فرمول یک ایرانسباستین فتل نظر داوران را برای جریمه کردن او و دادن 3 رده پنالتی برای گرندپری آمریکا را اشتباه دانست و تصمیم آنهارا زیر سوال برد.

 

بعد از تمرین اول گرندپری آمریکا ، فتل به تیم داوری فراخوانده شد و این فراخوانی هم به این دلیل بود که در جریان برافراشته شدن پرچم قرمزی که بر اثر اتفاقی که چارلز لکلرک هم تیمی بعدی او در فراری ایجاد کرده بود ، فتل از اینکه در زمان مناسب سرعت خود را کاهش دهد امتناع کرده و با سرعت نسبتا خطرناکی در پیست رانندگی می کرده…. و بعد از تمرین دوم تیم داوری تصمیم خود را مبنی بر شکستن قوانین و نادیده گرفتن آن توسط فتل را گرفتند و او را به مانند دنیل ریکاردو در استرالیا و استبان اکون در ژاپن ، 3 رده پنالتی برای شروع مسابقه آمریکا داده اند.

 

سباستین فتل در مصاحبه با خبرنگاران:

آیا احساس می کنی که به اندازه کافی سرعت خود را کاهش داده ای؟

بله ، داوران بسیار دقیق و جزیی نگر بودند و گفتند که 27.7 ثانیه طول کشید تا سرعتت را کم کنی! من پرچم قرمز را دیدم و سرعتم را کاهش دادم ، بعد به اطراف نگاه کردم که تا متوجه خطرات احتمالی شوم و سپس سرعتم را کاهش دادم تا قانون را رعایت کرده باشم که آنها تشخیص دادند این کار زمانبر بود ، من فکر می کنم که این امر خیلی ساده و واضح هست ، نمیدونم شاید مشکل از سیستم زمانگیری بوده باشد ، قطعا وقتیکه آگاه شدم سرعتم را کم کردم چیز دیگری ندارم که بگویم..

سپس فتل بیان کرد که داوران در دادن این جریمه به او اشتباه کردند و مدعی شد که زمان دلتایی که برای او در تنظیم شده بود متناسب با سرعت او نبود و نمی توانست آن را براورده کند…  او همچنین بیان نمود:

من سرعتم را کم کردم و به اطراف نگاه کردم تا ببینم اوضاع از چه قرار است ، قوانین همانطور که همه ما می دانیم به خوبی واضح هستند . فکر می کنم این اولین باری می باشد که در چنین آب و هوایی این اتفاق افتاده و طبق قوانین اگر شرایط بارانی باشد و این پرچم نشان داده شود باید سرعت به 30 ، 40 یا 50 کیلومتر بر ساعت برسد که تا دلتا معادل شود ، که دفعه بعدی این کار را انجام می دهم . به نظر من این کار درستی نیست مخصوصا وقتی خودرویی پشت سرتان باشد که ممکن است با شما برخورد کند اما اینکه جریمه نشوید مهم تر از این نوع رفتار است.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

 1. Nohed3339

  51

  44

  بزار لج کنن. بزار دنیا و زمین و زمان و داوران و همه و همه باهات لج کنن. چیزی از ارزشت کم نخواهد شد کینگ ما. بعد از شوماخر افسانه ایی تو برترین راننده فرمول ۱ هستی. مهم نیست چی میخواد بشه و تو چندم میشی. مهم اینه که تو سینه طرفدارات هستی . پسر آریایی و مرد هوفنهایم رو ترجیح میدیم به پسر آنگولایی ??

