فرمول یک ایرانلوییس همیلتون به امید بستن پرونده قهرمانی به آستین آمده بود و خودش را برای جشن پنجمین قهرمانی اش آماده کرده بود اما شرایط آن طوری که انتظار داشت پیش نرفت.

برنامه ها از لحظه ای که کیمی رایکونن در دور های آغازین رقابت از او سبقت گرفت، خراب شد و همیلتون در طول 9 دور بعدی سعی کرد جایگاه اول را پس بگیرد ولی با آمدن VSC استراتژیست های مرسدس تصمیم گرفتند از فرصت استفاده کنند و لوییس را برای تعویض لاستیک هایش به پیت بیاوردند. این استراتژی به این معنا بود که لوییس مجبور بود دو بار به پیت بیاید در حالی که رقیبانش همه روی استراتژی یک پیت استاپ بودند. در نهایت لوییس نتوانست بازگشت خوبی داشته باشد و رقابت را در جایگاه سوم به پایان رساند.

واضح است که ما می توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم ولی نهایتا این بهترین نتیجه ممکن بود. من به پیت رفتم و اختلافی 12 ثانیه ای به وجود آمد که جبرانش واقعا سخت بود.

نمی دانم چرا این استراتژی را انتخاب کردیم. تصمیم گیری در این رابطه واقعا سخت و پیچیده است. لاستیک ها، عمر مشخصی دارند و برای مدت محدودی عملکرد بهتری نسبت به بقیه از خود نشان می دهند و اگر مجبور به جبران فاصله ای 12 ثانیه ای باشید، چیز زیادی از لاستیک باقی نخواهد ماند.

البته من واقعا خوش حالم چون فراری توانسته پیشرفت قابل توجهی داشته باشد و در رقابت های آینده هم می توانند چالش ایجاد کنند.

LH44 RM

لوییس همیلتون – تمرین دوم گرندپری آمریکا 2018

لوییس همیلتون اظهار داشت که پیت استاپ در دور های آغازی می تواند شرایط را خیلی سخت کند چراکه او مجبور بود دوباره به پیت برود در حالی که رقیبانش در پیست می ماندند.

کمی غیر منتظره بود اما شرایط همیشه طبق برنامه پیش نمی رود. وقتی در دور 11 به پیت رفتم، می دانستم که یکی دیگر هم در راه است. ما خودمان شرایط را برای خودمان سخت کردیم.

راننده مرسدس در نهایت 2.3 ثانیه با کیمی اختلاف داشت. با این وجود پایانی بسیار هیجان انگیز را شاهد بودیم چراکه لوییس در حال مبارزه با مکس ورشتپن بر سر جایگاه دوم بود و همزمان با وی، سباستین فتل هم در حال مبارزه با والتری بوتاس برای جایگاه چهارم بود.

در نهایت لوییس اولین کسی بود که قهرمانی کیمی را بعد از 113 رقابت به او تبریک گفت.

تبریک به کیمی برای عملکرد بی نقص امروز او. ورشتپن هم امروز عالی بود، لاستیک های او تا حدودی وضعیت بهتری داشتند که چالش سخت تری را به همراه داشتند اما در نتیجه این اتفاقات، در دور های پایانی رقابت خوبی داشتیم.

لوییس همیلتون در حال حاضر با فتل 70 امتیاز اختلاف دارد و هر جایگاهی بهتر از هشتم، به معنی قهرمانی است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

 1. Amin

  8

  12

  جدا از تعویض لاستیک…استراتژی ستاپ ماشین مرسدس هم برا این مسابقه دقیقا برعکس فراری بود و فراری تو کفی ها سریع تر بود و مرسدس تو پیچ ها….همین موضوع هم باعث شد همیلتون ی بار دیگه برا تعویض لاستیک بره….هرچند اگه ۵ دور زودتر عوض میکرد ،قطعا اول میشد (چون تو ترافیک هم گیر کرد)
  ان شاالله مکزیک قهرمانی پنجم قطعی میشه….زنده باد لوییز

 2. S5

  17

  6

  فراری پیشرفت قابل توجهی نداشته، این مرسدسه که یک دفعه یک ثانیه سریع شد و تو آستین یک ثانیه برتریش از دست داده بود. حالا یا پیشرفتشون قانونی و مطابق مقررات بوده که در این صورت با توجه به قطعی شدن قهرمانی انفرادی و تیمی، واسه دادن هیجان کاذبه یا غیر قانونی و تقلبیه که واسه دستشون رو نشه برگشتن به مود قبلیشون تا تو یه مقطع حساس فصل بعد دوباره از این مود استفاده کنن!!

 3. مهدی

  20

  11

  شما شرایط رو سخت نکردین حاجی !!!!!
  از ترس رو شدن کلکی که تو رینگ ها استفاده میکردین برگشتین به رینگ های سابق .
  FIA که میگه رینگ ها کاملا قانونی هستن ولی مرسدس بیخیالشون شد اون هم از ترس اینکه فراری توضیح بیشتری بخواد .
  مشخصه که FIA و مرسدس دستشون تو یه کاسه هست .

  • Amircyrus

   16

   3

   دقیقا درست میفرمایید.
   اینکه دستشون تو یه کاسه هست خیلی وقت پیش مشخص شده.
   بعد از چند سال تحمل بعضی از کاربرای سایت و بعضی از نویسنده ها عضو شدم جواب بعضی هارو بدم.
   هنوز به سیب زمینی میگن …..
   میان ادعا میکنن.

   یه جو مرسدسی سختی گرفته سایت.
   فکر نکنم باز کامنت بفرستم مگر در جای حساس 😀

   • MERC

    2

    5

    امسال که دیگه تموم شد, بحثی نمیمونه, ولی فصل بعد بیا, نیم فصل اولش بحثا خیلی داغه?

   • الف ی برگشت خورده

    1

    6

    آره
    آره
    دست ما و فیا تو یه کاسه است
    ولی وقتی همه به ای آر اس شما شک کردن و فیا قانونی اعلامش کرد، دست شما و فیا با هم تو یه کاسه نبود!
    جمع کنین بابا
    شما ها یه ذره درک داشته باشین اینجوری حرف نمیز نین که
    ادمين:
    خط آخرتون توهين به جميع كامنت هاست جناب يعقوبي، تاييد كردم كه بفهمين چرا تاييد نميشه كامنت هاي بعدي شما كه نصف شبي باز نياين تلگرام و اينور اونور پيام بدين

   • مهدی

    5

    1

    دست ما و فیا تو یه کاسه است !!!!!!!!!!!
    شما چه پستی تو تیم مرسدس داری ؟

 4. Akbar (Ghasemi)

  10

  4

  البته من واقعا خوش حالم چون فراری توانسته پیشرفت قابل توجهی داشته باشد و در رقابت های آینده هم می توانند چالش ایجاد کنند!!!
  پس جرا وقتی فراری یه اپسیلون سریع تر شده بود میخواستی گریه کنی و هر روز میگفتی غیر قانونیه؟!؟!
  قلمراد داره میخنده

دیدگاه خود را بیان کنید