فرمول یک ایران_ لوئیس همیلتون به عنوان رقیب اصلی سباستین فتل این را اذعان داشت که فتل باید توان بیشتری را برای برنده شدن در مسابقات و کسب عنوان قهرمانی بگذارد و بتواند با دیگر رقبایش مقابله کند.

در روز یکشنبه و در گرندپری مکزیک این همیلتون بود که توانست بار دیگر با غلبه بر حریف قدیمی خود یعنی فتل عنوان قهرمانی را بار دیگر بدست آورد.

راننده ی مرسدس در این مسابقه نتوانست رتبه ای بهتر از چهارم را از آن خود کند ولی با این حال او بار دیگر قهرمان شد و انگیزه خود را برای رسیدن به مایکل شوماخر بیشتر کرد.

البته این نکته نیز ناگفته نماند که استارت این قهرمانی از آن جایی شروع شد که فتل و فراری در هفته های اول شروع خوبی را داشتند و سعی در حفظ آن داشتند ولی در تصادفی که در گرندپری آلمان برای او رخ داد تمام اهداف آن ها را دگرگون و مسیر را برای همیلتون هموار تر کرد.  از سال 2007 تا به اکنون بعد از قهرمانی کیمی رایکونن هنوز فراری نتوانسته که قهرمانی دیگری در مسابقات بدست بیاورد.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون

همیلتون در این مورد پاسخ داد:

در حال حاضر فشار بیشتری روی سباستین قرار دارد، اگر شما مقایسه کنیید خوب مسلما این نتیجه عکس و منفی را خواهد داشت و طبیعتا این گونه عنوان خواهد شد، و مسلما علیه او حرف خواهند زد.

ولی این نکته را در نظر داشته باشیم که او قهرمان چهار دوره از مسابقات است و در سال های اخیر سعی بر این داشته که تعداد آن ها را زیاد کند ولی در آن موفق نبوده و خودش بهتر از هر کسی این را حس می کند.

ولی او هیچ وقت به عقب برنمی گردد و با توان بیشتری به مسابقه دادن ادامه می دهد و این نشانه ی یک قهرمان است. من به شخصه بسیار خوش شانس بودم که با امثال او و دیگر بزرگان رقابت کردم و قهرمانی بخش کوچکی از این رویداد ها است که کمی ما را از هم جدا می کند ولی بخش بزرگ آن خود مسابقات و رانندگی در فرمول یک است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

17 دیدگاه

 1. McLaren F1

  36

  18

  عجبا حالا داره از فتل حمایت میکنه!
  انگار نه انگار تا چند وقت پیش خودش بیشترین جنگ روانی رو با این شایعه که فراری قویتره و ما باید خیلی کار انجام بدیم تا به اونا برسیم راه انداخته بود!
  یا رومیه روم یا زنگیه زنگ

 2. دهقان خرابکار

  10

  30

  فتل روحیه قوی نداره توی فراری و زیرفشار واقعا شکننده نشون داده
  برعکسش همیلتون خیلی خوب بلده فشارهارو کنترل کنه نمیدونم راز این خونسردی لوییس چیه ولی هرچی هست خیلی به نفعش شده
  شاید یه روانشناس درجه یک داره…

  امیدواریم سال بعد با حضور ردبول یه رقابت خوب ببینیم??

  • محمد.ج

   24

   10

   میتونی بگی همیلتون چه فشاری از طرف تیمش احساس میکنه؟
   تیم مرسدس چه رفتار یا اشتباهی انجام داده که موجب ایجاد فشار بر روی همیلتون شده باشه؟
   اتفاقا صحبت های همیلتون پاسخی به اون سری از طرفدارانش توی این سایت هست که نشستند و هرکی هر حرفی میزنه چهارتا طعنه هم به فتل میزنند توی کامنت هاشون

   • محمد.ج

    9

    0

    یکی از این شش نفری که دیس لایک زدن نیومدن جواب سوالای من رو بدن. احتمالا چون جوابی نداشتند و چون خوششون نیومد از حرفم دیس لایک کردن.

   • الف ی برگشت خورده

    0

    1

    ستاپ های اشتباه از جانب تیم که مسابقه آمریکا و مکزیک و اتریش رو نابود کرد
    استرالیا که بخاطر باگ نرم افزاری تو سیستم مرسدس از بین رفت
    آپدیت ندادن در کانادا ( پیستی که بیش از هر چیز قدرت موتوری میخواد )
    تعویض لاستیک هایی که باید پشت سیفتی کار انجام میشد اما نشد
    کافی بود یا بازم بگم؟

  • Ahmad VETTEL

   19

   14

   عه راست میگی؟بیاد فراری همیلتون ببینم چطور میخواد زیر فشار کمر راست کنه.هرچند مگه همیلتون خوابشو ببینه که بتونه راننده پرافتخارترین تیم فرمول یک بشه.حالا من مشکلم با خودش نیستا خیلی.الانم حمایت کرده از فتل و ممنون.ولی طرفداراش دارن از طرفش حرف میزنن

 3. Nohed3339

  26

  13

  همیلتون جان برو داداش ، برو قهرمانی مبارکت، حالا که قهرمان شدی اینا رو میگی که طبیعیه، یادت رفت تو بلژیک بعد مسابقه چطوری نگاه ماشین فتل میکردی، ها یادت رفت؟؟ چرا اونجا و اون موقع ایجوری از فتل تمجید نکردی؟؟ الان که اول شدی اینا رو میگی؟؟ برو داداش برو . انشالله سال بعد خواهیم دید چطوری توسط همین فتل بی روحیه الان،، له خواهی شد.

