فرمول یک ایران – موتور لوییس همیلتون در گرندپری ابوظبی ۲۰۱۸ به علت خرابی که در مسابقه گرندپری برزیل ۲۰۱۸ اتفاق افتاد، در معرض خطر است‌.

در بخشی از مسابقه اینترلاگوس، تیم مرسدس اعلام کرد خرابی موتور قریب الوقوع است اما سلسله ای از تلاش ها در پیت لین و همچنین مرکز کنترل موتور در Brixworth و البته مدیریت لوییس در کاکپیت باعث شد تا وی بتواند پرچم شطرنجی را ببیند.

اکنون بعد از مسابقه، تیم تایید کرد که موتور آسیب دیده اما برای معلوم شدن شدت آسیب به بررسی های بیشتری نیاز است. این موتور، سومین موتوری است که بدون نیاز به دریافت پنالتی درحال استفاده است و حتی در صورت اعلام سالم بودن، استفاده از آن با نگرانی هایی همراه است.

موتور های قبلی هر کدام هفت مسابقه را انجام داده اند و کیلومتر های زیادی را طی کرده اند. اگر لوییس موتور خود را تعویض کند پنالتی دریافت خواهد کرد اما در عوض می تواند با قدرت و فشار زیادی مسابقه را طی کند.

مکالمات رادیو تیمی - مرسدس

مکالمات رادیو تیمی – مرسدس

جیمز واولز مدیر استراتژی تیم مرسدس اعلام کرد میزان خرابی موتور نامشخص است. او افزود :

اگه کمی به عقب برگردیم و مسابقه را مرور کنیم، بعد از پیت استاپ اول متوجه مشکلات زیادی در ماشین لوییس شدیم و برای رفع آن نیازمند ورود حجم عظیمی از داده ها به ماشین داشتیم.

ما تیم پشتیبانی بزرگی در بریتانیا داریم که به همراه آن ها سرسختانه کار می کنیم تا بتوانیم تغییراتی در موتور به وجود بیاوریم تا به انتهای مسابقه برسد.

در مسابقه برزیل کار بزرگی توسط تیم انجام شد. بخث یک تغییر نیست. تغییرات بسیاری در یک بازه ۴۰ تا ۵۰ دوری صورت گرفت. آن ها تنظیمات مختلفی را اعمال کردند تا موتور را به انتهای مسابقه برسانند و توانستند کار فوق العاده ای انجام دادند. نتیجه این اعمال در برزیل خوب بود اما تبعاتی داشت و موتور را خراب کرد اما نمی دانیم چقدر است.

قبل از تصمیم به انجام هر کاری نیازمند بررسی دقیقی هستیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. McLaren F1

  9

  2

  دیگه قهرمانی انفرادی و تیمی رو به دست آوردن چه موتور عوض کنن یا نکنن مساله ای نیست اول شدن رفت
  راستی دوستان میدونین این فصل از نظر دوام موتور فراری بهتر بود یا مرسدس؟
  کدوم خرابی کمتری داشتن؟

 2. حامد

  14

  1

  واقعا آدم لذت می بره وقتی همچین تیم یه دستیو می بینه از مهندس و مدیر و مکانیک تا راننده همو کارشونو به بهترین شکل انجام می دن و این تواناییو دارن حتی تو مسابقه ای که هم لاستیکا مشکل دارن هم موتور بازم به پیروزی برسن. به قول گفتنی شانس به کسانی رو می کنه که لیاقتشو داشته باشن وقتی یه تیم این مقدار ضریب اشتباهاتشو پایین میاره مسلما لیاقت این شانس رو هم داره (اتفاقات مکس) که به پیروزی برسه.
  مسابقه آخرم فرصت بدی نیست اگه آپدیتی واسه سال بعد آماده هست به تستی الان بکنن وگرنه فک نکنم یه مسابقه ارزش داشته باشه هم کلی هزینه کنن هم پنالتی بگیرن مگر اینکه وضع موتور خیلی بد باشه.

دیدگاه خود را بیان کنید