فرمول یک ایران – پیر گسلی از برخورد تکه کوچکی به ویزور در طول رقابت روسیه خبر داد که برای این راننده فرانسوی لحظاتی “ترسناک” به ارمغان آورد. این در حالی است که وجود هیلو کمکی به ایمنی وی نکرد و دوباره سوالاتی را درباره حضور هیلو و یا جایگزین های بهتر آن مطرح کرد.

دنیل ریکاردو در حال جنگیدن برای جایگاه بهتر در دور های آغازین، با خودرویی دیگر اصابت کرد که نتیجه آن از دست دادن قسمتی از باله rb14 بود.

گسلی در مصاحبه اش از تکه ای کوچک که احتمالا همان باله دنیل ریکاردو بود سخن گفت که از ماشین ردبول کنده شده و پس از عبور از هیلو (halo) به ویزور وی برخورد کرد.

فکر می کنم دنیل قسمتی از کربن خودرویش را از دست داد و آن تکه هم مستقیما به سمت ویزور(visor) آمد و این خیلی خیلی ترسناک بود. فکر کردم از کلاهم می گذرد و به چشم راستم خواهد خورد اما به ویزور اصابت کرد و در کاکپیت افتاد. در پیچ چهار بود که تکه را برداشتم و بیرون انداختم.

در آن لحظه من برای مدت کوتاهی باله را دیدم و فکر کردم قرار است به چشمم برخورد کند اما ویزور مستحکم بود و از این اتفاق جلوگیری کرد. آن تکه، که حدس می زنم قسمتی از خودرو دنیل – احتمالا قسمتی از باله – بود که لحظه برخورد خودرویش، از آن کنده شد.

ویزور بسیار مستحکم به نظر می رسد اما شاید بهتر است به تقویت آن ادامه دهیم و به مستحکم ترین حالت ممکن برسانیم. سرعت هم فاکتور مهمی است و در آن لحظه من در حال خروج از پیچ دوم بودم، به همین دلیل سرعتم زیاد نبود. اگر این اتفاق در سرعت 300km/h پیش می آمد شرایط سخت تر می شد.

پیر گسلی 2018

پیر گسلی- گرند پری روسیه 2018

در نهایت خرابی ترمز های STR13 موجب اسپین شدن وی شد و این راننده جوان تورو روسو نتوانست رقابت را به پایان برساند.

در طی رقابت های اخیر، هیلو کمک بسیاری به ایمنی و حفظ سلامتی راننده ها کرده، اما آیا راهکار مناسب تری برای حفاظت از راننده ها وجود دارد؟ آیا راهکاری برای پیش گیری از حادثه سوچی وجود داشت؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید