فرمول یک ایران_ سباستین فتل تاکید کرد که نکته ضروری در شروع فعالیت چارلز لکرک، جوان آینده دار در فرمول یک و همچنین راننده فصل بعد فراری داشتن تمرکز بر روی تیم و همکاری است تا بتوانند فصل خوبی را با یکدیگر پشت سر بگذرانند.

با تصمیمی که اسکودریا فراری برای فصل بعد خود گرفت و راننده دوم این تیم یعنی کیمی رایکونن از این تیم رفتنی شد، بعد از ورود فتل از سال 2015 این اولین هم تیمی جدید اوست که به فراری می آید. البته چیزی که در لکرک مشخص است این که سرعت پیشرفت او در همه چیز مشخص است و همه از آن خبر دارند ، ولی به اعتقاد خیلی ها او با 21 سال سن و تنها گذراندن 19 گرند پری بسیار جوان است و باید مسابقات و تجربه های بیشتری را پشت سر بگذارد. به عقیده سباستین فتل و با وجود ویژگی های لکرک در حال حاضر نباید به فکر رقابت داخلی بود و فقط باید روی کار تیمی تمرکز کرد.

فتل این گونه اذعان داشت:

 این قطعا متفاوت خواهدبود. یعنی چارلز، کیمی نیست و کیمی، چارلز. او جوان است و در ذهن خود به چیزهای متفاوتی فکر می کند، بنابراین باید سعی شود که تمام تمرکز روی همکاری باشد.

من مطمئنم که او می خواهد از من عملکرد بهتری داشته باشد همانطور که من می خواهم در این رقابت بهتر باشم، و این کاملا روشن است همانند روزهایی که با کیمی گذراندیم.

ولی او باید چیزهای بیشتری تجربه کند و من که هم تیمی او خواهم بود در این باره، هم به او و هم فراری کمک می کنم، چون من آخرین کسی هستم که سعی دارم مسائل را پنهان کنم و یا طوری دیگر رفتار کنم. به همین دلیل است که من وکیمی در این سال ها هم رقابت و هم رفاقت خوبی را با هم داشته ایم و دلیل آن، شباهت های بین ما بوده است.

سباستین فتل و چارلز لکرک

اگرچه بدشانسی رایکونن مانع از این شد که بتواند فراری را برای نگه داشتنش متقاعد کند ولی به دلیل وجود صندلی خالی چارلز لکرک در سائوبر ، او به فکر بازگست به سائوبر است، و بدین معناست که او در سن چهل سالگی همچنان علاقه مند به ادامه دادن مسابقات در فرمول یک است.

با این حال فتل به این موضوع این گونه واکنش نشان داد:

این یک بازه ی ده ساله را در برمی گیرد که شروع آن از حالا است و قطعا زمانی بسیار طولانی است و من درمورد آن شک دارم که او بتواند فعالیت خود را در آن گسترش دهد، و من به شخصه نیمی از این زمان را با او بوده ام. اگر ما بخواهیم مجموع این 400 گرند پری را در نظر بگیریم  و نتیجه آن را بازگو کنیم، جواب دادن به این سوال در مورد کیمی کار دشواری است و به جهات متفاوتی بستگی دارد، و جواب آن مثل این است که من از شما بپرسم آیا من در ده سال آینده با فراری قهرمان خواهم شد یا خیر.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

19 دیدگاه

  • Mahmood.gh

   26

   5

   ن داداش میخواست همین اول گربه بکشه ک بدونه راننده دو کیه و نباید با راننده یک درگیر بشه
   و البته ک حقم داره چون لکرک حالا حالا ها جا داره تا بخواد در حد سب برسه و شاید هیچوقت هم نرسه
   درسته من فن مرسدس هستم ولی سب واقعا بینظیره

  • Ahmad VETTEL

   21

   11

   تو از کجا فهمیدی از لکلرک ترسیده؟ها؟نکنه علم غیب داری.حداقل از صدای افراد میشه احساسشونو تشخیص داد ولی از روی متن حرفاشون هرگز.در ضمن به نظرم الان خودت بیشتر ترسیدب از اینکه فتل 10 سال دیگه میخواد تو فراری بمونه.کاملا ترست مشخصه و حقم داری از آینده فتل و فراری وحشت کنی.فقط نمیدونم چرا بعضی ها خودشونو از مسؤلان فراری هم بالاتر میدونن.

  • ...m6...

   8

   22

   صد در صد یه ترس بزرگ چون لکلرک کیمی نیست که بیستوچهار ساعته بزنن تو سرشو این جمله که “فتل باید قهرمان شه نه تو” رو تو گوشش میگن…لکلرک خودش گفت به عنوان راننده ی دوم به فراری نمیاد پی فتل خیال اینکه لکلرک بهش کمک کنه رو باید از سرش بیرون کنه مشخص نیست شاید فراری لکلرکو مجبور کرد…نچ نچ نچ فتل اگه سال دیگه قهرمان نشه باید از فراری بره….

