فرمول یک ایران – برخلاف اینکه تا به الان کیمی رایکونن موفق به کسب پیروزی در آمریکا نشده بود بلکه بعد از 2044 روز که او بالاخره سکوی اول را کسب کرد برای این برد اهمیت خاصی قائل نشده و همان کیمی کلاسیک باقی ماند..

 

راننده کنونی فراری و آتی آلفارومئو-سائوبر اینگونه اظهار نظر کرد:

این موضوع برایم اهمیت چندانی ندارد ، اما موضوع مهمتری برای خیلی از مردم است! اگر قرار است که برد بیاید که میاید و اگر هم نیاید حقیقتا باید بگویم که کوچکترین تغییری در زندگی من ایجاد نمی کند..من خوشحالم از اینکه اینجا قرار دارم و از اینکه این برد را کسب کردیم ولی من فکر می کنم که بزرگترین چیز انست که مردم چطور به تو نگاه می کنند … اگر شما به مردم چه در شرایطی که میبرند و چه در شرایطی که می بازند به شکل متفاوت نگاه کنید در ذهن من آنچنان تفاوتی ایجاد نمی کند.. اما مطمئنا من خوشحالم و از اینکه به چند تن ثابت کنم که اشتباه می کنند برایم جذابیت لازمه را دارد…

 

به راستی که کیمی یکی از خاصترین راننده های تاریخ فرمول یک می باشد…

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. ايزديار

  43

  16

  كيمي باعث افتخار فنلانديا
  و شهيد باعث شرم فنلانديا
  همه مرسدسي ها هم بي جهت طرفدارشن
  ولي هيچ فراري فني طرفدارشهيد نيست

  كاش يه مسابقه دستور تيمي نبينيم از مرسدس.

  • Mjyz

   9

   3

   نکته جالب اینکه fia بعد ۲_۳ مسابقه تازه به این نتیجه که غیر قانونی و توی این ریس‌ها مرسدس همه رو برنده شده . ایول به کمکی که fia به بنز و همیلتون کرد

  • حامد

   7

   4

   یه توضیح کوچیکی بدم که دوستان با این نوع کامنت ها فریب نخورن:
   مرسدس از ۴-۵ مسابقه قبل یک سری شیار روی یکی از اجزای چرخ عقب ایجاد کرد برای انتقال حرارت بهتر و کم کردن دما. (البته تغییرات دیگه ای هم رو این قطعه انجام شده که کسی اعتراضی نداشته). فیا این قطعه رو چک کرده و مشکلی از این بابت به قطعه وارد نبوده.
   موضوع از جایی شروع می شه که از مسابقه قبل فراری اعتراض می کنه و میگه این شیارها مشابه شیارهای ایجاد شده توسط ردبول در سال ۲۰۱۲ هستند و علاوه بر انتقال حرارت روی ایرودینامیک و باد اطراف ماشین هم تاثیر میذارن که غیر قانونی هست ( دلیلش یکم طولانی میشه اگه کسی خواست تو یک کامنت دیگه توضیح میدم).
   فیا برای بررسی بیشتر به مرسدس دستور میده تا مسابقه مکزیک یا حتی مسابقه بعدی این سوراخ ها رو با ماده ای پر کنن تا بررسی بیشتر انجام بشه و معلوم شه آیا این شیارها تاثیری در آیرودینامیک ماشین دارند یا خیر (البته این خبر تنها از یک منبع نزدیک به فیا اعلام شده که منبع معتبری هم هست) و دلیل این که فیا در این ۴-۵ مسابقه بررسی نکرده این بوده که فراری اعتراضی نداشته و بعد اعتراضشون به سرعت بررسی رو شروع کردن کما اینکه همین اتفاق برای فراری هم افتاد و مرسدس به یک سری قطعات فراری اعتراض کرد و بعد بررسی معلوم شد غیره قانونی بوده و باید تغییر می کردن و این اتفاق هم افتاد.
   و در آخر طرفداران مرسدس هیچ نگرانی نداشته باشند چون حتی اگه این قطعه غیر قانونی شناخته بشه چون در مرحله اول توسط فیا تایید شده بوده و بعد استفاده شده شامل هیچ جریمه ای نخواهد شد.
   ببخشید اگه طولانی شد.

   • Akbar (Ghasemi)

    3

    0

    مگه خبر نیومد که توتو ولف گفته به اختیار خودشون اینکارو کردن؟!؟!؟!

 2. Silver Arrows

  19

  2

  صحبت جالبی بود…
  حقیقتا چیزی که اهمیتی فراتر از پیروزی داره، تلاش برای پیروزی هست. این که بدون توجه به این که چه اتفاقی خواهد افتاد، نهایت تلاش رو به کار بگیری. اگر پیروزی حاصل شد که به قول ایشون خوشحال می‌شیم ولی اگر نتیجه برتر حاصل نشد باز هم نباید ناراحت بود! چون در این راه تمام تلاشمون رو کردیم. شکست رو با این نگاه که “اتفاق بدی هست” از زندگی خط بزنید. شکست الهام بخش برای پیروزی آینده هست. شکست می‌تونه یک درس و یک تجربه باشه…

 3. آریا مظفریان

  23

  2

  یکی از لحظات خیلی جالب زمانی بود که که در اتاق نشسته بودن برای رفتن روی سکو، کیمی و مکس حرف میزدن که لوییس هم امد، کیمی به لوییس گفت، قهرمان امسال شدی؟ مکس خندید بعدشم لوییس، کیمی گفت: باور کن نمیدونم که پرسیدم. صحنه جالبی بود.

 4. Mosen

  7

  13

  کیمی عالیه کاش به جایی کیمی فتل از فراری میرفت..که دستور تیمی اگر قرار باشه برای کیمی باشه نه یه پچولی که هر مسابقه حد اقل یه بار اسپین میشه…بخدا.

دیدگاه خود را بیان کنید