مجله خودرو ایران– سال گذشته، خودرو رودستر AMG GT C پس از رونمایی، در فهرست بهترین خودروهای اسپرت قرار گرفت که با توان 550 اسب بخار چندان از نسخه کوپه خود فاصله نداشت و حتی با داشتن ظاهری زیبا، وزن مناسب و آئرودینامیک بهبودیافته از کارایی بهتری نیز برخوردار بود. اکنون شرکت مرسدس با تغییری جزئی در AMG GT قصد دارد از رودستری تحت عنوان AMG GT R رونمایی کند. با توجه به تصاویر جاسوسی منتشرشده می‌توان تغییرات ایجادشده را تا حدودی مشاهده کرد.

خودرو رودستر Mercedes-AMG GT R

چرخ‌ها و ترمزها همانند GT R هستند. استفاده از دیفیوزرهایی در قسمت عقب خودرو، اگزوز مرکزی و بال عقب که به‌صورت دستی تنظیم می‌شود نشان می‌دهد که مرسدس زحمت زیادی برای تغییر در این امکانات به خود نداده و از GT R کوپه الهام گرفته است. در قسمت جلو این رودستر، فضایی عریض‌تر با سپری تهاجمی‌تر از GT R طراحی‌شده است. گرچه تصاویر جاسوسی فاش شده از این رودستر اطلاعات بسیاری را در اختیار علاقه‌مندان و رقیبان همیشه درصحنه مرسدس قرار داده است اما بازهم نمی‌توان دقیقاً در مورد ثابت یا باز بودن پرده‌های آئرو فعال (active aero shutters) اظهارنظر کرد. انتظار می‌رود که شرکت مرسدس برای تأمین قدرت این رودستر از موتور GT R کوپه استفاده کند. موتور 8 سیلندری دو توربوشارژر 4 لیتری که توانایی تولید قدرتی در حدود 577 اسب بخار و گشتاور 700 نیوتن متر دارد. همچنین انتظار می‌رود که همانند GT R دارای سیستم انتقال قدرت 7 سرعته دو کلاچه، فرمان پذیری چرخ عقب، کنترل الکترونیکی دیفرانسیل با لغزش محدودشده، کنترل کشش قابل تنظیم، سیستم تعلیق کویلور (coilover) قابل تنظیم و قطعات فیبر کربن باشد.

خودرو رودستر Mercedes-AMG GT R

ممکن است این رودستر نسبت به مدل کوپه‌ای خود به دلیل تقویت شاسی و امکانات نرم‌افزاری سنگین‌تر باشد. بااین‌وجود مرسدس احتمالاً تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده از این مدل خود رونمایی کند. به همین دلیل تا زمان رونمایی گمانه‌زنی‌ها در مورد سایر امکانات و تغییرات ایجادشده در این رودستر ادامه دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید