فرمول یک ایران – فیلیپه ماسا راننده سابق فرمول یک اعلام کرد که فراری در حال حاضر فشاری مناسب برای برد نتوانسته وارد کند اما خبر خوشحال کننده این است که آن ها توانسته اند نسبت به گذشته در مواردی پیشرفت هایی داشته باشند.

تیم فراری که فصل را بسیار قوی با برد در سه مسابقه از هفت مسابقه اول توسط سباستین فتل آغاز کرده بود تا پایان جایزه بزرگ انگلیس و برد در این مسابقه نیز صدر نشین جدول باشد.

بعد از آن اوضاع بر خلاف توقع پیش رفت. حادثه در جایزه بزرگ آلمان و کناره گیری فتل از رده اول مسابقه باعث شد صدر جدول به همیلتون برسد. اشتباهات دیگر که هم از سوی تیم و هم از سوی راننده باعث شد تا فصل از کنترل فراری و سباستین فتل خارج شود. ماسا که در فصل ۲۰۰۸ رقابت نزدیکی برای قهرمانی جهان داشت معتقد است فراری آنچه برای فشار آوردن بر رقبا و برد نیاز دارد را در اختیار ندارد.

او در مصاحبه با موتوراسپرت توتال گفت:

ما در فراری فصل ۲۰۰۷ قهرمان جهان شدیم و تیم بعد از آن نتوانست قهرمانی را تکرار کند. وقتی من تیم را در سال ۲۰۱۳ ترک کردم تیم دقیقا وضعیتی مشابه الان داشت. آن ها با توجه به مشکلات فشار خوبی برای برد آوردند. فراری باید بتواند در آرامش وظایف خود را انجام دهد. تیم باید کاملا تمرکز کند چون به غیر از چند مورد کوچک‌چیز خاصی تغییر نکرده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. Farid_Lambo

  14

  0

  یه آمار جالب دیدم که میگفت از شروع دوران هیبرید، از 96 تا مسابقه مرسدس تو 91 تاش سکو کسب کرده. رزبرگ و همیلتون هم به ترتیب 78 و 80 درصد مسابقه هاشون رو سکو بودن. شکست مرسدس ممکن به نظر میاد؟ من که فکر نمیکنم

 2. PeymaN

  16

  0

  فراری بعد مارکیونه فراری نشد امید های قهرمانی روزبه روز کمرنگ تر میشه این فصل عملا تموم شدس امیدوارم فراری و راننده هاش فصل بعد یه تکونی به خودشون بدن و حداکثر استفاده رو از اشتباهات حریف بکنن چون همیشه روزگار بر وف مراد نیس امسال هم حسرت قهرمانی باز باقی موند و حرف تکراری به امید فصل بعد

 3. saeedsl1

  10

  4

  بعد از این همه دستور تیمی ک برای آلونسو داشت با کل تیم فراری نتونستن فتل و اون هم تیمی ناشیش رو شکست بدن…

  همونی ک بیخودی فتل رو بلاک میکرد و توقع اجرای مولتی 21 هم داشت?

دیدگاه خود را بیان کنید