فرمول یک ایران – توتو ولف معتقد است که بدون لوئیس همیلتون استثنایی، پنج قهرمانی تیم مرسدس بدست نمی آمد.

راننده ی بریتانیایی در مسابقه مکزیک توانست پنجمین قهرمانی جهان خود را که چهار عنوان به همراه مرسدس بوده، کسب کند. در مسابقه گذشته یعنی برزیل نیز این همیلتون بود که با پیروزی به پیکان های نقره ای کمک کرد تا پنجمین عنوان قهرمانی جدول سازندگان را بدست آورند.

مرسدس با این قهرمانی به جمع فراری در تاریخ به عنوان بیشترین قهرمانی پیاپی اضافه شد. مدیر مرسدس نیز معتقد است که اگر آن ها از 2013 همیلتون را نداشتند، پنج قهرمانی ممکن نبود:

اگر اینگونه نبود ما پنج قهرمانی را بدست نمی آوردیم. او یک راننده استثنایی و یک انسان باور نکردنی است و او بخشی جدایی ناپذیر از تیم بوده است.

بسیاری از مردم به این موفقیت کمک کرده اند، اما واضح است که بدون او این اتفاق ممکن نبود.

توتو وولف و لوئیس همیلتون

توتو وولف و لوئیس همیلتون

ولف همچنین افزود که آن ها برای پنجمین قهرمانی یک نبرد سخت داشته اند و همه ی افراد مرسدس را برای تلاششان ستایش کرد:

فکر می کنم که [پنجمین قهرمانی] بهترین لحظه ای بود که من با تیم داشته ام. من هیچوقت بچه ها را آنقدر خوشحال ندیده بودم.

ما مدتها با هم بوده ایم، امیدوارم بچه ها احساس من را حس کنند و من نیز آن ها را ببینم و [این شادی] را بین هم تقسیم کنیم، این لحظه را برای ادامه ی زندگی ام به خاطر خواهم داشت.

فکر کردن درباره ی آنچه در شش سال گذشته اتفاق افتاده، سخت است. دوره ی باور نکردنی بوده و به هیچ وجه برای هیچ کس آسان نیست، این یک نبرد واقعی برای همه ما بوده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

16 دیدگاه

 1. McLaren F1

  29

  19

  وولف خیلی بامزه شده
  در عالی بودن همیلتون هیچ شکی نیست اما بجای همیلتون اگه آلونسو فتل ریکیاردو رایکونن ورشتپن و … داشتین به همین افتخارات می رسیدین
  همونطور که دیدیم روزبرگ کمتر که نبود هیچ بهترم بود
  پس بدون همیلتونم به همین راحتی ممکن بود
  الان قهرمان شدن و مشغول هندونه گذاشتن زیر بغل همدیگه هستن اما حرف توتو درستش این باید میبود که بدون کادر فنی و ماشین مرسدس این افتخارات ممکن نبود وگرنه همیلتون اگه این پنج سال فراری ( نزدیکترین رقیب ) بود به هیچ افتخاری نمیرسید

  • Amin

   17

   20

   روسبرگ از لوییز بهتر بود؟؟؟؟جک سال رو نگو توروخدا…اگه لوییز مشکل مالزی واسش پیش نمیومد یا اگه فتل اون بازی کثیف رو نمیکرد و تو امارات از نیکو سبقت میگرفت…روسبرگ تو خوابش هم نمیتونس قهرمان شه!!!
   مرسدس یه تیم کامله از راننده های خوب تا موتور شاسی و مهم تر از هم یه تیم باهوش

   • Ahmad VETTEL

    5

    5

    آره نیکو بدون کمک فتل نمیتونست قهرمان بشه.چون همیلتون تو اسپانیا و کانادا و اتریش امتیازاتی از نیکو گرفت که کار به مسابقه آخر رسید

   • امید نورمحمدی

    4

    6

    Amin : کثیفترین بازیها امسال توسط بوتاس انجام گرفت. داستان رینگهای ممنوع مرسدس هم که هنوز مشخص نشده. از طرفی برد برزیل همیلتون بخاطر بازی کثیف اکون اتفاق افتاد. اگر منظورت اینه که سب باید با روزبرگ تصادف میکرد تا همیل قهرمان میشد که کثیفتر بود.
    اگر غیراز اینه منظورتو در مورد بازی کثیف فتل در امارات متوجه نمیشم. بیشتر توضیح بدید.

