فرمول یک ایران – مکس ورشتپن خشم خود را نسبت به مجازات پنچ ثانیه ای به علت برخورد او با کیمی رایکونن نشان داد. این هلندی مجازات پنچ ثانیه برای خارج شدن از پیست مسابقه و نداشتن کنترل و ورود خطرناک به پیست دریافت کرد. هنگامی که او به مسیر مسابقه برگشت و سعی در ایجاد تعادل خود و ماشین داشت با کیمی رایکونن برخوردی کرد و توسط ناظران جریمه شد.

او این گونه توضیح داد:

من کمی دیرتر ترمز کردم و هرکاری کردم تا تعادل خودم و ماشین را حفظ کنم، زیرا سرعت بالا و دیوانه کننده ای نیز نداشتم که نتوانم به مسیر مسابقه برگردم و این خود باعث شد که برخورد کوچکی با کیمی داشته باشم، و من این گونه فکر می کنم که در آن زمان مسیری که کیمی برای رفتن و رد شدن انتخاب کرده بود مسیر اشتباهی بود.

همچنین او می توانست صبر کند تا من بتوانم به مسابقه برگردم و سپس به ادامه مسابقه می پرداختیم، ولی ما هر دو برخوردی کوچک را داشتیم و من فکر می کنم که گرقتن این پنچ ثانیه خطا واقعا مسخره بود، اما به هر حال ما توانستیم در آن صحنه خود را کنترل کنیم و ادامه دهیم.

و شش دقیقعه بعد، راننده ردبول توسط سباستین فتل مورد مورد اصابت قرار می گیرد، هنگامی که این آلمانی در حال سبقت گرفتن او در پیچی بود. با وجود این توصیفات، ورشتپن توانست خود را در بین سه نفر پایانی قرار دهد، ولی او توانایی اول شدن را در این گرندپری داشت.

او افزود:

من فکر می کنم که در آن قسمت فضایی برای سبقت نبود، ولی من این فضا را برای او ایجاد کردم و او فقط با این کار به ماشین من بیشترین فشار را آورد و از نظر من این شرم آور است.

ما شانس نداشتیم، اما به طور کل با وجود تمام محدودیت ها توانستیم جایگاه خوبی را کسب کنیم و این فوق العاده است.

سکو فرمول یک ژاپن 2018

سکو فرمول یک ژاپن 2018 ، مکس ورشتپن، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

ممکن بود اگر اتفاقی برای مکس در طول مسابقه نمی افتاد او توانایی این را داشت که والتری بوتاس را نیز پشت سر بگذارد و دوم شود. او تنها فزدی بود که از بین پنچ نفر اول مسابقه از لاستیک های سافت استفاده کرد. او این گونه از استراتژی خود دفاع کرد:

این اتفاق بسیار هوشمندانه انجام شد و در ابتدای مسابقه سعی کردیم که برای بهتر انجان شدن کار از لاستیک های سوپر سافت استفاده کنیم و بعد از آن که لاستیک های سافت را نصب کردیم کار بهتر انجام شد، و شما می توانید ببینید که من در طول مسابقه سرعت خوبی داشتم و این فوق العاده  بود.

و با پایان دادن مسابقه در رده سوم مکس ورشتپن توانست فاصله خود را با همی تیم اش، دنیل ریکیاردو به بیست و هفت امتیاز برساند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

18 دیدگاه

 1. vahid

  34

  12

  مرتیکه نفهم هی میزنه به این و اون ، جالبه آخرش هم میاد میگه مسیری که کیمی انتخاب کرده بود اشتباه بود !!! یک کلام از مادر عروس !!!
  مردک دیوانه شما تعادل خودتو حفظ کنی همه چی حله
  درود فراوان بر اون کسی که لقب مکس دیوانه رو براش انتخاب کرد.

 2. شاهین

  31

  7

  نه بابا،چیز دیگه ای نمیخوای؟سالادی نوشابه ای چیزی؟
  کیمی ترمز بزنه تو بیای تو پیست پشت سرت بمونه سر فرصت سبقت بگیره. بقیه باید بابت اشتباه تو تایم از دست بدن ?

