فرمول یک ایران – هاس درحالی به جایگاه پنجم بسنده کرده است که تنها سه سال است که در فرمول یک حاضر است و این از نظر گانتر اشتاینر اصلا جایگاه بدی نیست.

در نیمه دوم فصل، هاس به شدت خوب ظاهر شد و این احتمال وجود داشت که بتواند رنو را در رقابت بر سر جایگاه چهارم شکست دهد. اما فرانسوی ها در رقابت مکزیک خیلی بهتر ظاهر شدند و از آمریکایی ها فاصله نسبتا زیادی گرفتند.  هاس تلاش کرد این فاصله را در برزیل جبران کند ولی با این که هر دو راننده موفق به کسب امتیاز شدند، هنوز هم 24 امتیاز فاصله بین این دو رقیب وجود دارد.

مدیر هاس بر این عقیده است که این فاصله برای جبران، آن هم فقط در یک رقابت، خیلی زیاد است و انجامش کار بسیار دشواری است.

دیگر خیلی دیر شده است. حالا کمی با شرایط خسته کننده ای روبه رو هستیم. اما نباید فراموش کنیم که امسال سومین سال حضور ما در فرمول یک است و ما موفق شده ایم تیم های رقیب را شکست دهیم، این دستاورد بزرگی به حساب می آید.

در تئوری ما قدرت کافی برای شکست رنو را داشتیم، اما تیم دچار اشتباهاتی شد که تمام معادلات را به هم زد.

برد و باخت در هر رقابتی وجود دارد. ولی در نهایت جایگاه پنجم از نظر تمام تیم راضی کننده است، مگر این که در ابوظبی اتفاق خارق العاده ای پیش بیاید.

این کار همیشه کمی ناامیدی به همراه دارد چراکه همه چیز می تواند بهتر از شرایط فعلی خود باشد. در هر صورت این رقابت است و شما همیشه علاقه دارید که بهتر از حالت معمول ظاهر شوید.

پیت استاپ تیم هاس - استرالیا 2018

پیت استاپ تیم هاس – استرالیا 2018

هاس در ابتدای فصل امتیازات زیادی را به خاطر اشتباهات پیش آمده در پیت استاپ از دست داد. از جمله در ملبورن و البته تصادفات پیش آمده هم تاثیر گذار بودند. به تمام این مشکلات از دست رفتن 8 امتیاز رومن گروژان در ایتالیا را هم اضافه کنید. با تمام این اتفاقات، اشتاینر می گوید حتی یک لحظه هم از تلاش برای به دست آوردن مقام چهارم دست بر نداشتند.

تیم قبل از تعطیلات نیم فصل خیلی قوی بود اما بعد از تعطیلات، ما آن طور که باید و شاید، خوب ظاهر نشدیم و تقریبا در همین زمان بود که گرند پری مکزیک اتفاق افتاد. اما من معتقدم که بزرگ ترین شکست را در استرالیا متحمل شدیم، این رقابت بین ما و رنو 22 امتیاز فاصله ایجاد کرد و البته خود رنو هم در حال کسب امتیاز بود. اگر آن گرند پری به نفع ما تمام می شد، حالا چهارم می بودیم.

ولی اما و اگر مهم نیست. در حال حاضر ما جایگاهی داریم که مایه افتخار تیم است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید