فرمول یک ایرانسباستین فتل در مقطع فعلی افت بسیاری کرده و شانسش برای قهرمانی را به طور کامل از دست داده است، حال بعضی منابع می گویند که ممکن است مشکلات خانوادگی، دلیل خراب شدن فرم فتل باشد.

در آستانه قهرمانی رقیب فتل، یعنی لوئیس همیلتون در مکزیک، ادعای شبکه اسکای ایتالیا نظرها را به خود جلب کرده است.

در ابتدای فصل، فراری و فتل شانس اصلی قهرمانی فرمول یک 2018 بودند ولی شرایط به یک باره تغییر کرد و پیشرفت مرسدس، افت فراری و فتل بار دیگر به پیکان های نقره ای فرصت پیشی گرفتن را داد.

در حالی که منبع مورد نظر در اسکای ایتالیا به مشکلات خانوادگی اشاره می کرد، گفت:

نمی توانیم چیز بیشتری بگوییم چون مسائل شخصی خودش است.

ولی در هر صورت نمی توان به این شایعات اعتماد کرد و باید گفت دلیل اصلی عقب ماندن فراری و فتل در کورس قهرمانی به مسائل فنی بر می گردد.

لوئیس همیلتون - ژاپن 2018

لوئیس همیلتون – ژاپن 2018

مرسدس و فراری همواره به دنبال این بوده اند که یک قانون شکنی فنی در یکدیگر پیدا کنند که یکی از آن ها در سیستم هیبرید باتری تیم فراری بود.

اما یکی از موردهای جدید خطای تیم مرسدس است که فراری به آن اشاره کرد، سوراخ هایی در رینگ چرخ های ماشین تیم مرسدس.

فراری از قبل گرندپری آمریکا پیگیر این قضیه بود و مشخص شد که پس از پایان مسابقه، تیم ماتیا بینوتو دست به اعتراضی جدی علیه آن ها زده است.

بعد از یک اشتباه دیگر که دوباره برای فتل و این بار در آمریکا رخ داد، او و فراری به یک راه خیلی حیاتی نیاز دارند تا ریشه مشکلاتی که نمی توان نادیده شان گرفت را پیدا کنند.

بر اساس گزارش گلوبو برزیل، مرسدس خطر شکایت ها را احساس کرده است و سوراخ ها را با سیلیکون پر کرده است. این نشان می دهد که چرا مرسدس در آستین خیلی سریع تر بود.

توتو ولف در آستانه گرندپری مکزیک گفت:

ما یک جدال مهم پیش رو داریم و باید هر دو عنوان قهرمانی را به دست آوریم. مکزیک یکی از پیست هایی بوده که در سال های گذشته در آن ضعف داشته ایم پس انتظار یک رقابت سخت را داریم.

همیلتون به یک هفتمی نیاز دارد تا بتواند پنجمین قهرمانی اش در رقابت های فرمول یک را به دست آورد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

 1. حامد

  16

  29

  دوستانی که مدام صحبت از غیر قانونی بودن مرسدس می زنن یه بار دیگه تو این پست به باطری فراری اشاره شده که دوستان بدونن این مشکلات برای همه پیش میاد و معمولا هم جریمه ای به تیم ها داده نمیشه.

 2. حامد

  44

  7

  با اینکه طرفدار همیلتون هستم ولی به خاط احترامی که برای فتل قائلم باید این جا ‌دفاعی ازش بکنم که همه این برخوردها هم تقصیر سباستین نبوده. بررسی ها نشون میده وقتی فراری بغل به بغل ماشینی میشه به خاطر طراحی بغل ماشین هوای کثیف ماشین بغلی شدیدا روش تاثیر میذاره و ماشین دچار کم فرمانی میشه از اونجایی که فتل در این ۲ برخورد اخیر داخل پیچ بوده کم فرمانی ماشینش باعث شده به سمت خارج مسیر بره و برخورد پیش بیاد خلاصه که طراحی ماشین هم در این برخوردها تاثیر مستقیم داشته هر چند که فتلم کمی عجله کرده.

  • Behzad

   10

   4

   سر پیچ اونقدر سرعت بالا نیست که این شرایط تاثیر داشته باشه و اینگونه برخوردها به چند عامل بستگی داره که در مورد فتل بیشتر به این خاطر بود که فرمان در جهت داخل پیچ قرار داشت و با نیرویی که ماشین کناری بهش وارد میکنه دچار اسپین میشه.
   مثلا در چین فتل و مکس هر دو فرمانشون در جهت داخل پیچ قرار داشت و باعث شد هر دو اسپین بشن.
   و نحوه برخورد هم بسیار تاثیر گذاره و شما که علاقه مند به فرمول وان هستید باید دیده باشید که برخوردهای سر پیچ به احتمال زیاد باعث اسپین شدن یکی از اونها میشه.
   تنها راه در این مواقع انتقال نیروی جانبی خودرو به بیرون پیچ هست به شرطی که هر دو چرخ برخورد داشته باشه که معمولا 5 ثانیه پنالتی داره.
   اونی که داخل پیچه احتمال اسپین شدنش بیشتره و اونی که بیرونه به احتمال زیاد فقط به بیرون متمایل یا به اصطلاح پرت میشه.
   هوای کثیف کنار و ضعف ماشین و… هم ساخته و پرداخته برخی رسانه ها!