  • REZA.M

   26

   11

   تو دیگه از ترس حرف نزن که همه میدونیم ترسو کیه و شجاع کی.ترسو اونیه که فقط برای یه شایعه پشت سر هم مصاحبه میکرد و میگفت اومدن ریکیاردو به مرسدس غیر ممکنه ترسو اونیه که وینگ من استخدام کرده.
   #رینگمن و وینگمن

  • josef6565

   3

   2

   شما فکر میکنی لکلرک از کیمی بهتره. پس باید صبر کنی و به اشتباهت پی ببری . در این فصل سب بارها از قهرمان این فصل سبقت گرفت و یقینا سب کنار مکس تهاجمی ترین راننده فصل بود. یادتون نره که سب بارها و بارها ثابت کرده که از کیمی سریع تر و با انگیزه تره. و فقط کافی به نتایج چهار فصل اخیر نگاه کنید. بدون شک سب بهترین راننده الان هست و فقط اشتباهات استراتژی و عجله باعث ناکامی در قهرمانی شد. حتی مکس هم در سبقت گیری به سب نمیرسه.
   ما باید سعی کنیم سطحی نگر نباشیم و تنها دلیل برتری رو قهرمانی ندونیم. اگر راننده ای حتی به اندازه کیمی بتونه خوب باشه (که خیلی سخته) باز هم به سب نمیرسه چون کیمی واقعا در خونسردی بینظیره.
   بعد از پشت سر گذاشتن فصلی پر از تنش و اشتباه و نا امیدی سب خوب متوجه شده که برای غلبه بر مرسدس اول همکاری تیمی و گذشتن از بوتاس و سرشاخ نشدن با مکس لازمه نه فقط مهارت و سرعت.
   در فصل جاری سب بجای رقابت با همیلتون بیشتر معطل بوتاس شد یا با مکس برخورد داشت و برگشت و با رانندگان تیم های درجه دو رقابت کرد.

 1. Amin

  12

  11

  خب…فتل گربه رو دم حجله کشت تا لکرک بعدا واسش شاخ نشه…اونایی که لقب شهید رو ب بوتاس دادن ،بهتره برن و یه اسم خوب برا لکرک پیدا کنن.
  کاملا مشخصه فشاری ب خاطر کارهایی که با کیمی کرد،تحت فشار بوده و دیگه نتونسته تحملش کنه…هرچند که کیمی هم حکم راننده دوم بودن رو قبول داشت ولی حالا یه جوون رو آوردن که حرف شنوی خیلی خیلی بیشتری داره نسبت ب مرد یخی

 2. HamidFTN

  15

  0

  خوشحالم که لکرک شده هم تیمی فتل از این بابت که فتل باید تمام تلاششو بکنه تا توی تیم راننده برتر بمونه و گرنه یکی دو سال دیگه اونم رفتنی میشه از تیم
  و اگه رقابت درون تیمی سالمی داشته باشن برای پیشرفتشون خیلی خوبه و میتونن تیم مرسدس رو به چالش بکشن

 3. Mehrdad

  21

  12

  دو حالت داره
  یا بعضیا سنشون کمه چهار سال قهرمانی فتل رو ندیدن
  یا از وقتی استاد صباغ اومد تو شبکه ورزش شدن طرفدار فرمول یک که بازهم یعنی اون چهار سال رو ندیدن
  بد نیست فصل که تموم شد بشینین اون چهارسال رو کامل نگاه کنین هم حوصلتون سر نمیره بی فرمول یک هم میبینین فتل چه راننده ای هست هم جک نمیگین بعدش که فتل از لکلرک که هنو یه فصل نشده تو فرمول اومده داره میترسه

  • JJ_Formula1

   9

   4

   البته امیدوارم موقع دیدن انصاف شون رو حفظ کنند …
   یه مدت بود که می خواستم همچین پیشنهادی به بعضی دوستان بدم
   هر چند به نظرم همین الانم تفاوت سطح رانندگی کاملا مشخصه …

 4. Nohed3339

  15

  11

  قهرمانی همیلتون بدون بوتاس؟؟ هرگز،، ولی قهرمانی فتل بدون لکرک و امثال لکرک؟؟ بله شدنیه،، چون فتل خیلی فرق میکنه. شجاعت و جسارت و مهارت،، اینا که سپر نمیخوان. فقط یه خورده شانس میخوان که اونم میاد. ولی همیلتون نه شجاعت و نه جسارت و نه مهارت فتل رو داره. ولی برعکس یه شهید بزرگ بنام بوتاس و هیولایی بنام مرسدس و شانس خیلی زیادی داره. والبته با این شرایط قهرمانی نباید کار خیلی شاخی باشه. این مجموع چیزا دست استرول هم باشه قهرمان میشه. و ناگفته نماند خود همیلتون هم اینارو میدونه. برعکس طرفداراش که حواسشون نیست

 5. Nohed3339

  9

  12

  خدایی چه متنی نوشتم?? آدمین جان خیلی حال کردم. لطفا منطقی کامنت بزارید. من حرف حق رو زدم . زنده باد فتل . و پرچم آلمان و ایتالیا همیشه بالاست

  • Fastboy 44

   3

   3

   تو که قرار بود اگه وتل قهرمان نشد دیگه کامنت نذاری
   اگه هم کامنت میذاری داستان سرایی نکن و حرف منطق بزن
   همون طور saeedsl1 گفت فراری مرض نداره 50 میلیون بده وتل
   مرسدسم مرض نداره N میلیون بده به لوییس میرفت استرولو استخدام میکرد
   ولی متاسفانه تعصب خشک شما باعث جهل شما تو این زمینه شده

 6. احمد

  3

  3

  همیلتون فقط یک ترسوی محتاطه که منتظر خدمات رسانی از جانب تیم و راننده دیگه هست اینو میشه از مدل رانندگیش تشخیص داد کافیه حریف مقابلش سرسخت باشه خیلی راحت وامیده خواهشا بخاطر این چند سالی که پشت مرسدس یا بهتره بگم هیولا نشسته و قهرمان شده ازش خدای رانندگی نسازید که هیچی نبود فقط اتفاقای منفی برای فراری افتاد که به چشم اومد… قهرمانی 2019 مال فراریه مگر خلافش ثابت بشه, فورزا ایتالیا, فورزا فراری, فورزا سب

دیدگاه خود را بیان کنید