فرمول یک ایرانسباستین فتل معتقد است که دستور تیمی فراری در روز مسابقه برزیل برای رد شدن کیمی رایکونن از او بسیار درست بوده است زیرا راننده ی فنلاندی لاستیک های تازه تری داشت.

فتل و رایکونن مسابقه برزیل را با لاستیک های سافت آغاز کردند و مرسدسی ها نیز فکر می کردند که رقابت سختی با آن ها خواهند داشت اما وضعیت اینگونه پیش نرفت.

راننده های فراری در همان بخش ابتدایی مسابقه با لاستیک های سافت خود در تقلا بودند و به رده های چهارم و پنجم سقوط کردند. در میانه ی مسابقه نیز با وجود لاستیک های تازه تر و سرعت بهتر راننده ی فنلاندی، به فتل دستور داده شد که به او اجازه ی رد شدن دهد.

فتل در نهایت مسابقه را در رده ششم به پایان رساند و اذعان کرد:

[دستور تیمی] بسیار ساده و درست بود. کیمی از پیت با لاستیک های تازه تر بیرون آمد و من چند دوری بود که در تلاش بودم که از بوتاس سبقت بگیرم و وقتی جواب نداد، تیم از من درخواست کرد که به او اجازه ی عبور دهم بنابراین مشکلی با این موضوع ندارم.

من کیمی را دوست دارم و خوشحالم که به او اجازه ی رده شدن دادم و او کارش را برای کسب سکو درست انجام داد پس برای او خوشحالم.

سباستین فتل و لوییس همیلتون - تعیین خط گرندپری برزیل 2018

سباستین فتل و لوییس همیلتون

از فتل درخواست شد تا به مسابقه ی خود از یک تا ده نمره دهد و او پاسخ داد:

من همه چیز را امتحان کردم اما به وضوح از نظر نتیجه، به آن یک از ده می دهم و این بد است.

فکر نمی کنم که ما جز ماشین های برتر بوده باشیم. فکر نمی کنم که استفاده از سافت در استارت مسابقه یک برتری بوده باشد زیرا سوپرسافت دوام بیشتری داشت، بیشتر از چیزی که همه ی ما انتظار داشتیم. اما این چطور ممکن است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

22 دیدگاه

 1. Ahmad VETTEL

  42

  5

  نبایدم ناراحت باشه.ماشینش خراب بوده،سرعت کافی نداشه و باید میذاشت کیمی که سریعتره،ازش رد بشه.کاش کیمی هم تو هاکنهایم و مونزا اهمیت راه دادن به فتلو درک میکرد.

 2. شاهین

  31

  0

  واقعا چجوری سوپر سافت زیر ماشین ردبول ها انقدر موند؟ مخصوصا ریکاردو
  من خبری خوندم مبنی بر اینکه ماشین فتل از همون دور گرم کردن به مشکل خورده بود اگه این خبر درسته ممنون میشم ادمین این خبر رو پوشش بده تا ببینیم مشکل چی بوده

 3. mehdivettel

  21

  1

  حالا اگه این اتفاق برعکس میوفتاد دهن خودش و فراری رو سرویس میکردن
  یه مسابقه چین رایکونن که پنجم بود رو نگه داشتن تا فتلی که به خاطر شاهکار استراتژيست ها آندر کات شده بود رو به بوتاس نزدیک کنن( کاری که مرسدس تا دلتون بخواد انجام داده هم اسپانیا پارسال و هم مونزا امسال و… )کل دنیا از جمله رزبرگ شروع کردن به هوچی گری که وای فراری داره در حق رایکونن ظلم میکنه و این جور حرفا در صورتی که مرسدس اگه تو مونزا انجام بده میشه کار تیمی
  الانم خودشون رو آماده کردن فراری یه دستور تیمی به لکلرک بده تا دوباره شروع کنن به کوبوندن سب

  • Mahmood.gh

   3

   15

   دوست عزیز اگه واقعا فقط چین بود ک حق با شماست ولی تا جایی ک من یکی یادمه زیاد از این اتفاقها افتاده مرسدس هم ک تا دوسال پیش دستور تیمی نداشت چون جفت رانندهاش تو کورس قهرمانی جهان با هم رقابت میکردن

   • Ahmad VETTEL

    15

    1

    دستور تیمی به روزبرگ تو موناکو رو کی داد اونوقت؟؟؟

   • mehdivettel

    13

    2

    دوست عزیز اگه منظورت آلمان هست من هزار بار گفتم تو این سایت که تو اون مسابقه فتل هم پول زده بود و تو مسابقه هم جلوتر بود و فقط به خاطر اینکه ده دور دیرتر سب رو آوردن پیت پشت رایکونن در اومد و باید بهش دستور میدادن بره کنار تا لاستیک های نویی که داشت از بین نره

 4. iman

  10

  2

  جالب اینه که مرسدس و فراری بعد از تثبیت جیگاههای تیمی و انفرادی ناگهان هر دو ضعیف شدن و ردبولها سریع شدن،یه رازی پشت این فکر میکنم باشه و احتمالا فراریها و مرسدسها فشار به خودروها نمیارن یا از موتورهای قدیمی تر استفاده کردن،به نظرم یه مقدار مشکوکه قضیه

  • Ahmad VETTEL

   17

   2

   اگرم فدا کرده باشه به این خاطر بوده که فتل ازش سریعتر بوده.تو آلمان همین از کیمی رد شد 10ثانیه فاصله انداخت.تو مونزا هم که اصلا به فتل راه نداد وگرنه فتل پیروز اون مسابقه میشد.تو آستین هم فتل به کیمی راه داد.ولی بوتاس در حالی که تو روسیه میتونست پیروز بشه بهش دستور دادن و قرار بود آخرین دور جایگاهشو پس بدن ولی ندادن و دلیل ناراحتی بوتاس این بود.الانم با وضع لاستیک خوری مرسدی خیلی بعیده که بوتاس بتونه امسال یه برد بیاره.

   • Mahmood.gh

    1

    10

    خب الان شما از چی ناراحتین وقتی تیم های دیگه هم دستور تیمی دارن وقتی فراری هم دستور تیمی میده چرا مرسدس نباید دستور تیمی بده؟
    خب وقتی فتل نتونست بعد از دستور تیمی جایگاهش نگه داره و رفت تو دیوار این مشکل مرسدس و دستوراهای تیمی نیست

 5. Mahmood.gh

  1

  10

  مهدی فتل عزیز من مشکلی با دستور تیمی فراری ندارم اتفاقا از نظر من کاره کاملا درستی انجام دادن چون نتیجه تیمی خیلی مهمتره و وقتی ی راننده ی تیم تو کورس قهرمانی سال هست باید بهش بیشتر توجه بشه این حق طبیعی هر تیمی هست.
  من فقط میگم وقتی خود فراری دستور تیمی داره و میده و خواهد داد نباید گفت چرا مرسدس دستور تیمی میده
  توی المان فتل لاستیک نو تر داشت حقش بود تو روسیه هم لوییز از پیت امد بیرون از فتل سبقت گرفت تیم صلاح دونست جابجا بشن ب همینسادگی

دیدگاه خود را بیان کنید