فرمول یک ایران – مارک وبر راننده سابق فرمول یک و تیم ردبول از انتقال دنیل ریکاردو به تیم رنو اظهار نگرانی کرد.

راننده ردبول که فصلی تنها را پشت سر می گذراند تصمیم به پیوستن به تیم رنو برای چالش های جدید گرفت. ریکاردو که ابتدا فصل رقابت خوبی با تیم های فراری و مرسدس داشت در پایان فصل به عقب نشسته است و امیدوار است تا بتواند در سال های بعد حداقل دو رده نسبت به رده کنونی خود پیشرفت داشته باشند.

وبر در مصاحبه با Fairfax Media گفت:

ما می دانیم دنیل در کلاس جهانی قرار دارد. او راننده با استعداد و سریعی است. در روز های یکشنبه فوق العاده است و هیچ سوالی در این مورد وجود ندارد. باید دید، من امیدوارم این یک تصمیم درست باشد. برای نتیجه باید کمی صبر کرد. اما تصمیم گیری او و رفتن با کمی انگیزه می تواند برای او نتیجه بخش باشد. او می داند قرارداد کوتاه مدت او را کمی عقب خواهد برد. او سال آینده پشت ردبول رقابت خواهد کرد. اما او قصد ماندن به مدت زیادی را دارد و این درست نگرانی من است.

دنیل ریکاردو و مارک وبر

دنیل ریکاردو و مارک وبر

وبر در حالی که دلایل جابجایی ریکاردو را برای رفتن به رنو را درک می کند امیدوار است تا هموطن او بتواند با توجه به قوانین حال حاضر فرصت رقابت و برد را در سال های بعدی داشته باشد:

بعضی مواقع شما به این کار نیاز خواهید داشت.برای پیشرفت باید یک قدم به عقب بروید. او باید در مورد آنچه در اختیار خواهد داشت واقع بینانه باشد تا بتواند از تمام پتانسیل خود استفاده کند. او زمان زیادی در اختیار دارد و همه ما می خواهیم او را در وضعیت رقابتی تری در دو سال آینده ببینیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. Ssj 110

  14

  0

  با وجود پتانسیل بالاش دیگه وقتی جایی بین دو تیم برتر نداشت رفتن به یه تیم سازنده برای ساختن مسیر خودش منطقی ترین گزینه بود‌؛ یه جورایی مثل نیکو روزبرگ که خیلی واسه تک عنوان قهرمانیش جنگید‌.
  در مورد آینده ردبول نمیشه با قطعیت صحبت کرد.
  من از طرفداراشم و امیدوارم حتی واسه یک بار هم که شده اسمش بین لیست قهرمانان این رشته قرار بگیره.

دیدگاه خود را بیان کنید