فرمول یک ایران – با وجود پیروزی لوئیس همیلتون در مسابقه سوزوکا و تثبیت پیشتازی اش در جدول قهرمانی 2018، او معتقد است که هنوز یک گام دیگر برای قهرمانی برداشته است.

همیلتون یک نمایش بی نظیر در ژاپن داشت و در تمام این سه روز توانست برتری را از آن خود کند. او مسابقه را از پول پوزیشن آغاز کرد و در تمام دور ها پیشتاز بود و در نهایت ششمین پیروزی خود را در هفت مسابقه اخیر بدست آورد.

کسب 25 امتیاز برای راننده ی مرسدس و اختلاف 67 امتیازی با رقیبش، سباستین فتل بدین معنی است که او می تواند در آستین کار را برای پنجمین قهرمانی یکسره کند. اما راننده ی بریتانیایی علاقه ای به صحبت درباره ی این موضوع ندارد:

صادقانه بگویم، من در یک لحظه فقط یک گام بر میدارم. در هر هفته ای که شما آخر هفته ی مثبتی دارید و به سمت گرندپری دیگری حرکت می کنید، شما نمی دانید که چه چیزی در انتظار شماست و چه عملکردی خواهید داشت.

فکر می کنم که ما امسال به عنوان یک تیم قوی و قوی تر شدیم و من امیدوار هستم. آستین به طور کلی پیست خوبی برای ماست و برای آن لحظه شماری می کنم.

لوئیس همیلتون - ژاپن 2018

لوئیس همیلتون – ژاپن 2018

همیلتون درباره ی پیروزی اش در سوزوکا نیز گفت:

دوستش داشتم، من باید بسیار خوشحال باشم.

در تمام طول هفته تیم بسیار قوی ظاهر شد. 1-2 برای مرسدس عالی بوده و یک نمایش قوی از ما به عنوان یک تیم است.

این پیست، بهترین پیست در دنیاست و نمی دانم چرا پیست های دیگری مانند این نمی سازند.

من توانستم همانگونه که می خواستم از لاستیک هایم مراقبت کنم و سرعتم را حفظ کنم.

راننده ی مرسدس در این مسابقه چند باری به این موضوع اشاره کرد که مشکل موتوری دارد، او در این باره افزود:

من از تیم پرسیدم و گفتند مشکلی نیست.

این بچه هایی که شما در پیست می بینید یا کسانی که در کارخانه هستند، بسیار سخت تلاش می کنند تا این هیولا را بسازند و من بسیار به آن ها افتخار می کنم و تشکر می کنم که فرصت کار با آن ها را دارم.

من مدت هاست که مسابقه می دهم اما حالا این [پیروزی] به من احساس اولین [برد] را می دهد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

28 دیدگاه

 1. Yasin

  22

  16

  پیرو پاراگراف اخر حرفای لویس اضافه کنم مرسدس از چند مسابقه قبل شروع کرد به کار کردن رو ماشین 2019 خود لویس هم تایید کرد این مطلبو… حساب لویس و فتل تسویه شدست دیگه… امیدوارم سال اینده ردبول ها بیان تو کورس قهرمانی و یه گوش مالی هم به اونا داده شه

  • S5

   25

   28

   متظورت از کورس قهرمانی و گوشمالی اینه که پشت سر مرسدسها باشن و حاجی با پارتی مود پولو بزنه، گازشو بگیره بره و بوتاسم از پشت هواشو داشته باشه و هر وقتم احساس خطر کردند،دستور تیمی از راه برسه!!!

   • Yasin

    25

    17

    ??ببین حساب کن ببین چند امتیاز بوتاس به لویس کمک کرده همشو جمع بزن یه فاکتور بده من تا از امتیازاتش کم کنم ببینیم الان چند امتیاز جلو بود? من نمیدونم الان با این حرفا میخوای چیو ثابت کنی؟ ماشین مرسدس دو سه ریسه بهتر از فراری شده درسته ولی ایا او موقع که فراری بهتر بود همیلتون جلو نبود؟ ?
    هی هرسال یه بهانه جدید میارید… انقدر قهرمانی های همیلتون رو بشین ببین تا تو باشی دیگه دکل نوردی نکنی

  • S5

   12

   22

   البته همیلتون تا الانم به ردبولا خوب گوش مالی داده، همین هفته قبل دیدیم چجور پشت سر وشتپن دور دور میزد و جرات حمله کردن بهش نداشت؛ مالزی فصل قبلم که تا دید وشتپن داره میاد رسما بغل گرفت و به نشانه احترام یه دستم گذاشت رو سینه اش و بعد از مسابقه و تو دور سرد کردن هم رفت کنارشو واسش کف زد :)))

