فرمول یک ایران – تیم اسکودریا فراری به اولین تیمی تبدیل شد که نسل جدیدی از دیسک ترمز را به فرمول یک معرفی می کند که با ۱۴۰۰ سوراخ به خنک کنندگی کمک می کند و در گرندپری مکزیک ۲۰۱۸ از آن استفاده شد.

پیست مکزیک که در ارتفاع بالایی قرار دارد، همیشه جایی بوده که تیم ها در کنترل دمای انجین و ترمز خود دچار مشکل بوده اند. این پیست بهترین مکان برای تست کردن نسل جدید دیسک های ترمزی است که از سال ۲۰۱۹ تیم ها مجاز به استفاده از آن ها خواهند شد. تامین کننده های ترمز در فرمول یک مدت هاست از اضافه کردن سوراخ به دیسک ها سرباز می زدند چون از نظر ساختاری، دیسک های ترمز بدون عیب بودند. ۲۰ سال قبل، کمتر از ۳۰ سوراخ بزرگ در مرکز دیسک وجود داشت. در ۵ سال گذشته تعداد این سوراخ ها به طرز عجیبی افزایش یافت و امکان ایجاد بیشتر از ۱۰۰ سوراخ در دیسک ها ممکن شد.

دیسک ترمز جدید فراری در مکزیک

دیسک ترمز جدید فراری در مکزیک

پیشرفت دانش در این زمینه بسیار سریع شد. در حدود ۲ سال قبل، شرکت برِمبو اعلام کرد که به تعداد ۱۲۰۰ سوراخ در دیسک ها رسیده و این نهایت کاری است که می توان برای خنک کردن ترمز ها کرد.

آندره آلگری مسئول شرکت برِمبو گفت :

الگو هایی که برای خنک کردن دیسک ها ارائه می شوند گاهی اوقات واقعا خوب هستند اما آن ها مقاومت دیسک ها در برابر ساییدگی را در نظر نمی گیرند. تیم ها خواهان تعداد بیشتری سوراخ و در عین حال پوشش ۰.۵ میلی متری هستند. اینطور دیسک ها می توانند فقط در تمرین اول مفید باشند و باید بعد از آن تعویض شوند. پیشرفت ممکن است. برِمبو توانست در گرندپری مکزیک دیسک هایی را معرفی کند که از ۷ ردیف مجزا ساخته شده بود و به عدد شگفت انگیز ۱۴۰۰ سوراخ رسید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید