فرمول یک ایران – ریکاوری عمل پیوند شش نیکی لائودا از حد معمول طولانی تر شده است اما خوشبختانه خبر ها حاکی از آن است که قهرمان 3 دوره فرمول یک، توانسته شرایط سخت را پشت سر بگذارد و از بخش مراقبت های ویژه خارج شود؛ اما حالا مشکل دیگری پیش روی نیکی است.

مدتی پیش خبر رسید که لائودا طی تعطیلات امسال دچار سرماخوردگی و گلودرد حاد شده، خبر ها اما به همین جا ختم نشد و نیکی پس از بازگشت به خانه، عمل پیوند شش داشت.

ولی حالا به نظر می رسد که راننده اتریشی روزهای بد را پشت سر گذاشته و از بخش مراقبت های ویژه خارج شده، هر چند در حال حاضر هم شرایط کاملا مساعدی دارد و در آینده نه چندان دور می تواند بیمارستان را ترک کند.

یکی از دوستان نیکی لائودا طی مصاحبه ای درباره اوضاع فعلی وی گفت:

نیکی مدتی است که پیشرفت خیلی خوبی داشته.

او احتمالا طی هفته های آینده از بیمارستان مرخص شود ولی در حال حاضر نیکی با مشکلات توان بخشی و احیای عضلاتش روبه رو است.

نیکی لائودا - گرندپری کانادا 2017

نیکی لائودا – گرندپری کانادا 2017

او به مدت نسبتا طولانی روی تخت بیمارستان دراز کشیده و بی حرکت بود که در نتیجه آن ماهیچه های بدنش تحلیل رفته و نیاز به احیا دارد. در حال حاضر لائودا نمی تواند به راحتی روی پاهایش بایستد.

نیکی لائودا مدیر غیر اجرایی تیم مرسدس، از گرند پری بریتانیا به بعد، در پادوک فرمول یک حاضر نشد و احتمال حضور وی در گرند پری های بعدی این فصل هم خیلی کم است

این راننده اتریشی در سال های 1975، 1977 و 1984 توانست قهرمان جهان شود، اما این راننده سر سخت فرمول یک در سال 1976 دچار حادثه تلخی شد که شانس قهرمانی در آن سال را از او گرفت. طی این حادثه که در پیست نوربرگرینگ رویی داد، لائودا دچار سوختگی شد و به دلیل تنفس هوای داغ، شش هایش آسیب جدی دید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید