فرمول یک ایران – تیم مرسدس ای ام جی پتروناس در پی شکایت تیم اسکودریا فراری مبنی بر قانونی نبودن قسمت مرکزی چرخ ها مورد بررسی FIA قرار گرفت و با موفقیت این تست را پشت سر گذاشت و شکایت فراری به جایی نرسید.

تیم مرسدس اخیرا طراحی جدیدی برای رینگ لاستیک های عقبی و قسمت مرکزی آن ها ارائه کرده است. مثل اغلب مواقع که دو تیم رقیب، یکی از آن ها آپدیت متفاوتی ارائه می کند و واکنش طرف مقابل را در بر دارد، این بار هم رقیب اصلی مرسدس یعنی فراری خواهان بررسی موشکافانه رینگ تیم مرسدس شد. نگرانی اصلی فراری به این دلیل بود که رینگ طراحی شده مرسدس دارای حفره های زیادی است و مشابه طرحی بود که تیم ردبول ریسینگ در گرندپری کانادا ۲۰۱۲ از استفاده آن منع شده بود. این طراحی به مرسدس در زمینه زدن تعداد دورهای زیادتر و حل مشکل خنک کنندگی کمک های شایانی کرده است. FIA بعد از بررسی ها با ابراز رضایت اعلام کرد خوشحال هستند که مرسدس مرزها را آنچنان زیر پا نگذاشته است. این شکایت، آخرین قسمت نبرد این دو تیم در زمینه شکایت برای آپدیت های یکدیگر بود.

جزئیات رینگ ماشین W09 تیم مرسدس

جزئیات رینگ ماشین W09 تیم مرسدس

لازم به ذکر است که فراری باید طراحی آینه و سنسور های ثانویه کنترل کننده سیستم باتری دوگانه را تغییر دهد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. Mehrdad

  20

  18

  فراری هم میدونست فیا به ضد مرسدس رأی نمیده هدفشون از شکایت این بوده احتمالا با تایید فیا اونها هم این سیستم تعلیق و رینگ رو شبیه سازی کنن چون به خاطر استفاده مرسدس از این تغیرات اونها نزدیک به یک ثانیه سریع تر شدن

  • Behrooz

   4

   3

   فکر نمیکنم به خاطر رینگ سریعتر شده باشند فقط اینجوری کنترل دما رو بهتر مدیریت میکنند و میتونند دورهای بیشتری بزنند . قبلا مشکل داشتند و حالا مشکلشون حل شد .

 2. cfz

  20

  16

  “لازم به ذکر است که فراری باید طراحی آینه و سنسور های ثانویه کنترل کننده سیستم باتری دوگانه را تغییر دهد”
  حالا کی دنبال چیت بوده من دیگه حرفی ندارم

دیدگاه خود را بیان کنید