  • دانیال

   27

   12

   فقط میشه تاسف خورد به حال این روزهای کشورمون?
   اینه فرهنگ آریایی؟؟
   اینه فرهنگ ملتی که کوروش کبیر رو داره؟؟
   خیلی اوقات حسرت میخورم به حال مردمانمون که به این وضع افتادن.
   ..
   زمانی که فتل محبوبتون((و به اصطلاح آریایی،که بعید میدونم!!))از یک آنگولایی به قل شما شکست میخوره،پس معلومه از یک آنگولایی هم کمتره.
   جالبه که مردمان همین اروپا رو آفریقایی ها تشکیل دادن و طی چندین هزارسال تغییر پیدا کردن.
   آریایی ها هم فقط و فقط برمیگرده به ایران.
   البته با این حال و روزی که من از مردمان کشورم میبینم فقط هرکسی میتونه این ((ژن)) رو تو خودش ببینه که کردار و گفتار و پندار نیک داشته باشه.نه همه……
   .
   زمانی هم میشه گفت فتل آریایی که کامل فهمید اجدادش کیه شاید اصلا جدش یک آنگولایی یا گینه ایی باشه،کسی چه میدونه.
   هیچ وقت رنگ پوست نشانی بر برتر بودن نیست.و هیچوقت هر سفید پوستی آریایی نیست،اینو اصلا یادت نره.
   تشکر.

   • josef6565

    3

    1

    روزهای بد برای هر ملتی هست. مهم اینه که مردم حتی الان هوای هم رو دارند و تا جایی که بتونند به هم کمک میکنند. در ضمن هر جایی فرهنگ و بی فرهنگی خاص خودش رو داره.
    کامنت بالا سه تا ایراد داره:
    1.اصل فرضیه آریایی بودن یا نبودن (حالا چه درست چه غلط) به فتل چه ربطی داره که اسم وتل رو وارد این داستان کردی.
    2.شما بر چه اساس و سندی میگی که بعید میدونم فتل آریایی باشه.شجره نامه داری یا آزمایش DNA .
    3. شما از یه طرف این فرضیه رو قبول نداری ولی از طرف دیگه مفهوم متن میرسونه که شما این فرضیه رو قبول داری چون داری راجبش صحبت میکنی و این که یکی هست و دیگری نیست.

  • حامد

   7

   2

   اره همین سایت آنبوردشو نشون داد جایی که باید ۵۰ تا بره تا ۱۷۰ تا شتاب گیری کرد که البته خودش داره میگه این دلتا به نظر من غلط و خطرناک بوده که ۵۰ تا برم به هر حال این قانون برای همه بوده و چه غلط باشه چه درست باید رعایت می شده.

  • HamidFTN

   6

   1

   احتمالاً
   ولی دید به اندازی داشت که پیچ بعدی رو ببینه که خبری هست یا نه
   شاید برای همین سرعتش رو زیاد کرده چون دیده توی این مسیر مشکلی نداشته
   در کل قهرمانی امسال رسید به همیلتون

 2. Ezk1980

  10

  18

  امتیازاتی که شهید فتل به هامر تقدیم کرده از امتیازاتی که بوتاس تقدیم کرده بیشتر شده …ریکیاردو یا ورشتاپن پشت فرمون فراری بودن همیلتون تا ثانیه اخر سر قهرمان شدن باید میجنگید

  • josef6565

   4

   2

   منظورت پنالتی که باید به همیلتون میدادند بود (به خاطر بریدن پیت لین حین وارد شدن).یه مقایسه هم باید به پنالتی هایی که دو طرف می گیرند کرد.یکی سر ساینز وبی تقصیر و اون یکی خیلی تابلو.البته همیلتون راننده با ارزشیه ولی با این کارا فقط ارزش قهرمانیش رو زیر سوال میبرند.
   البته من ترجیح میدم که طرفدار کسی که یه مرد و جنگجوی واقعی هست باشم.

  • Sam

   4

   3

   تو قصه اینو نخور که کی رو صندلی فراری بشینه
   فراری از خداشم هست که یه اعجوبه مثل سب براشون مسابقه میده
   بحث الان سر صندلی مرسدسه که هر بنده خدایی رو که از تو خیابون پیدا کنی بزاری پشت فرمون مرسدس میتونه باهاش قهرمانی بیاره

دیدگاه خود را بیان کنید