فرمول یک ایرانسباستین فتل می گوید که درباره ی برخوردش با مکس ورشتپن در مسابقه سوزوکا، با راننده ی ردبول صحبت خواهد کرد، اما خارج از دید عموم و بصورت خصوصی!

سبقت ناموفق فتل از ورشتپن که باعث برخورد و اسپین شدن راننده ی فراری شد، می تواند پایان تلخی برای امید کسب عنوان قهرمانی باشد. راننده ی هلندی همچنین پیش از این، برخورد دیگری را نیز با کیمی رایکونن داشته است و این فتل را تشویق می کند که یک صحبت خصوصی با راننده ی 21 ساله داشته باشد:

او سریع است، اما این باعث نمی شود که او، اینگونه در کنار کیمی وارد پیست شود.

من نمی خواهم این موضوع به همینجا [در رسانه ها] ختم شود که سب چنین گفت و مکس نیز این را گفت.

وقتی زمان مناسبش برسد، من با او صحبت خواهم کرد، این روشی است که من ترجیح می دهم. شما سوالتان را پرسیدید و من جوابم را دادم.

او در ادامه افزود:

مشکل آنجایی بود که به محض اینکه متوجه شد که من کنار او بودم، ترمزها را رها کرد و سعی کرد فشار بیاورد. اما من فکر می کنم این اشتباه است. او به جای اینکه نمای کلی پیست را در نظر بگیرد، فقط به من نگاه می کرد، هر دوی ما در وهله اول باید سعی کنیم پیچ را طی کنیم و بعد ببینیم چه کسی بیرون و داخل پیچ قرار دارد.

مسابقه فرمول یک ژاپن 2018

برخورد فتل و ورشتپن – مسابقه فرمول یک ژاپن 2018

بسیاری از کارشناسان در پدوک معتقد بودند که تلاش فتل برای سبقت از ورشتپن به لحاظ تاکتيکي اشتباه بوده است، قهرمان چهار دوره جهان افزود:

فکر می کنید چند بار می توانید صبر کنید؟

بدیهی است که من فقط با او مسابقه نمی دهم و با افراد پیشتاز نیز مسابقه می دهم.

باتری او در حال شارژ بود و من چراغ چشمک زن را دیدم. من انرژی باتری ام را نگه داشته بودم و در پیچ های اس شکل سعی کردم نزدیک او بمانم و خروج خوبی از هرپین (پیچ سنجاقی) داشتم.

در پیچ 12 نیز بغل به بغل او بودم وقتی که ترمز کردیم و به داخل پیچ وارد شدیم. من چنین برخوردهایی (سبقت هایی) را با دیگران نیز داشتم و سعی می کردیم که در سرتاسر پیچ همه چیز را کنترل کنیم.

این اولین نقطه ی سبقت گیری برای من نبود. من تمام تلاشم را انجام دادم تا از برخورد با ماشین او جلوگیری کنم اما وقتی که او همه چیز را می بندد، من به کجا قرار است بروم؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

24 دیدگاه

 1. Nohed3339

  42

  15

  من فکر میکنم‌ مکس از یه جای خاصی دستور میگیره و در لباس و ماشین ردبول بیشتر واسه مرسدس میجنگه تا تیم خودش. هر بیننده عادی که از فصل گذشته و این فصل و مخصوصا اواخر فصل( موقعی که امتیازات واسه راننده های پیشتاز حساس میشه) رفتار مکس را ببینه متوجه میشه که این راننده عملا داره با فراریها و مخصوصا فتل میجنگه و مسابقه اونا رو خراب میکنه. واین قضیه خیلی تابلو هست. و من متعجب از این هستم چرا داوران هیچ برخورد قاطعی با این آدم نمیکنن. و چه عوامل پشت پرده ایی هست ؟ و چه قدرتی هست که داره این آدم ساپورت میکنه خدا داند؟

  • دهقان خرابکار

   10

   32

   واقعا منظورتو نمیفهمم?. فتل میتونه توی تعیین خطا جلوی مکس باشه ماشینش این توانایی رو که داره
   مکس هم به کسی رده تعارف نمیکنه خصوصا
   وقتی ک شانس پودیوم داشته باشه
   رابطه مکس و فتل از مکزیک 2016 یه جورایی شکر اب شده
   ولی برعکس فتل به همیلتون بشدت احترام میذاره چون کله خری مثل مکس هم میدونه همیلتون از بقیه راننده ها باهوشتر میرونه و با کسی الکی درگیر نمیشه

  • amir.h.n997

   10

   19

   دوست عزیز چون مرسدس ها کمتر خودشونو باهاش در میندازن که دلیل نمیشه بگیم مکس فقط با فراریا لجه یا پای توطئه وسطه ،اخرین درگیری مرسدسی ها با مکس به درگیری بوتاس توی مونزا باهاش برمیگرده که چرخ به چرخ زد به بوتاس و از پیست خارجش کرد فقط شانس اوورد بوتاس صدمه ندید یا اسپین نشد،از قدیم گفتن سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن . پس لزومی با همچین ادمی درگیر بشید ولی فتل چند باره این کارو انجام میده و دودشم توی چشم خودش رفته !!

