فرمول یک ایراناوتمار سافنور مدیر تیم ریسینگ پوینت فورس ایندیا طی مصاحبه ای اعلام کرد شک دارد که استبان اکون در گرندپری برزیل ۲۰۱۸ به طور عمد به مکس ورشتپن برخورد کرده باشد تا بتواند به تیم مرسدس بپیوندد.

برخورد اکون با ورشتپن در پیچ ۲ پیست اینترلاگوس شانس برد پیاپی بعد از مکزیک را از مکس گرفت. این تصادف به همیلتون کمک کرد پیشتاز مسابقه شود و با پیروزی خود پنجمین قهرمانی متوالی تیم مرسدس ای ام جی پتروناس را رقم بزند. تیمی که برای استبان احتمالا صندلی را در فصل ۲۰۲۰ قرار خواهد داد.

دکتر هلموت مارکو مدیر تیم ردبول ریسینگ بعد از مسابقه اعلام کرد که این برخورد مشکوک بوده است‌، اما سافنور نظری مخالف دارد و معتقد است اکون از این جنس راننده ها نیست. او گفت :

شک دارم که توطئه ای در کار باشد. راننده ها به جایگاه خود در آن مسابقه فکر می کنند نه دو سال بعد. او در رادیو به ما گفت می توانم خود را آنلپ کنم چون سریع تر هستم و ما به وی اجازه دادیم. در آن مقطع برتری لاستیک داشتیم و تا ۵ الی ۶ دور این کار را می توانستیم انجام دهیم.

اینکه مکس با لاستیک های خود چه می کند به ما ربطی ندارد. ما در حال مسابقه دادن با تیم های دیگر هستیم. استبان اجازه آنلپ کردن خواست و به او این اختیار را دادیم.

مکس ورشتپن و استبان اکون – گرندپری برزیل 2018

وقتی که باز هم از اوتمار درباره احتمال برخورد عمدی اکون برای ارتقا خود پرسیده شد، وی گفت :

نه، واقعا نه. او شک داشت که اجازه آنلپ کردن خود را دارد و از ما سوال کرد. پاسخ ما مثبت بود.

اکون بعد از جریمه توقف ۱۰ ثانیه ای در پیت لین، ۱۵ ام شد اما به دلیل جریمه استافل وندورن بخاطر نادیده گرفتن پرچم های آبی، ۱۴ ام شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. McLaren F1

  9

  19

  به هر حال کارشون خوب نبود چه اکون خودسر زده باشه به پیشتاز چه مدیر تیم اجازه ی آنلپ شدن داده باشه
  طرف پیشتاز مسابقه بوده نباید بری تو شکمش دیگه

  • akbar

   3

   1

   اوکون بی شک هزار درصد مقصر بوده چون لپی بود در غیر اینصورت اگه در حال آنلپ شدن نمیبود و داشت واسه رده می جنگید قضاوت جور دیگه میشد.
   اما یه سوال، مکس چرا خودشو درگیرش کرد؟
   به نظر من که یا اصلا ندیدش یا اصلا فک نمیکرد زمانیکه میخواد ایپکس سنا اس2 رو بزنه استبان اونجا باشه و درهر 2 حالت این یه ضعف از طرف مکس هم بوده

  • mojtaba

   5

   1

   اینکه خواست آنلپ کنه شاید درست نبود اما موقع تصادف اکون تا حد ممکن از برخورد فرار کرد دیگه جایی برای رفتن نداشت این ورشتپن بود که طبق معمول میخواست با قلدری راه باز کنه

دیدگاه خود را بیان کنید