فرمول یک ایران – مدیر تیم فراری، مائوریزیو آریوابنه معتقد است که اسکودریا باید بر ترسش از پیروز شدن غلبه کند.

فراری با اینکه در برخی جهات برتری هایی را از خود در فصل 2018 به نمایش گذاشته است اما در دو مسابقه مانده به پایان فصل، بار دیگر در رده دوم جدول سازندگان، پایین تر از مرسدس قرار دارد.

خطاهای ناشی از رانندگان و تیم به سقوط فراری کمک کرده است و آریوابنه معتقد است که برای پایان این ناکامی ها، تغییر در ذهنیت لازم است:

جاهایی هست که ما برتر هستیم و جاهایی هم مرسدس، اما من فکر می کنم که ما هنوز به برنده شدن عادت نداریم.

برای آن ها یک 1-2 تقریبا عادی است، برای ما این یک رویداد استثنایی است. ما باید از ابزارهایمان آگاه تر شویم و از برنده شدن نترسیم.

در تنیس به این موضوع “ال براچینو” می گویند؛ ترس از برنده شدن زمانی است که شما نزدیک به هدف هستید.

ما باید به خودمان اعتماد کنیم و پیروز شدن را به یک عادت خوب تبدیل کنیم.

سباستین فتل ، مائوریوزیو آریوابنه و کیمی رایکونن - تیم فرمول یک فراری 2017

سباستین فتل ، مائوریوزیو آریوابنه و کیمی رایکونن

آریوابنه همچنین افزود که نیاز به اشاره به بخشی از تیم به عنوان نقطه ضعف ندارد و او تمام مسئولیت ها را به عنوان مدیر تیم بر عهده می گیرد:

لحظاتی [در سال 2018] وجود داشت که ما یک پدیده بودیم، سپس برخی از انگشت ها به سمت راننده ها رفت و در نهایت در زمانی دیگر نیز ماشین مورد هدف قرار گرفت.

در نهایت ما حتی فهمیدیم که با یکدیگر برنده می شویم و می بازیم. اشتباهاتی از سمت فتل و میزان کمتری از طرف تیم وجود داشت و درسی که ما گرفتیم این بود که نباید به سمت هیچکس انگشتی بگیریم.

یک مدیر تیم وجود دارد و آن هم من هستم. من یک بار در سوزوکا عصبانی شدم و فکر می کنم که یک بار در سه سال و نیم، قابل پذیرش است.

وقتی همه چیز اشتباه پیش می رود من اینجا هستم و همیشه این را می گویم. اما وقتی همه چیز درست است رضایتمندی من این است که به زیر سکو می روم و سرود ملی را می خوانم و دست می زنم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. Sky2018

  6

  9

  اشتباهاتی از سمت فتل و میزان کمتری از طرف تیم وجود داشت و درسی که ما گرفتیم این بود که نباید به سمت هیچکس انگشتی بگیریم. واقعا حرف حساب جواب نداره دیگه فتل فنا جوابشونو از مدیر فراری گرفتن که فتل مقصره و از سمت گراژ اشتباهات کمی بوده از این واضح تر دیگه چی بگه …..ماشین سریع رو دادن فتل نتونسته کنترل کنه فناش از سمت گاراژ میبینن راننده مشکل داره راننده…..

  • Ahmad VETTEL

   7

   4

   تو حرص نخور برات خوب نیست.اونقدر که تو واسه فراری حرص میخوری،مدیرانش و تیفوسی هاش نمیخورن.فقط در کل کامنتت جوک خیلی بامزه ای بود.ماشین برتر فراری.واقعا باحال بود.بازم اگه وقت کردی ازین جوکا بگو

   • akbar

    2

    2

    این کامنت ها اصلا جواب داده نشه بهتره چون هدفشون ایجاد تشنجه با حرف های بی سر و ته

 2. Ezk1980

  5

  8

  «اشتباهاتی از سمت فتل و میزان کمتری از سمت تیم » جالب بود که عملا قهرمان نشدن فراری رو به درستی البته انداخت گردن فتل و عجیب تر اینکه طرفدارای فراری زیر این پست هیچ نظری نذاشتن ?

 3. Nohed3339

  9

  3

  امسال فتل اشتباه کرد. پارسال چی؟؟ اونم اشتباه فتل بود؟؟ اریوابنه جان. تو باید مثل توتو ولف نترس باشی اونوقت فقط و فقط از سباستیان قهرمانی خواهی دید

  • Ahmad VETTEL

   5

   3

   اشتباه پارسال اسپانیا و امسال بحرین و چین و باکو و اسپانیا و مجارستان و مونزا و سنگاپور و ژاپن رو لابد داره میگه.اینا اشتباهات استراتژیک فراری بودن و در برابرشون فتل فقط تو آلمان اشتباه کرد.امتیازاتی که تیم از فتل گرفته رو با 25 امتیاز آلمان که مقایسه کنید همه چیز مشخص میشه که تیم چند برابر فتل مقصره.

 4. mehdivettel

  3

  2

  من قبول دارم که سب امسال اشتباهات زیادی داشته ولی اصلا جالب نیست مدیر یه تیم حتی به صورت تلویحی راننده اول خودشو رو تخریب کنه

  پارسال با اون لگن که نیم ثانیه از مرسدس تو بیشتر پیست ها عقب بود و فتل با رانندگی فوق العاده اش تونسته بود تا سنگاپور صدرنشین باشه و فقط به خاطر عدم پایداری ماشین نتونست قهرمانی بیاره بازم از تیم حمایت کرد وهیچ موقع از تیم شکایت نکرد

دیدگاه خود را بیان کنید