاد شمال تهرانو ببینه بعد یک چرخ تو نقاط دیگه مثل سیستان یا خوزستان بزنه تازه درک میکنه اختلاف و تعارض یعنی چی!!!! هنوز ایرانو ندیده تا معنای عجیبو بفهمه

دیدگاه خود را بیان کنید