فرمول یک ایران – بدست آوردن مالکیت فورس ایندیا توسط لارنس استرول احتمالا باعث خروج استبان اکون از این تیم می شود، راننده ای که آلن پراست، مشاور تیم رنو یکی از بزرگ ترین حامیان او بوده است.

تابستان سال گذشته تیم فرانسوی قصد داشت تا اکون را به خدمت بگیرد اما در آخرین دقایق این تصمیم تغییر کرد و آن ها با دنیل ریکاردو قرارداد امضا کردند.

بعدها این تصمیم توسط توتو ولف، مدیر تیم مرسدس مورد انتقاد قرار گرفت و رنو را متهم به دروغ گویی و بازی سیاسی کرد.

به نظر می رسد که سرنوشت اکون وارد چالش بزرگی شده است و سرنوشت لنس استرول نیز توسط پدر میلیادرش تضمین و هموار شده است. آلن پراست گفت:

امروزه رسیدن به فرمول یک بدون پول بسیار پیچیده است.

زندگی حرفه ای رانندگان به طور فزاینده ای زودتر شروع می شود. یک کودک چهار ساله قبل از حضور در مسابقات جونیور در یک کارت قرار داده می شود که نیاز به حمایت مالی زیادی دارد.

برنامه ی حمایت و پرورش رانندگان جوان دیگر وجود ندارد و رانندگان از خانواده های ثروتمند بوده و در نتیجه دارای مزایایی هستند. آن ها برای آماده شدن برای آینده از برنامه تست با خودروهای قدیمی تر استفاده می کنند.

هنگامی که من مالک یک تیم بودم، من نیز با مشکل انتخاب بین یک راننده با استعداد و راننده با پول مواجه شدم. اگر اولی را انتخاب کنید، ریسک مرگ اقتصادی وجود دارد.

توتو ولف و آلن پراست

توتو ولف و آلن پراست

با توجه به برنامه های پرورش رانندگان جوان که مورد حمایت برخی تیم های بزرگ نیز هست، پراست افزود که زمان استفاده از این رانندگان بسیار مهم است:

هدف از برنامه ی پرورش جوانان رساندن راننده به [یک تیم] بالا رده است.

اما اگر شما آن ها را در زمان درستش، در مکان درست  قرار ندهید، بوجود آوردن چنین سیستمی یک شکست داخلی است. پس برای چه باید یک راننده را نگه دارید؟

توتو ولف از رنو انتقاد می کند اما چرا او جای والتری بوتاس در مرسدس را با اکون عوض نمی کند؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

  • yas

   13

   3

   نه اتفاقا توتو ولف باید دهنشو ببنده. همین یه جمله براش کافیه. هرکی ندونه، فکر میکنه مرسدس داره موتور تیم رنو رو تامین میکنه.
   «توتو ولف از رنو انتقاد می کند اما چرا او جای والتری بوتاس در مرسدس را با اکون عوض نمی کند؟»

 1. میلاد

  6

  0

  من کاری با گفته‌ی ولف ندارم؛ بوتاس نه با پول وارد تیم مرسدس شده نه با قلدربازی. البته من طرفدار این راننده نیستم ولی بعضی از دوستان در حقش کم لطفی می کنن. اگر بوتاس داخل ماشین مرسدس برای خودش رانندگی می کرد و نه برای اهداف تیمی، مرسدس نمی تونست راننده قهرمان داشته باشه و فتل قهرمان میشد و حتی امکان داشت رقابت سازنده ها هم خیلی نزدیک تر باشه.
  اما با حمایت از همیلتون که اون هم بعد از عقب افتادنش در مسابقات اوایل (بعد از پنچریش توی اون مسابقه) فصل بود این طور ایجاب میشه که راننده خیلی ضعیف تری نسبت به همیلتونه ولی اختلاف رانندگان واقعا اونقدر که فکر می کنیم نیست، شرایط هستش که برنده رو مشخص می کنه. و امیدوارم بوتاس در فصل بعدی با انگیزه بیشتری رانندگی کنه.

دیدگاه خود را بیان کنید