موتوجی پی ایران – ولنتینو روسی معتقد است که برد هم تیمی اش، ماوریک وینالس در مسابقه موتوجی پی استرالیا چیز زیادی را برای تیم یاماها تغییر نداده است.

وینالس پس از 25 مسابقه ی بدون برد یاماها، بالاخره در مسابقه فیلیپ آیلند موفق شد تا به عنوان اولین موتوسوار با موتور M1 خود از خط پایان عبور کند.

اما روسی که مسابقه را در مکان ششم به پایان رساند معتقد است که با توجه عملکرد طول فصل یاماها، این برد چیزی را تغییر نداده است:

فکر می کنم که این نتیجه ی خوبی برای ماوریک، تمام تیم و یاماها است زیرا زمان زیادی بود که پیروزی بدست نیاوردیم اما ما باید برای فصل آینده کار کنیم.

قطعا این برد اعتماد به نفس را به تیم تزریق کرد اما فکر نمی کنم چیزی زیادی [برای تیم] تغییر کرده باشد.

ماوریک وینالس - موتوجی پی استرالیا 2018

ماوریک وینالس – موتوجی پی استرالیا 2018

روسی همچنین درباره ی نتیجه ی خود در مسابقه ی استرالیا افزود:

نتیجه ی ناامیدکننده ای بود و من به رقابت برای سکو امید داشتم.

از اولین دور من چسبندگی لازم را نداشتم، به خصوص سمت چپ لاستیک و دردسرم نسبت به تعیین خط بیشتر شد.

تا نیمه ی مسابقه من سریع بودم و رتبه دوم را داشتم اما بعد از آن کند شدم. در حال حاضر ما باید علت این موضوع را درک کنیم. یک نتیجه کاملا منفی بود زیرا نسبت به دویزیوسو و حتی ماوریک در جدول قهرمانی امتیاز از دست دادم.

روسی همچنین اذعان کرد که تفاوت زیادی بین موتور او و وینالس در مسابقه ی گذشته نبوده است:

در کل دو موتور تفاوت زیادی نداشتند. ما تفاوت هایی داشتیم زیرا استایل های [موتورسواری] ما متفاوت است اما مشکل ما شتاب گیری و اسپین شدن بود. اما استایل ماوریک طوری بود که با این مشکل حتی او شتابگیری بهتری داشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. McLaren F1

    27

    3

    خدا وکیلی دمش گرم این همه مسابقه جلوی وینالس تموم کرد الان که عقبتر تموم کرد میاد میگه موتورا برابرن استایل اون بهتر بود
    روسی یه چیز دیگس حتی اگه در آینده تو جدول قهرمان ها آخر باشه

دیدگاه خود را بیان کنید