فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون اذعان کرد که از حادثه بین استبان اکون و مکس ورشتپن در گرندپری برزیل شگفت زده نشده است.

این حادثه در پیج دوم برای راننده ی جوان ردبول اتفاق افتاد و پیشتازی و در نهایت پیروزی مسابقه را تقدیم راننده ی مرسدس کرد. همیلتون گفت:

من این حادثه را دیدم و  چیزی نبود که تعجب کرده باشم.

منظورم این است که دیدم که آن ها رقابت می کنند، اما آن ها برای رده ای مشابه مسابقه نمی دادند. من ذهنیت متفاوتی داشتم و خوشبختانه آن ها توانستند به مسابقه ادامه دهند و هیچکس صدمه ندیده بود. مکس کسی بود که بدون ترس پیش رفت و این چیزی است که حالا و بعدا به شما ضربه خواهد زد.

مکس ورشتپن و استبان اکون – گرندپری برزیل 2018

این پیروزی به تیم مرسدس کمک کرد تا پنجمین قهرمانی متوالی خود را در جدول سازندگان جشن بگیرد و همیلتون نیز مانند همیشه از تیم تشکر کرد:

واقعا این بچه ها در شش سال گذشته سخت کار کرده اند.

این سفر باورنکردنی با تیم بود و این [قهرمانی] چیزی است که تمام سال برای آن تلاش می شود.

هر کسی از خواب بیدار می شود و هر روز به کار می رود و برای بهترین ها تلاش می کند و آن ها واقعا به صورت یک سیستم واحد همکاری کردند.

من همیشه به شما گفتم که چقدر افتخار می کنم که برای آنها رانندگی کنم و امروز بهترین استایلی بود که ما می توانستیم انجام دهیم.

والتری بوتاس، توتو ولف و لوئیس همیلتون

والتری بوتاس، توتو ولف و لوئیس همیلتون

قهرمان 5 دوره فرمول یک همچنین توضیح داد که آن ها پیروزی آسانی در برزیل نداشته اند:

ما در تقلا بودیم و مشکلاتی با موتور داشتیم و ورشتپن نیز از ما مانند یک اردک نشسته و حریف بی دفاع عبور کرد.

بدیهی است که او اشتباه کرد و ما را به رقابت بازگرداند. من به همه افتخار می کنم، همه ی نفرات در خانه مرسدس، از تلاش های مداوم شما بسیار سپاسگزارم.

به تمام شرکا و حامیان ما که بدون آن ها نمی توانستیم به عنوان برنده در برزیل قرار بگیریم. خداوند نگهدارتان باشد، از شما متشکرم.

من به شما می گویم که فقط یک قطعه از زنجیر مرسدس هستم و آن ها به من ابزاری دادند که من تلاش کردم تا بهترین ها را با آن انجام دهم. من افتخار می کنم که گاهی اوقات کاری بیش از چیزی که مورد نیاز است را انجام می دهم، اما این چیزی است که من برای آن زندگی می کنم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

 1. امید نورمحمدی

  5

  15

  با درود
  قبل از شروع مسابقه ژاپن تصمیم گرفتم به فروم سایت وارد نشوم و با یکی از ادمینها یک گفتگوی کوتاه در این باره داشتم. الان دیگر حساسیتها کمتر شده و قهرمان در هر دو مورد راننده و اتومبیل مشخص و از طرفی تجربه تلخی هم در یک گروه هواداری داشتم که اصلا بنا ندارم به آن بپردازم.
  از گوشه و کنار شنیدم یکسری اصلاحات در جهت امنیت بیشتر و جلوگیری از پیامهای خصوصی در سایت ایجاد شده که موجب شد در تصمیم خود برای عدم شرکت در بحثها تجدید نظر کنم
  خودم هم مشکلات شخصی و نوشته های قبلی را مرور کرده و تصمیم به اصلاح سبک نگارش و توضیح دیدگاه خودم کردم.
  ترجیح میدهم در جایی به بحث بپردازم که بیطرف نه به معنای عام آن ولی تلویحی باشد. یا حداقل تلاش بر بیطرفی ادمینهای سایت باشد. چراکه در این محیط همه نظر شخصی واقعی خود را ابراز میکنند و نقاب بر چهره نمیگذارند.
  امیدوارم ادمین محترم اجازه نشر مجدد نوشته های این حقیر را در چهارچوب قوانین سایت و عرف و شانیت اینجا بدهند.
  ادمين:
  ممنونم ازت اميد جان، اي كاش بعضي ديگر از دوستان سايت هم راه شما رو در پيش بگيرند، باز هم متشكر ام از شما

 2. McLaren F1

  31

  18

  از خوشحالی آخر مسابقش معلوم بود که اصلا تعجب نکرده چون خودشم باورش نمیشد که انقد خوش شانسه
  مبارکش باشه فعلا که ابر و باد و … مشغولن که به هر طریقی شده برندش کنن

  • امید نورمحمدی

   24

   6

   مرسدس حقش قهرمانی بود. من بعنوان طرفدار فتل ( و نه فتل فن) این حرفو میزنم. از کلمه فتل فن خوشم نمیاد چون دیدمشون.
   خود همیلتون به قدرت و پشتکار گاراژش اشاره کرده و بر اساس مطلب همین سایت مثل زنجیر بهم پیوسته عمل کردند. واقعا اگر فراری میخواست قهرمان بشه مسخره ترین اتفاق ممکن بود.
   داستان تقلب و رینگ مرسدس فعلا در هاله ای از ابهامه و بنظر من فیا باید درباره این مسئله زودتر ابهام زدایی کنه. چراکه با سکوت فقط به موضوع دامن میزنه. اگر قانونیه باید شفاف بگه تا تیمهای دیگه هم تکلیف خودشونو بدونن.

 3. Vetel

  21

  6

  درکل باید به مرسدس و راننده هاش تبریک گفت
  پیاده کردن استراتژی حتی اگر به دید بیننده و رقیب خوش نیاد یکجور هنر و تواناییه,برای نمونه بوتاس بسیار راحت سرعت 4 تا ماشین پشت سرخودشو گرفت تا همیلتون خودشو جدا کنه که خود این کار توانایی این راننده رو میرسونه درحالی که آخر مسابقه با چند دور سریع به همه ثابت کرد راننده ی کندی نیست فقط دستور تیم این بوده, ولی اگر فصل آینده به بوتاس اجازه بدن از غرورش دفاع کنه و برای قهرمانی خودش بجنگه رقابت بسیار جذاب تری شاهد خواهیم بود, در مجموع فصلی پر از هیجان شاهد بودیم و لذت بردیم.

  • Behrooz

   3

   10

   یعنی واقعا شما فکر میکنی بوتاس از رو عمد همرو کند کرده بود که همیل جدا بشه ؟! یعنی اصلا هیچ فرقی بین رانندگی این دو تا نیست ؟ مگر دیوونست خودشو بندازه تو دهن شیر ! خودش قبلن گفته بود اگر همیل قهرمان شه اونوقت کارها راحت تر میشه ، شکی نیست که اگه سرعت کافی رو داشت دوست داشت اول شه ، دوام لاستیک هاشونم که داغون ، سوپر سافت که خیلی زود خراب شد برخلاف ردبول که ۳۵ دور زد و مدیوم هم که سرعت کم بود ، مطمعن باش هیچ عمدی نبود و کلا بوتاس مجبور بود تقریبا کل مسابقه رو دفاع کنه .

دیدگاه خود را بیان کنید