   • lord mahyar

    22

    21

    همیلتون ک فتل نیست مغز نداشته باشه وقتی ک حریف میره پیت استاپ چرا ب ماشین فشار بیاره و درگیر بشه
    اینارو ول کن همیلتونم ول کن یکم از سب بگو
    راه صاف رو میره تو دیوار و هو میشه توسط هم وطن های خودش انتظار دارین این شخص از مکس سبقت بگیره؟

  • حامد

   23

   13

   دوست عزیز فتل هم حتی تا همین بعد تعیین خط مسابقه سنگاپور تو مصاحبه می گفت ما سریع تریم و راحت باید پول رو می گرفتیم. این که مرسدس هیولا ساخته به این معنی نیست که فراری نساخته.
   حرف ها رو جوری که دوس داریم گلچین نکنیم و در جهت منافع خودمون استفاده نکنیم ممنون

  • lord mahyar

   24

   16

   آره هیولاست
   میتونید بسازید
   تو کارخونه مرسدس هر هفته سعی دارن ماشینی بسازن ک بتونه خودشو ب سطح رانندگی لوییس برسونه تا لوییس بتونه ازش حداکثر استفاده رو بکنه
   تو کارخونه فراری هم دارن سعی میکنن ماشینی بسازن ک وقتی سب داره میره تو دیوار سیستم خودران داشته باشه ک ماشین رو کنترل کنه

 2. Aidin

  20

  11

  دمت گرم لوئیس
  خب امسالم که قهرمان معلوم شده
  بی صبرانه منتظر رقابت قهرمانی سال بعد بین لوئیس و لکرک و شاید ردبولا هستم
  hammer time
  Team LH

 3. josef6565

  16

  8

  شما جای سب بودید میتونستید منطقی باشید؟ اصلا منطق تو فراری یعنی چی؟ یعنی تیم برای هزارمین بار نابودت کنه و درآخرین امید قهرمانی در زمان گیری اینقدر شوت باشه که ندونه اصل بر خشک بودن زمین هست مگر اینکه خلافش ثابت بشه و بعد در رقابت قهرمانی هیچ چیزی برای از دست دادن نداشته باشی که یکهو مکس سر راهت سبز شه. از سبک رانندگیش خوشم میاد ولی مردونگیش رو زیر سوال برد چون یک نفر رو کامل از گردونه قهرمانی خارج کرد.
  بله همیلتون منطقی هست اما یه تیم منظم و منطقی هزار نفری پشتش هست که تا جایی که میتونه فشار رو از رو راننده بر میداره مثلا بوتاس که حتی اجازه نداد فتل به همیلتون برسه چه بسا به رقابت تازه فراری حتی عرضه کنترل و تعیین راننده اول و دوم رو نداره چه برسه به کنترل مسابقه.
  از بد روزگار مارکیونه هم از دست رفت و احتمالا یه بی عرضه جاش شده مدیر مسابقه فراری و از وقتی اومده فراری نه تنها بهتر نشده بلکه فاجعه شده. اصلا به قیافش نمیاد آدم جدی باشه. آخه اگه مدیر شرکت حتی نتونه یه استراتژیست رو عوض کنه پس دیگه چیزی بیشتر از یه بازنده هست؟
  پارسال بعد از افتضاحات فراری مطلب تندی راجب تیم فراری و اعضای اون که باید عوض می شدند نوشتم که یکی از دوستان یه شدت خرده گرفت و گفت تو چه عددی هستی که فراری رو زیر سوال می بری ولی حالا چی شده همون کسایی که باید عوض میشدند موندند و مهندسی و راننده عالی این تیم رو به نابودی کشوندند. حالا دیدی دوست عزیز فراری فقط یه ماشین ساز خوبه و دیگر هیچ مگر اینکه واقعا از مدیریت مسلبقه ای تا پایین همه تغییر کنند.
  تیم ساوبر از ضعیف ترین ماشین بیشترین بهره کشی رو میکنه. بحث این نیست که سب میبره یا نه بحث اینه که تیمی با این سابقه و مهندسی هنوز توان تشخیص میزان رطوبت سطح زمین رو نداره چه برسه به کنترل شرایط سخت مسابقه.
  این مرسدس نیست که عالیه در واقع این فراریه که خیلی افتضاحه.

 4. Nohed3339

  11

  20

  ببخشید ها اینو میگم. لوییس در حد فتل نیست و نخواهد بود. حالا بزار قهرمان بشه. رکورد بزنه وای هیج موقع نمیتونه در حد فتل و یا آلونسو و شوماخر باشه. نمیتونه. حالا یه سری میان میگن که لوییس برتره. نه عزیزان برتر که نیست هیچ بدتره. اونا فتل و آلونسو و شوماخر و سنا یه چیز دیگه ایی هستن. که همیلتون نیست. قهرمانی با هیولایی مثل مرسدس افتخار نداره. ولی با یه ماشین ضعیف حریفتو بترسونی و بدجور به چالش بکشی افتخاره. رانندگی آلونسو رو تو مکلارن رو ببینید پی خواهید برد من چی میگم

  • Ali

   15

   11

   نوهد جوری میگی شوماخر یا فتل انگار اونا با گاری قهرمان شدن. انگار نه انگار همه اونا بهترین ماشین زمان خودشونو داشتن و همشون با اون ماشین قهرمان شدن. این موضوع هم برای همیلتون صدق میکنه. خواهشا احساساتی برخورد نکنین. همه میدونیم امروز فتل احساساتی برخورد کرد و این یه نقطه ضعف هستش برای راننده ایی در این سطح.