  • Behrooz

   11

   0

   برخورد امریکا حق با شماست قبل برخورد برای وتل کم فرمانی پیش امد ولی برخورد ژاپن با ورشتپن اصلا کم فرمانی نبود و بیشتر به دلیل سرعت زیاد داخل پیچ و کمبود فضا به دلیل حضور ورشتپن در اونجا بود .

 3. ...m6...

  16

  48

  بیا دیگه فقط بلدن بهونه الکی بچینن کار دیگه ایی بلد نیستن که…مشکلات خانوادگی?جوک!
  بابا این ۵ ازینایی که تا ماشین سریع بهش ندن نمیتونه کاری کنه همه که لوئیس نیستن به عشق وطنش مثل چی فشار اورد به خودش و پول زد که طرفداراشو شاد کنه با وجود ماشین ضعیف تر از اونورم فراری تقلب کرد وقتی گندش در اومد گفتن ای وای خاک به سرم…..گیر دادن به مرسدس که اخرش هم کنف شدن رف….مشکلات خانوادگی? یارو بلد نیست سبقت بگیره میزنخ به اینو اون و اسپین میشه بعد میندازه گردن مشکلات خانوادگی?خدایا!

  • Ahmad VETTEL

   31

   16

   دیدم کی تو آمریکا گفت خاک بر سرم دستم رو شد.مثل اینکه هنوز نمیدونی تیمت از ترس جریمه شدن به خاطر رینگ های غیرقانونی،رفت سراغ رینگ های قبلی و درنتیجه مشکل لاستیک خوری داشت.چه جوکایی اینجا مطرح میشه.

   • آریا مظفریان

    7

    12

    چارلی وایتینگ مدیر مسابقه ای F1 :

    به نظرم درباره رینگ مرسدس توضیحی لازم نیست چون قبلا دو مرتبه درباره این توضیح داده ایم.

    همه افکار ما را درباره این موضوع میدانند.
    هنوز درباره این فکرهای متفاوتی وجود دارد ، احتمالا مجبور خواهیم شد که در گروه فنی حرف بزنیم.

    این خبر متعلق به حدودا 2 روز پیش است، حالا 1 روز کمتر یا بیشتر.

    اما بعد از اون صحبت های چارلی، خبری به تازگی در بین اخبار مهم قرار گرفته. نشان از صحبت در همان گروه فنی را که چارلی وعده داده بود میدهد…

    تقاضای مرسدس از فیا / چارلی و گروه فنی سرانجام پاسخ مرسدس را دادند …

    این بار مرسدس به فیا درخواست داده تا قانونی یا غیر قانونی بودن رینگ را اعلام کند تا مانع اعتراضات احتمالی شود

    فیا :

    دپارتمان فنی فیا :

    [{( رینگ مرسدس قانونی است و هیچ مشکلی و یا مقایرتی با قوانین ندارد. )}]

    قابل توجه است که این تصمیم و تایید فقط برای طرح فوق و یا همان طرح ارسالی به گروه فنی فیا است که فراری به شدت به ان معترض است. و این تصمیم فقط برای این طرح است. در صورتیکه کوچکترین تغییری مجددا به ان داده شود مستلزم تصمیمگیری مجدد خواهد بود.
    همچنین این تصمیم فقط برای گرندپری مکزیک میباشد و برای برزیل در صورتیکه مرسدس تمایل به استفاده از آن باشد باید مجددا مورد بحث و بررسی قرار گیرد. این پرونده فقط برای مکزیک مختومه اعلام شده، اما مرسدس در هر کدام از دو مسابقه باقی مامده بخواهد از این طرح بهره بگیرد، این پرونده مجددا گشوده خواهد شد.

    معلوم نیست مرسدس در مکزیک از طرح خود استفاده خواهد کرد یا نه.با اینحال فراری حق این را دارد موضوع را به دادگاه بالاتری ببرد. اما چیزی که مسلم است نمیتواند بابت استفاده مرسدس در مکزیک از آنها طرح شکایت نماید. زیرا مرسدس از مرجع مرتبط با این موضوع جواز استفاده هر چند فقط در یک مسابقه را دریافت کرده.

  • Farid_Lambo

   7

   0

   آدمین عزیز این پیام چه چیزی به اطلاعات کاربران اضافه میکنه که تایید شده. جز اینه که صرفا بخاطر تنش آفرینی نوشته شده؟ برا من که فرقی نمیکنه کی چی میگه ولی خیلیا هستن که زود واکنش نشون میدن و بحث میشه

 4. Ahmad VETTEL

  8

  0

  آریا مظفریان:اگر پست 3بلی رو دیده باشی میبینی که منم گفتم فیا تایید کرده ولی بعدشم پرسیدم چرا 2012 برای ردبول غیرقانونی اعلام شده بود.چیزی که مشخصه اینکه مرسدس بدون این رینگ ها به شدت مشکل لاستیک خوری مخصوصا با لاستیکای عقب داره!

دیدگاه خود را بیان کنید