   • Nohed3339

    3

    7

    یه جوری میگید کله خر و نمیدونم چی و چی. بابا مگه ورشتپن کیه که فتل باهاش درگیر نشه؟ قشنگی فرمول ۱ بخاطر سرعت و هیجان و درگیری هست . نه فقط یه هیولا زیر پات باشه و گاز بدی وبری. این که فایده نداره و قهرمانیش هم چیزی نمیارزه. راننده ترسو که فقط ماشین قوی میخواد گاز بده و بره. این ماشین (مرسدس) زیر پای سیروتکین هم باشه از همیلتون بیشتر امتیاز جمع میکرد. تا کی مثل کپک سرتون میکنید تو برف. بابا حقیقت رو بگید هرچند که تلخ باشه.

  • محمد.ج

   2

   5

   این حرف خیلی مسخره بود.
   التبه من قبول دارم که مکس به فراری ها بیشتر فشار میاره تا به مرسدس ها اما این توطعه ای که شما بهش اشاره کردین غیر قابل باوره.
   خب در کل فرمول یک این چند سال تیم اول مرسدس هست و بعد فراری و بعد ردبول. این طبیعیه که مکس فکر میکنه برای پیشرفت اول باید سراغ فراری ها بره و بعد از شکست دادن اونها میشه به شکست دادن مرسدس هم فکر کرد. فعلا رقیب اصلی ردبول و مکس در اصل تیم فراری هستند چون نزدیکترین رقیب هستند. شاید دلیل این رفتار مکس این موضوع باشه.

  • امیرمحمد یعقوبی

   2

   4

   داداش
   ایراد از داورا نیست
   ایراد از قوانینه
   این یک
   دو هم اینکه همین مکس مگه بحرین نزد به لوییس‌؟
   مگه مونزا به بوتاس نزد؟
   چین هم زد به فتل
   دیگه من الآن حضور ذهن ندارم
   ولی موضوع خیلی ساده است
   فتل تهاجمیه
   مکس هم تهاجمی تر از اون
   نتیجه چیه؟
   برخورد

  • شفیعی صابر

   0

   1

   شما از ان دسته اشخاصی هستید، که دوست دارید در اشتباه خودتان غرق شوید. و اینو افتخار هم میدانید.
   اخه عزیز جان ابتدا بروید چند تا سایت ببینید، صحبت های کارشناسان را ببینید، ویدئو تحلیلی خوده فرمول یک را ببینید که دارد توضیح میدهد، اخه که چی همینطور یکی دو جمله را حفظ کردی شما در تمام پست ها همین یکی دو تا را تکرار میکنی. مکس هیچ خطایی نکرده. برای امثال شما اقای صباغ لایو میگذارند، هم یاد میگیرید و هم سوالاتتان را میپرسید. من یقین دارم، حتی یک درصد هم شک ندارم که 90% کاربران حداقل در این سایت هنوز کاملا نمیدانن که اقای صباغ کی هستش، و دانش کارشناسی اش در چه حد است. اگر میدانستند اونهایی که واقعا عاشق این ورزش هستند امکان نداره ایشان را رها کنند، و مدام ازشون سوال نپرسند.
   در پیج ایشان کلیپ تحلیلی سبقت فتل از مکس هستش، و دو جا اشتباه فتل را نشان میدهد، مکس اصلا هیچ خطایی نکرده. شماها عادت کردید که اگر فتل موقع سبقت طوریش بشه فقط یک معنی دارد، اون ماشین رقیب یک کاری کرده. غیر از این امکان ندارد. من نمیدانم چند سال سن داری، اما نباید بیش از 16یا نهایتا 17 سالتان باشد، یعنی از روی، کامنت هایی که میگذارید سنتان در این حد است.اونهایی که میان و ناراحت میشوند از حرف شما به لوییس اشتباه میکنند. لوییس خیلی بزرگتر از این حرفها است که حتی یک شهری مثل شما بتواند اون را زیر سوال ببرد.
   متاسفانه میگویند، سوابق لوییس را مقابل فتل فن ها نگویم چون متشنج میشوند. شما هم بهتر است اول بروید ببینید این سبقت از دید انهایی که در این حرفه حرفه ای هستن چطور است، که در تلگرام همین سایت چند مطلب اتفاقا از حامیان فتل هم هستش که فتل را مقصر میدانند، بخوانید بعدا کامنت بگذارید.
   البته امیدوارم چون در مورد فتل حرف زدم، و چون هوادار لوییس هستم این کامنت موتشر شود،
   و نرود کنار ده ها کامنت دیگه که بزرگترین مشکلش مرتکب شدن به جرمی بزرگ بنام بر ضد فتل صحبت کردن بوده
   ادمين:
   جناب كي اف سي منيجمنت، شما رو خوب از اولين اكانتتون ميشناسم، اين اخطار آخر به شماست دفعه بعدي قضاوت اشتباه كردين و خواستين جو سايت رو به هم بريزين كاري ميكنم خواب ساختن اكانت رو ببينيد، شما همين چند هفته پيش ميخواستين مثل سوپر من بالاي سر فلان كاربر من برين و بخوريدش، باور بفرماييد ساخت اكانت جديد به معني ساخت شخصيت جديد براي شما نيست، نهايت تو كامنت سوم خودتون رو لو ميدين، و در آخر براي اطلاع تمام كاربران بالاي ده كامنت از ايشون تاييد نمردم و نخواهم كرد و هركي هم اينحوري كامنت بزاره تاييد نميشه، و اما علت، اون ده كامنت ايشون بالاي ٣٠٠٠كاراكتر بودن كه به زور ١٠٠ كاراكتر حرف حساب توش بود، بار بعدي كه به اين سبك كامنت گذاشتين براي هميشه با شما خداحافظي ميكنيم، ديگه خسته شديم از اميد به اصلاح شما داشتن، موفق باشين