 3. M.SH

  35

  7

  مکس جان تو فازت چیه البته منم باهات موافقم ۵ثانیه مسخره بود تو رو باید ۵قرن پنالتی بدن تو بحرین برخوردت با لوییس تو چین سب رو بیچاره کردی تو باکو دنیل موناکو رحم به دیوار نکردی تو مونزا والتری رو ترکوندی تو سوزوکا هم که کارو تمام کردی و دوبل فراریها رو ترکوندی خدا بخیر کنه میترسم بلایی سر خودت بیاری چهار روز دیگه بگن جوان ناکام …

 4. Silver Arrows

  28

  2

  ایشون برای برگشتن به مسیر، کل عرض پیست رو گرفت بعد می‌فرمایند مسیری که کیمی برای رفتن و رد شدن انتخاب کرده بود مسیر اشتباهی بود! اصلا شما مسیری برای عبور گذاشته بودی؟ :))

 5. Üõşèf

  35

  6

  منصفانه قضاوت کنیم پنج ثانیه کم بود!
  باید میذاشتن کیمی ازش جلو بیفته
  در مورد تصادفش با فتل به نظر من فتل جسورانه سبقت گرفت و او بیرحمانه راه رو ازش بست
  متاسفانه ورشتپن با وجود استعدادی که داره شخصیت خوبی نداره
  امیدوارم هیچگاه ماشین خوبی گیرش نیاد
  چون تحمل قهرمانیش برام سخته
  تا حالا یکبار هم نشده اشتباهش رو قبول کنه
  در حالیکه همیلتون و فتل در جاهایی که صد درصد هم مقصر نبودن، باز هم نگفتن خق با ماست
  این اگه قدرت بگیره هیچکی رو آدم حساب نمیکنه

 6. Behrooz

  26

  4

  واقعا یعنی مکس درک نمیکنه که رایکونن حق داشته تو ریسینگ لاین خودش باشه و این مکس بوده که از خارج از پیست اومده راه اونو قطع کرده و نا ایمن وارد پیست شده ! این یعنی که کلا تو دنیای دیگه ای سیر میکنه .

 7. احمد

  26

  2

  این پسرک گستاخو باید یک فصل محروم کنند تا آدم بشه, فصل بعد لکرک با فراری پوزشو رو زمین میکشه تا انقدر ادعاش نشه… فکر کرده تو کشتی کج مسابقه میده

 8. شفیعی صابر

  11

  5

  این هر چی باشه راننده فرمول 1 است، و نمیشه خودش را مسخره دیگران کرده باشد. باید دید بر روی چه اساس داره این حرف را میزند. چون بالاخره پدرش هم حضور دارد و یقیننا مکس هک نفهمد، پدرش که میفهمد.
  من خیلی دوست دارم، اینرا یکبار واقعا بیادرمد و بگویند یکبار ازت میخوایم امتحان قوانین رانندگی در فرمول 1 رابگیریم. چون این حرفش چرند کامل است. حالا این هیچی. من تعجبم از ردبول و هورنر است، یعنی اینها او را توجیه نمیکنند.؟
  اینها قبل از هر مسابقه جلسه ای دارند یا مسئولین فرمول 1، آیا انجا هم چیزی بهش نمیگویند؟
  من شخصا اکون را بیشتر از مکس قبول دارم.

 9. iman

  2

  27

  راننده فرمول یک باید اینجور باشه، جنگجو، اهل درگیری وخودخواه ،باج به کسی نده، پارسال گفتم مکس شبیهترین راننده به سنای فقیده و اگر خودروی رقابتی در اختیارش باشه با فاصله قهرمان میشه، البته فکر کنم خیلیا ازش بدشون میاد

 10. Sep-vettel

  13

  0

  کاری به توهین بزرگی که اینجا به سنا شد ندارم
  واقعا فکر میکنی با ماشین رقابتی اول قهرمان میشه؟ برعکس فرصت میکنه رکورد خودش تو تعداد تصادف با ماشین های برتر رو افزایش بده

دیدگاه خود را بیان کنید