  • امیرمحمد یعقوبی

   13

   8

   شما به قهرمانی ۲۰۰۸ رجوع کن
   و به سال های دیگه حضور لوییس تو فرمول یک
   خیلی نظر دیدیم از کله گنده ها در حال تعریف از همیل
   چندین ساله که داره بهترین راننده سال میشه
   رکورد زدن روش میخواد
   توانایی میخواد
   شوماخر هم که این همه رکورد زده، مدت خیلی زیادی خودروی برتر با اختلاف دستش بوده
   اگه مالزی ۲۰۱۶ نبود، الآن یکی دیگه از رکورد های شوماخر رو لوییس زده بود

   • akbar

    5

    7

    نسبت پول پوزیشن به برد رو در شوماخر با همیلتون مقایسه کن تا دیگه همچین مقایسه ای انجام ندی باشه پسر خوب؟! تا بفهمی کی با ماشین برتر چکار کرده…
    این کار فقط معنیش یا جو سازی واسه همیلتونه یا اطلاعات کم اف1
    شوماخر: 91 برد از 68 پول پوزیشن 0.75
    همیلتون: 71 برد از 80 پول پوزیشن 1.13
    دیگه نگی شوماخرم مثل همیلتون واین حرفا!! اصلا نچین کنار هم اینارو…

   • cfz

    5

    1

    شوماخر چقد استارت زده لوییس چقد؟

   • امیرمحمد یعقوبی

    4

    2

    نه دیگه اکبر آقا
    نشد
    اون اختلاف با این یکی نبود
    لوییس از 2009 تا 2013 ماشینش اصلا قابلیت برد نداشت!
    پول میزد ولی نمی برد!
    به هر حال با مکلارن 2009 برد به دست آوردن یا پول زدن کار عجیبیه!
    قطعا از دست خیلی ها بر نمیاد
    لوییس هم هنوز جا داره
    اصن مقایستون بی پایه است
    ببخشیدا
    فکر نمی کنم ارزش چندانی در برابر رکورد های دیگه داشته باشه
    چون تو مسابقه هزار تا عامل دخیل هستن
    ولی تو تعیین خط، فقط خودتی و خودت
    نه لاستیک خوری هست
    نه تصادف با ماشین دیگه
    نه دی ان اف
    و …

   • akbar

    2

    2

    “ماشینش اصلا قابلیت برد نداشت!
    پول میزد ولی نمی برد!”

    این یعنی چی اخه! ماشینی که پول رو میزنه اما قابلیت برد نداره!!
    خدایا منو بخور از دست دوستان

   • امیرمحمد یعقوبی

    2

    1

    akbar
    یه مثال بارز که همیشه یکی از دوستای خوبم میگه
    بلژیک ۲۰۱۳
    مرسدس پول زد ولی تو ریس پیس‌ افتضاح بود
    یا مکلارن ۲۰۰۹
    به هر حال لوییس تنها راننده تاریخه که تو تمام فصل های حضورش برد و پول داره

  • ...m6...

   6

   2

   ?? بنظرم وقتی به شدت داری میسوزی نیا کامنت بزار چون کسی حرفتو قبول نمیکنه…اینم فراموش کردی احتمالا سال اول لوئیس آلونسو رو شکست داد احتمالا چون فتل رقیب قوی نداشته فک میکنی بهترینع ولی خب این طرز فکر غلطه خب…نیم فصل اول فراری بهترین ماشینو داشت و هم رانندش هم خودش گند زدن و مرسدس کمترین اشتباهارو کرد الانم مرسدس توسعه رو برده و داره کیفشو میبره دیگه اصن هیولا و نم چی چیه دیگه…قهرمانی فقط با مرسدس افتخار نداره یا با هیولا؟ اگه هیولا که فتلم قهرمانیاش پشم حساب میشه…تو هم لطفا فتل و جز گروه اسطوره ها همیلتون کبیر،آلونسو ، شوماخر، سنا حساب نکن.

  • ALikzm

   9

   2

   کاملا
   جدا از بحث همیشگی بهتر بودن فراری یا مرسدس، این فراری بود که با استراتژی های بد و بچگانش و بعضا سوتی های فتل قهرمانی رو از دست داد…
   فصل رو خوب شروع کرد اما هرچی گذشت بد و بدتر شد و مرسدس هم بهتر و بهتر

دیدگاه خود را بیان کنید