موتوجی پی ایران – پیشتاز جدول قهرمانی 2018، با پشت سر گذاشتن موتورسوار دوکاتی، توانست ششمین پیروزی فصل خود را در آراگون جشن بگیرد.

آندره دویزیوسو موتورسوار دوکاتی در همان رده ی تعیین خطش، مسابقه را به پایان رساند و آندره یانونه نیز دومین سکوی فصل خود را بدست آورد.

سکو موتوجی پی آراگون 2018

سکو موتوجی پی آراگون 2018

خلاصه ای از اتفاقات موتوجی پی آراگون 2018

عجب اتفاقی در همان استارت مسابقه رخ می دهد و خورخه لورنزو که مسابقه را از رده پول پوزیشن آغاز کرده بود در همان خروجی پیچ اول نقش بر زمین می شود و جایگاه نخست را به هم تیمی اش تقدیم می کند.

خورخه لورنزو - مسابقه آراگون 2018

خورخه لورنزو – مسابقه آراگون 2018

پس از یک دور مارکز هنوز در تعقیب دویزیوسو است و این دو موتورسوار سوزوکی هستند که با یک استارت عالی خود را به گروه پیشتاز رسانده اند.

آلوارو بائوتیستا نیز در همان دورهای ابتدایی به زمین افتاد و از بین ده نفر برتر خارج شد.

شش نفر برتر فاصله ای کم تر از 1.1 ثانیه با یکدیگر دارند و الکس اسپارگارو که به طرز باورنکردنی در رده ششم قرار دارد، سریع ترین موتورسوار حال حاضر پیست است.

کال کراچلو نیز با موتورش واژگون شد و نتوانست مسابقه را به اتمام برساند.

کال کراچلو - مسابقه آراگون 2018

کال کراچلو – مسابقه آراگون 2018

به نظر می رسد که پس از تصادف دور ابتدایی لورنزو، او را به مرکز پزشکی برای معاینه برده اند که دقایقی بعد اعلام شد که یکی از انگشتان پای راست او آسیب دیده است.

تا آخرین دقایق مسابقه نیز رقابت بین دو موتورسوار هوندا و دوکاتی ادامه داشت تا اینکه در دورهای پایانی مارکز با دفاع از رده خود توانست پیروزی مسابقه ی خانگی خود را کسب کند.

جدول:

جدول مسابقه آراگون 2018

جدول مسابقه آراگون 2018

جدول مسابقه آراگون 2018

جدول مسابقه آراگون 2018

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. M.SH

  14

  0

  با سلام و احترام
  “توانست پنجمین پیروزی فصل خود را در آراگون جشن بگیرد”
  این ششمین پیروزی فصل ۲۰۱۸ مارکزه البته چیزه خاصی نیست پیش میاد ببخشید .

 2. Behrooz

  10

  1

  تو پیچ ها مارکز خیلی سریع بود و بیشتر با موتورش مانور میداد تا خروجی های خوبی بگیره ، برعکس دویزیوسو مثل یک رباط فقط چپ و راست میکرد موتورش رو .

 3. Behrooz

  8

  2

  نکته عجیب عقب گرد وینیالس در اول مسابقه بود که فکر کنم 15 هم بود و بعد خودشو پشت دکتر رسوند و آفرین به دکتر که 8 رده اومد جلوتر و سبقت های خوبی گرفت .

 4. mosi

  4

  0

  دیگه این کار وینالس عادی شده اولش که بایست فشار بیاره حفظ لاستیک میکنه و از نیمه ریس شروع به فشار آوردن میکنه که خیلی عقب افتاده و دیر شده!!
  همان طور که صباغ هم میگه اگه موتور سریعی داری بایست اول مسابقه فشار بیاری بعدش مدیریت کنی..
  این کار وینالس برای پیشتاز ها جواب میده نه اوناییکه از آخرها استارت میکنن

 5. mosi

  5

  3

  یکم به موتور یاماها امیدوار شدم هوا گرم بود ولی مشکلشون مثل قبل زیاد مشهود نبود و دکتر هم آخر مسابقه دوکاتی جک میلر رو گرفت… داشت به پتروچی هم نزدیک میشد اختلاف زیر یک ثانیه بود ۲ دور دگه اونم میگرفت که ریس تموم شد…
  امیدوارم تایلند جور دیگه ای رقم بخوره از رقابت هوندا و دوکاتی خسته شدیم
  لورنزو هم که فقط پول میزنه و ریس هیچی!!! گفته که مارکز باعث شد که های ساید کنه،مارکز یکم به بیرون پیچ هدایتش کرد و اونم زود گاز داد و چرخ عقبش گریپ از دست داد دوباره که لاستیک چسبندگیشو به آسفالت بدست آورد دیگه دیر شده بود و پرت شد هوا و انگشت پاش شکسته
  در کل همه میگن دوکاتی موتور خوبی داره و از برتری هوندا نمیگن!!
  مانورهای مارکز رو دیدین؟آخر مسابقه که جلو طرفدارانش وایساد لاستیک سافت عقبش خط هم نیفتاده بود با اون گرمای سطح پیست و اونهمه فشار!!!!
  دوی لاستیک هارد داشت و دوکاتی که معروفه واسه نگهداری لاستیک با این وجود جلو هوندا کم آورد!!!

دیدگاه خود را بیان کنید