   • Nohed3339

    7

    4

    مهیار خان. اولا داداش باس اینو بدونی که نه من بلکه بجرات میتونم بگم کل اونایی که مثل من عاشق رانندگی فتل بودن واسش گریه و ناراحت شدن. دوما گریه و اشک ما فتل فنا واسه اسطوره و همیشه قهرمان خودمون عیب نیست بلکه یه افتخاره. سوما ما واسه بخت بد و جوانامردی عده ایی از راننده های اف ۱ که خودت میدونی کیا هستن گریه کردیم. و چهارما گریه که عیب نیست خود همیلتونتون هم تو آلمان گریه کرد. یادت رفت یا یادت بیارم داداش؟؟ برو عزیزم برو یکم فکر کن بعد کامنت بزار داداش.

 4. josef6565

  16

  0

  استراتژیست های فراری پارسال افتضاح بودند و امثال فاجعه و مدیریت تیم (آریوابنه) هم که گل و بلبل. حتی تو آمریکا هم میتونستند استراتژی بهتری داشته باشند و کیمی رو بیشتر جلوی همیلتون بیرون نگه دارند تا لاستیک های همیلتون بیشتر ضعیف بشند.
  اما حرفی که تو دل همه ما فراری و فتل فن ها هست و باید بهش اقرار کنیم اشتباه فجیع فتل در آلمان هست جایی که سب مسابقه رو از دست داد که میشه 25 امتیاز و همیلتون در بهترین حالت سوم می شد که با اون اشتباه اول شد یعنی 10 امتیاز و در کل سب عزیز ما 35 امتیاز با دست خودش در بشقاب لوییس همیلتون گذاشت و الان همیلتون باید تنها سی امتیاز از فتل جلوتر بود اما:
  اشتباه دوباره فراری در آپدیت که امسال پکیج آیرودینامیک نا یکپارچه باعث کند شدن ماشین و پارسال عدم سازگاری و کیفیت قطعات باعث شکست تیم شد که البته خود این هم نشان دیگری از ضعف مدیریتی تیم فراری هست و البته همین موضوع باعث عجله بی حد و حصر فتل و از دست دادن امتیاز های بیشتر شد.
  زمان های قدیم موشی بود که در معبدی زندگی میکرد و از گربه اون معبد به شدت میترسید. روزی پیش کاهن کهن سال اون معبد رفت تا فکری به حال اون موش کنه و کاهن اون رو به گربه تبدیل کرد که دیگه از گربه معبد نترسه اما موش گربه شده دوباره ترسید و از کاهن خواست که اون رو به حیوانی قویتر تبدیل کنه و کاهن اون رو به پلنگ تبدیل کرد ولی موش باز هم ترسید. کاهن همچنان به بزرگتر کردن موش و موش به ترسیدن خود از گربه ادامه میداد تا اینکه کاهن اون رو به اژدهایی بزرگ تبدیل کرد اما موش باز هم با دیدن گربه ترسید و کاهن بعد از تبدیل کردن دوباره اون به موش گفت مشکل تو جثه و قدرت نیست بلکه جرأت و جسارت هست.
  حالا حکایت استراتژیست های فراری همین حکایت بالاست. حتی امسال هم که ماشین رقابتی داشتند حدأقل أکثر فصل باز هم به دنبال رهبری بی مورد در هر مسابقه بودند و از مرسدس چندین بار فریب خوردند و در نهایت در تعیین خط ها اعتماد به نفس نداشتند و تنها از تایرهای بسیار نرم تر که در خود مسابقه چندان کارایی نداشتند و باید در دورهای ابتدایی تعویض می شدند استفاده میکردند. فقط کافی نوع مدیریت و استراتژی ها و رقابت جرأتمندانه تیم ردبول در مقابل مرسدس رو با فراری مقایسه کنید تا مقیاس دستتون بیاد.
  نمیدونم چه جور پارتی بازی یا مافیایی باعث شده یه چنین کسایی در رأس تیم فراری قرار بگیرند و با وجود فجایع پی در پی باز هم در این تیم باقی بمونند . خیلی زشته که تیمی بهترین مهندسی رو داشته باشه ولی در عین حال ضعیف ترین مدیریت هم در این تیم باشه.

  • Ali

   4

   7

   دقیقا دوست عزیز منم همینو میگم اما دوستان فقط دیسلایک میزنن. باز هم میگم اگه وتل اون آلمان رو خراب نمیکرد مطمئن هستم تکلیف قهرمان توی مسابقه ی آخر مشخص میشد اما دوستان وتل فن اینو قبول ندارن و به ماوراطبیعه ربط میدن

 5. احمد

  6

  3

  تو این دو مسابقه واقعا خوب همه ارکان فراری خوب شده بودند ولی دیگه دیرشده برای اصلاح, باز هم باید منتظر فصل بعد باشیم ولی ایندفعه مسلما جسارت لکرک برای راه ندادن و دفاع بیشتر از رایکونن خواهد بود که مثل یک جنتلمن راهو کنارش نشون میده میگه بفرمایید.

 6. Nohed3339

  7

  2

  اگر فصل آینده لکرک کار این دوفصلی که بوتاس تو مرسدس کرد رو تو فراری انجام بده فتل جز قهرمانی چیز دیگری نخواهد کرد. و به نظرم همیلتون همین پنج قهرمانی زیادش هست

دیدگاه خود را بیان کنید