فرمول یک ایران – تورو روسو با موتور بهسازی شده هوندا به برزیل خواهد رفت، چراکه مشکل ارتفاع پیست مکزیک زیاد در برزیل به چشم نخواهد آمد و اینترلاگوس می تواند فرصتی برای تورو روسو و از آن مهم تر برای هوندا باشد.

پیر گسلی و برندون هارتلی، دو راننده تیم خواهر رد بول، از موتور قدیمی هوندا برای رقابت در مکزیک استفاده کردند چراکه این پیست در ارتفاع 2200 متری دریا قرار دارد.

پیر گسلی و برندون هارتلی - روز اول تست بارسلونا 2018

پیر گسلی و برندون هارتلی – روز اول تست بارسلونا 2018

افزایش ارتفاع، کم شدن غلظت هوا را به دنبال دارد و این به معنی کم شدن بازدهی موتور است که می تواند با افزایش کارکرد توربو ها جبران شود. اما محاسبه میزان دقیق این تغییرات به هیچ وجه کار آسانی نیست و از آن جایی که هوندا با موتور قبلی خود آشنایی بیشتری داشت، تصمیم گرفت از موتور جدید استفاده نکند.

 

رد بول هم از این قاعده مستثنا نبوده و موتور قبلی رنو را انتخاب کرده بود، البته انتظار می رود در برزیل هم شرایط همین گونه باشد چراکه اینترلاگوس با 800 متر ارتفاع از سطح دریا، در مقام دوم مرتفع ترین پیست های فرمول یک جا خوش کرده است. اما هوندا اطمینان دارد که این ارتفاع می تواند برای موتور جدیدشان مناسب باشد.

هارتلی از این موتور استقبال کرد و گفت:

سرعت من در چند رقابت اخیر بسیار خوب بوده و در پیست آستین امتیاز های ارزشمندی کسب کردیم و در مکزیک هم پیشرفت خوبی را تجربه کردیم، هرچند که شرایط می توانست از این بهتر باشد. به همین دلیل من با روحیه مثبت به سراغ دو رقابت نهایی خواهم رفت. ما موتوری کاملا بهسازی شده در اختیار خواهیم داشت که عملکرد خیلی خوبی دارد.

در ضمن، کیت جدید ایرودینامیکی هم تاثیر خوبی روی ماشین می گذارد و با استایل رانندگی من همخوانی دارد.

هارتلی معتقد است که می تواند در برزیل امتیاز کسب کند، آن هم به دلیل مقام دهمی مکزیک که هم با موتور قدیمی و هم با شروع از جایگاه آخر به خاطر پنالتی ها به دست آمد.

برندون هارتلی - مسابقه استرالیا 2018

برندون هارتلی – مسابقه استرالیا 2018

گسلی در مکزیک برای تمرین اول از موتور جدید هوندا استفاده می کرد اما هوندا در قسمت تولید موتور خود ایرادی پیدا کرد که می توانست با این موتور در ارتباط باشد، به همین خاطر آن را برای آزمایش های بیشتر و بررسی های دقیق تر، با موتور قدیمی که در آمریکا مورد استفاده قرار گرفته بود، جابه جا کردند.

گسلی هم مثل هم تیمی خود از این تغییر استقبال کرد و اذعان داشت:

من به رقابت دوباره بر سر امتیاز امیدوارم. در چند رقابت قبلی پنالتی هایی دریافت کردیم تا بتوانیم به حداکثر بازدهی در دو رقابت پایانی فصل برسیم.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید