فرمول یک ایرانسباستین فتل که دیروز در گرندپری آمریکا 2018 توانست مقام چهارم را کسب کند و شاهد برد هم تیمی خود باشد “در هم آمیخته با احساسات ” بود..

برای چندمین بار مسابقه سباستین فتل با برخورد با یکی از خودروهای ردبول دست خوش تغییراتی شد که او را از دست یافتن به امتیاز های بهتر منع کرد…

در ژاپن این مکس ورشتپن بود و این بار نوبت دنیل ریکاردو آن هم در دور اول بود که با او برخوردی را داشته باشد و او از جایگاه پنجم به پانزدهم برود…ولی او سریعا جایگاه ها را یکی پس از دیگری پس گرفت تا جلوی قهرمان شدن لوییس همیلتون را بگیرد..

در لحظات آخر نیز این راننده آلمانی توانست با سبقت از والتری بوتاس خود را به جایگاه چهارم برساند و مسابقه را پشت سر لوییس همیلتون به اتمام برساند و همه این ها دست به دست هم دادند تا کیمی رایکونن پس از 113 مسابقه دوباره طعم پیروزی را بچشد…

فتل در مصاحبه با خبرنگاران بیان کرد:

من الان آمیخته از هیجانات و احساسات هستم ! از طرفی واقعا خوشحالم از اینکه کیمی پیروز شد ولی از طرفی از مسابقه خودم راضی نبودم..

او درمورد برخورد خود با دنیل ریکاردو اینگونه توضیح داد:

به طور قطع من باید در نقطه کور او می بودم ، او مرا ندید . عرض پیچ هر لحظه در حال کم شدن بود و من هم نمیتوانستم بیشتر فرمان بدهم و در نتیجه باهم برخورد کردیم…این شرم آور است برایم…برگشتن به این جایگاه و جنگیدن برای ان یک باخت بزرگ و ضرر بزرگ بود .. اما من واقعا برای کیمی خوشحالم … برای تیم هفته ای سخت بود و ظاهرا شرایط و بخت بد برایم پایانی ندارد ، باید روزهای بهتری در پیش باشند..

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. آریا مظفریان

  29

  12

  چرا فقط این اسپین میشه توی هر برخوردی؟
  هر چی برخورد داشته اسپین شده.
  دوستان دیدین سرعت فراری را؟
  در ضمن هوندا اعلام کرده فقط 50 اسب بخار کمتر از مرسدس در اپدیت جدیدش دارد.

 2. Amin

  17

  8

  برید فیلم برخوردش با دنی رو ببینید…فتل میتونس فرمونش رو صاف نکنه و بذاره دنی بره اما صاف کرد تا بتونه سریع تر بپیچه و برا دنی جا نذاشت….تقریبا میشه گفت از کارهای مکس میخواست بکنه….ولی خب بدشانسی هم آورد و اسپین شد….من طرفدار لوییزم ولی الان به خوبی حال فتل فن ها رو درک میکنم ،وقتی میگن مکس بد رانندگی میکنه….شاید اگه لوییز مثل فتل دور آخر تو اون پیچ نزدیک مکس میموند و تلاش میکرد تا از پیست خارج نشه الان اسپین شده بود و رتبه سوم رو هم از دست میداد
  مکس کلا بی ملاحظس

 3. Nohed3339

  27

  12

  بله فتل جان . کور بشه چشمی که دیدن قهرمانیت رو نداره. اینا فقط و فقط میخوان که تو قهرمان نشی. ولی تو بزرگتر از اونایی و بهشون ثابت خواهی کرد من مطمئن و به قدرت تو ایمان دارم.

 4. saeedsl1

  22

  8

  و دستور تیمی ک برای کیمی انجام دادی…
  و مولتی 21ی ک ب بهترین شکل بی محلی کردی

  مهم اینه ک هم تیمیه کی باشه!؟
  مارک وبری ک نزدیک بود دو قهرمانیو ازش بگیره یا یکی ک کلی تجربه خوب و مثبت براش بوجود اورده!؟

  مشکلات هم مهم نیست چون بزودی پسر آریایی رو نوار موفقیت میفته….

  ب امید شکستن رکورد 5 قهرمانی و 72 برد شومی با فراری….

دیدگاه خود را بیان کنید