  • امید نورمحمدی

   5

   6

   90 درصد با شما موافقم و فقط توی دو مورد زاویه دارم. آلونسو و ورشتپن توانایی قهرمانی با مرسدسو نداشتند. منظورم قهرمانی خود راننده است. آلونسو از فرم خارجه و پسر هلندی هم بیشتر توی فکر رو کم کنی و دعوا و …
   سبک رانندگی همیلتون با تواناییهای مرسدس بخصوص امسال موجب قهرمانی خود همر شد و قهرمانی مرسدس اما با راننده هایی که شمردید قابل دسترس بود.
   بنظر من مرسدس با اختلاف بیشتری باید قهرمان میشد و اگر سب فراریو بالا نمیکشید تکلیف قهرمانی مرسدس زودتر مسجل میشد.

  • Behrooz

   5

   1

   ماکه نفهمیدیم دلیل دشمنی شما با همیل برای چیه ، ماکه برای وتل و فراری احترام قاعلیم و هیچ وقت نمیخوایم کار اونارو کوچیک کنیم ، ای کاش اون زمان چهار قهرمانی سپ هم همین حرف هارو میزدید . تو هر پست لوییس و مرسدس میگین ماشینش اونو قهرمان کرد و فلان ، اصلا شما صدرصد درست میگی ! میشه دیگه بی خیال این جملت بشی ؟ انصافا هر پستی رو باز میکنیم شما یا همین جمله رو تکرار میکنی یا یه جوری میپیچونی حرفت رو ولی منظورت نهاییت همینه !

 2. saeedsl1

  12

  22

  حواست ب چارلی وایتینگ و بوتاس و اکون هم باشه

  ولی ب امید خدا فصل دیگ فرمول یک واقعی میبینیم

  ورزشی ک توش 10 تیم و 20 راننده شرکت میکنن تا در نهایت ی تیم ایتالیایی و ی راننده آریایی قهرمان بشن

  فورتزا فراری

 3. saeedsl1

  15

  12

  من سال 2000 هنوز متولد نشده بودم

  ولی شنیدم میگن روزی ک باریکلو میاد فراری همه میگن میخاد شوماخر رو شکست بده😂😂
  ولی همون آدم تبدیل ب مسیر موفقیت شوماخر شد

  گفتم ک بعضی دوستان انقد وعده لکلرک ب خودشون ندن.شاید فصل دیگ قهرمان آلمانی و نایب قهرمان فنلاندی باشن

 4. Nohed3339

  8

  10

  کیه که ندونه . مرسدس تو این چند سال فقط و فقط نون قدرت موتورش رو خورد. والا تو همچین هیولایی که ساختن آسانترین چیز رانندگیه. پس همیل کار شاخی نکرده. مرسدس و توتو عالی بودن نه مرد انگولایی. بوتاس هم یکم شخصیت قهرمانی تو سرش بود الان جای همیل تشریف داشت. مثل روزبرگ که ۲۰۱۶ حال همیل رو بدجور گرفت. تو ابوظبی پشت رادیو داشت گریه میکرد . خودش و اون ورشتپن احمق روزبرگ رو ساندویچ کرده بودن که اگه همین فتل نبود الان همیل جای ۵ تا ۶ تا قهرمانی داشت

 5. mojtaba

  5

  7

  حالا واسه هم نوشابه باز کنین بعد از قهرمانی طبیعیه ولی واقعیت اینه که بجز همیلتون راننده هایی مثل فتل یا ریکیاردو هم میتونستن همین قهرمانی ها رو بدست بیارن البته در عالی بودن لوییز هم شکی نیست ولی میخوام بگم نقشش خیلی هم حیاتی نبود

دیدگاه خود را بیان کنید