فرمول یک ایران – تیم ویلیامز مارتینی ریسینگ که برای فصل ۲۰۱۹ هنوز یک صندلی خالی دارد، امروز اعلام کرد که علاقه مند به امضای قرارداد با استبان اکون هستند اما مسئله ای که وجود دارد بودجه محدود آن هاست و باید دید می توانند این کار را انجام دهند یا خیر.

اکون سال ۲۰۱۸ پر حاشیه ای را سپری می کند و به دنبال یافتن صندلی برای فصل ۲۰۱۹ است و امیدوار است که بتواند در تیم ویلیامز جایی برای خود دست و پا کند. استبان بعد از خرید تیم فورس ایندیا توسط پدر لنس استرول یعنی لارنس، و خبر تمدید قرارداد سرجیو پرز، دیگر جایی در این تیم ندارد. بعد از اعلام خبر ملحق شدن جورج راسل به ویلیامز برای فصل ۲۰۱۹، کلیر ویلیامز مدیر تیم ویلیامز گفت در نظر نگرفتن اکون برای فصل بعد کار احمقانه ای است اما بستگی به بودجه آن ها دارد. فصل ۲۰۱۸ نیز دو صندلی آن ها به لنس استرول و سرگی سیروتکین واگذار شده بود.

ویلیامز برای فصل ۲۰۱۹ رویکرد متفاوتی را دنبال می کند و به دنبال استخدام اکون و هم تیمی کردن او با راسل است اما همه این برنامه ها بستگی به بودجه تیم دارد. بر اساس اخبار اعلام شده تیم برنامه هایی به منظور افزایش بودجه خود دارد تا بتواند آزادانه راننده دوم خود را انتخاب کند. در این بین بین نقش تیم مرسدس ای ام جی پتروناس هنوز کاملا مشخص نشده اما به طور قطع آن ها در انتقال این دو نفر نقش مهمی دارند چراکه هردو جز پروژه آینده مرسدس هستند.

استبان اکون و توتو ولف

استبان اکون و توتو ولف

وقتی از استبان درباره پیوستن راسل به ویلیامز و امکان هم تیمی شدن او با وی شد، جواب داد :

اتفاق خوبی است وقتی می بینم راسل پیشرفت کرده است. او جز برنامه آینده تیم مرسدس بوده و قراردادی چند ساله امضا کرده است. صندلی دومی هنوز وجود دارد و ما درحال مذاکره برای آن هستیم. باید دید نتیجه چه خواهد شد. به جورج تبریک می گویم. مسیر او در این ورزش با من متفاوت است. او هرگز جایگاه من را ندزدیده است. اگر تیم ویلیامز من را بخواهد خبر عالی خواهد بود اما اگر نخواهند، خب نخواسته اند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. saeedsl1

  10

  5

  اگ قراره راننده پولی بیارن خب پاستور مالدونادو رو برگردونن
  هم سیفتی کار ها بیشتر میشن

  و هم تو رقابت های چرخ ب چرخ کم نمیاره
  مث والنسیا ک همیل رو فرستاد تو دیوار

  ولی بعضی دوستان از ۲۰۱۴ دنبال میکنن و نمیدونن چی میگم…

دیدگاه خود را بیان کنید