فرمول یک ایران – مدیران ارشد فرمول یک پیست جدیدی را به تقویم 2020 مسابقات اضافه کرده اند که در ویتنام قرار دارد.

این پیست خیابانی،  5.565 کیلومتر طول دارد که از یک بخش کاملا جدید تشکیل می شود که در دست ساخت است و در نزدیکی استادیوم شهر هانوی واقع شده است.

این پیست یک مستقیمی 1.5 کیلومتری دارد که با توجه به شبیه سازی های انجام گرفته روی پیست، حداکثر سرعت، چیزی در حدود 335 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

قسمت هایی از این پیست خیابانی، شبیه ساز پیست های دیگر است. مانند فشردگی پیچ های 1 و 2 که از پیست نوربرگرینگ الهام گرفته است یا دیواره های بعد پیچ 12 که شباهت زیادی به خیابان های موناکو دارد. در اواخر پیست – پیچ های 16 و 19 – هم می توان شباهت هایی را با پیست سوزوکا ژاپن دید.

پیست ویتنام 2020

پیست ویتنام 2020

چارلی وایتنینگ مدیر فرمول یک، قبل از رقابت ژاپن به هانوی رفته بود و اذعان داشت که هیچ شکی در آمادگی پیست برای رقابت 2020 وجود ندارد.

بیشتر این پیست در خیابان ها است، اما بخشی از آن هنوز در دست ساخت است. این بخش همان جایی است که ساختمان های پیت قرار است در آنجا ساخته شود. بخشی از پیست هم همانجا خواهد بود که در حال حاضر ساخته نشده است اما پس از مسابقات، تبدیل به بخشی از جاده های شهر خواهد شد.

این پیست اولین تغییر لیبرتی مدیا در تقویم فرمول یک است و هدف آن هم جذب مخاطبان هر چه بیشتر از سراسر جهان است.

فرمول یک با شرکتی تحت عنوان vingroup قراردادی “چند ساله” منعقد کرده است و مدیران این شرکت از این قرارداد بسیار خرسند اند. مدیر ارشد این شرکت بیان کرد:

ما بسیار خوش حالیم که تلاش هایمان برای بستن قرارداد با فرمول یک به نتیجه رسیده. ما با این کار هم می توانیم شهر هانوی را به جهان معرفی کنیم و هم هیجان فرمول یک را به ویتنام و سراسر جهان منتقل کنیم. این قرارداد برای مردم ویتنام هم سود آور خواهد بود و با برگزاری رقابت های فرمول یک در اینجا، ما کسب و کار های جدیدی را ایجاد می کنیم و ویتنام را برای رویداد های حتی بزرگتر، آماده کنیم

پیست ویتنام 2020

پیست ویتنام 2020

با اضافه شدن ویتنام به تقویم فرمول یک، این سوالات پیش می آید که کدام کشور قرار است با فرمول یک خداحافظی کند؟ آیا لیبرتی مدیا قرار است تقویم فرمول یک را طولانی تر کند؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. HamidFTN

  7

  2

  به نظرم پیستهای خیابانی از بدترین پیستها هستن چون باریک هستن و سبقت گیری امکان نداره و از هیجان مسابقه کم میشه

  این همه زمین چرا زحمت ساخت یه پیست درست و حسابی رو به خودشون نمیدن

 2. Mjyz

  6

  2

  امیدوارم پیست فرمول یک ایران هم زودتر ساخته بشه اون رو تو تقویم مسابقات ببینیم . البته اگه با لیبرتی مدیا کنار بیان آقایون داخلی .

 3. Amin

  5

  0

  پیست اکثرا مستقیمیه…مرسدس و فراری براشون خوبه…موناکو رو حذف کنن خوب میشه…ولی فکر نکنم این اتفاق بیفته ،چون اگه بنا ب حذف کردن بود خیلی وقت پیش باید این اتفاق می افتاد (موناکو یه پیست نوستالژیک و خاصه)
  هیچ وقت حتی از ذهنم هم رد نشده که مسابقه فرمول یک تو ایران هم باشه…ولی اگه باشه چه میشه ،انصافا تصورش هم آدمو هوایی میکنه

دیدگاه خود را بیان کنید