 2. cfz

  18

  15

  خیلی راحت میتونست بعد از پیچ قاشق ازش سبقت بگیره اگرم نمیشد مستقیمی اصلی 100 درصد میتونست سبقتو تکمیل کنه
  فتل که مکسو خوب میشناسه عجیب بود این حرکتش

 3. daniel65

  18

  1

  من خسته فررای ام.ولی در مورد وتل واقعا نمیدونم چه بگم.وای اینو میدونم ک درگیر شدن و بحث کردن با راننده ای مثل مکس کار بیهودایه.مکس داره با این کارا میخاد خودشو مطرح کنه متاسفانه وتل داره خودشه داره میکشه پایین.

 4. Behnam380

  18

  3

  فتل باید بدونه که مکس جسور و گستاخه و دلش میخواد با نفرات اول به خصوص خودش درگیر بشه.
  یوزپلنگ یه وقتایی طعمه رو برای کفتار رها می‌کنه و صبر می‌کنه تا موقعیت بهتری بدست بیاره.
  به هر حال همیلتون این بچه رو بهتر مدیریت می‌کنه.

 5. شفیعی صابر

  13

  5

  هر کسی یک ضعفهایی دارد، همه دارند، بدون استثنا. در مورد فتل، صبور نبودنش است.
  من فکر میکنم فتل جوانتر بود انگار صبر و تحملش بیشتر بود. بجای اینکه الان صبرش با سنش بیشتر شود بخاطر تجارب، کمتر شده.
  اما یادمان باشد، هر موقع جای او بودیم، قهرمانی را از دست داده تقریبا میدیدیم و با تمام مسائل داخلی و بیرونی، اون موقع باید از ما بپرسن خوب صبور بودن یعنی چی؟

  • akbar

   2

   4

   خیلی ساده است، وقتی راننده ای ماشینش و گاراژش ضعیف تر باشه تحت فشار بیشتری باید مسابقه بده تا از رقابت باز نمونه و باید ریسک بیشتری کنه و این یعنی اشتباهات بیشتر…
   Love u Seb

 6. mehdivettel

  7

  4

  من نمیدونم چرا همتون میگید فتل باید صبر می‌کرد تا تو مستقیمی سبقت بگیره
  دوستان پیست سوزوکا یه پیستی هست که سبقت گرفتن تیم های برتر از هم دیگه تو این پیست خیلی سخته
  شما به سال 2016 نگاه کنید، همیلتون با اون هیولا مرسدس تو سال 2016 نتونست از مکس سبقت بگیره
  اگه دقت کنید فتل هم داره میگه داشت باطریشو شارژ می‌کرد تا تو مستقیمی استفاده کنه پس فک نکنم فتل تا پنج دور بعد هم شانس سبقت از مکس رو می‌داشت
  در ضمن فتل حتما باید اول میشد و اگه قرار بود دوم بشه هیچ فرقی با ششم نداشت

 7. Sky2018

  2

  5

  الان فتل باید نگران بوتاس باشه دوتا مسابقه رو اول بشه فتل باید بره رده سوم از نرسدس هم بعید نیست همچین نقشه ای که کار فتلو یه سره کنه و فشارو برای فصل بعد از الان شروع کنن

 8. arastooforce

  2

  4

  گریه ام رو در آورد این فتل :)) واقعا تحت تاثیر مرثیه باختش قرار گرفتم :))
  آره برو خصوصی بگو یک میلیون دلار بهت میدم تورو خدا بزار من رد بشم /تاکتیک تیمی رشوه

دیدگاه خود را بیان کنید