مجله خودرو ایران– X7 نام پرچمدار جدید شرکت خودروسازی بی ام و است که اخیراً از آن رونمایی شده است. خودرویی که با 5.151 متر طول، 2 متر عرض و 1.805 متر ارتفاع با جلوپنجره مشبکی بزرگ‌تر از مدل‌های پیشین به‌عنوان یکی از شاسی بلندهای فول سایز و لوکس بی ام و محسوب می‌شود. استفاده از چراغ‌های باریک در طرفین ورودی بزرگ هوا بسیار چشمگیر و شگفت‌انگیز است. به نظر می‌رسد که این خودرو برای رقابت با مدل‌هایی چون مرسدس GLS و رنجروور اتوبیوگرافی در بازار آمریکا طراحی‌شده است.

BMW X7 جدید؛ ظهور یک غول باواریایی

فضای داخلی X7 نیز مانند سایر شاسی بلندها به‌طور استاندارد به دو ردیف صندلی مجهز است که ظرفیت حمل 7 نفر بالغ را دارد. گرچه در ردیف سوم X7 استفاده از فضا تنها برای دو فرد بالغ امکان‌پذیر است اما با خواباندن صندلی‌های این ردیف که به‌صورت کاملاً الکترونیکی صورت می‌گیرد فضای باری در حدود 1376 لیتر فراهم می‌گردد. سقف شیشه‌ای سه‌قسمتی پانورامیک به‌گونه‌ای تعبیه‌شده است که فضای داخلی کابین را به‌خوبی روشن می‌کند. سیستم تعلیق خودرو هیچ‌گونه محدودیتی در میزان بار خودرو ندارد.

BMW X7 جدید؛ ظهور یک غول باواریایی

بدون شک در این مدل از موتورهای خورجینی V8 استفاده خواهد شد. از دیگر ویژگی‌هایی که احتمالاً ما را شگفت‌زده نخواهد کرد ظهور بی ام و X7 به‌صورت پلاگین هیبریدی است. در هر دو نسخه اروپایی و آمریکایی این خودرو شاهد تجهیز به سیستم انتقال قدرت 8 سرعته خودکار و سیستم AWD خواهیم بود. در نسخه دیزلی نخست که با نام BMW X7 xDrive 30d شناخته می‌شود از موتور با توان 265 اسب بخار استفاده‌شده است. این بدان معناست که صفرتا صد این خودرو 7 ثانیه است. بیشترین سرعت ثبت‌شده از این خودرو 227 کیلومتر بر ساعت است و شرکت بی ام و ادعا می‌کند که مصرف سوخت آن در حدود 5 تا 7 لیتر در هر 100 کیلومتر است. در نسخه دیزلی دومی تحت عنوان M50d اما شرایط بهتر است. موتور توانی در حدود 400 اسب بخار تولید می‌کند و صفرتا صد خودرو کمتر از 30d و حدود 5.4 ثانیه است. حداکثر سرعت در این نسخه 250 کیلومتر بر ساعت است و مصرف سوختی در حدود 6 تا 8 لیتر در هر 100 کیلومتر ادعاشده است.

BMW X7 جدید؛ ظهور یک غول باواریایی

در تنها نسخه بنزینی شاهد حد وسطی از تمام ویژگی‌های بالا هستیم. تولید توانی در حدود 340 اسب بخار و صفرتا صد 6 ثانیه‌ای چندان قابل‌توجه نیست و مصرف سوخت 7 تا 9 لیتر در هر 100 کیلومتر نشان می‌دهد که این نسخه نسبت به نسخه‌های دیزلی مقرون‌به‌صرفه نیست. در تمام نسخه‌ها انواع سیستم‌های ایمنی فعال و فن‌آوری‌های ضروری برای رانندگی در دسترس هستند. فروش این غول باواریایی از ماه آوریل باقیمت پایه 72155 پوند آغازشده است.

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید