فرمول یک ایران – امیدهای سباستین فتل برای قهرمانی بعد از عملکرد ضعیف تیم در گرندپری سنگاپور ۲۰۱۸ کمرنگ تر شد و به مقام سومی رسید.

با وجود اینکه فتل با نشانه های قدرت فراری در این پیست پا به مارینا بی گذاشته بود اما همه چیز برعکس شد. در تعیین خط وی عقب افتاد و در مسابقه نیز نتوانست عملکرد در خوری را ارائه دهد.

او در ابتدای دور اول از ورستپن عبور کرد اما در نبرد پیت استاپ ها از مکس و ردبول شکست خورد و به سومی فرستاده شد. فراری در طی اقدامی در دورهای ابتدایی سب را به پیت آورد و برای وی لاستیک اولتراسافت انداخت درحالی که رقبای وی همگی سافت بسته بودند که این تصمیم تلاش های وی را بی ثمر کرد.

سباستین گفت :

در مجموع ما سرعت کافی نداشتیم. در ابتدای کار تلاش کردیم تهاجمی باشیم اما آنطور که می خواستیم نشد. من مسابقه ای متفاوت با لاستیک های متفاوت با رقبایم داشتم. فکر نمی کردم تا آخر مسابقه دوام بیاورم اما پیت استاپ هم گزینه مناسبی نبود. تمرکز مان برای کسب حداکثر امتیاز مقدور بود. من فقط تمرکزم بر این مسابقه بود اما با شیوه ای که مسابقه می دادیم شانسی نداشتیم. همانطور که قبلا گفتم تنها رقیبمان خودمان هستیم و با کارهایمان نمی توانیم عملکرد مناسبی از ماشین بگیریم.

این نتیجه به معنی اختلاف ۴۰ امتیازی در آستانه ۶ مسابقه پایانی است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

63 دیدگاه

  • REZA.M

   35

   13

   فتل عالی بود.خیلی عالی.خیلی هم سریع.فتل حداقل باید دوم تموم میکرد و تا آخر مسابقه نمیذاشت آب خوش از گلوی 44 پایین بره فتل اماده بود از مکس هم رد شد.ولی متاسفانه خریت یه عده استراتژیست جلبک مغز همه چی رو خراب کرد.کسایی که حتی بلد نیستن دو تا عدد رو با هم جمع بزنن. بخند m6بخند.خنده های تو هم اضافه روی خنده های عالم و آدم.ولی بترس از روزی که سر شما هم بیاد.
   روزگار است آنکه گه عزت دهد گه خوار دارد چرخ بازیگر از این بازیچه ها بسیار دارد
   همیشه یه جور نمیمونه.

   • امید نورمحمدی

    5

    0

    رضای عزیز اول بگم من فکر نمیکنم m6 منظورش مسابقه بوده. چون حدودا میشناسمش بهت میگم. درباره مسابقه بنظر من 100% حق با تو هستش. از اون پیت ابله آنه شون. استراتژیست که چه عرض کنم فراری کاری که با کیمی کردند باید با سب میکردند حداقل! اگر قرار به یک پیت بود باید دیرتر میومد پیت و سافت مینداخت. دور 14 پیت و بعد آلترا برای دو پیت مناسبه و انقدر اینو گفتم دیگه حال خودم داره بهم میخوره!
    بنظر من وقتی معلوم شد فراری با یک دست سافت میاد مسابقه را واگذار کرد. یادشون رفته که با مرسدس و ردبول باید مصاف بدن که مهندساشون و آنالیزرهاشون خیلی بیشتر از جمع زدن دو عدد تخصص دارند. چیزی که همونطوریکه گفتی مال فراری بلد نیستند.
    سب واقعا تنهاست. فراری نشون داده که راننده اولشون کیمیه! شکی در لیاقت همر و کاردانی مرسدس وجود نداره برای من ولی فراری از قبل واگذار کرده بود. خدا بیامرزه مارکیونه رو که داشت آفتهای فراریو از بین میبرد که خودش از بین رفت!

 1. pouya

  39

  10

  (همانطور که قبلا گفتم تنها رقیبمان خودمان هستیم و با کارهایمان نمی توانیم عملکرد مناسبی از ماشین بگیریم.)

  بنظرم وتل همه چیو گفته دیگ
  عقلم میگه محاله وتل این فصل قهرمان شه
  ولی دلم روشنه
  انشالا که بشه

  به امید قهرمانی وتل و فراری

   • Ferrari .Italy

    2

    0

    داداش من اون نیستم اسم پروفایل من با اون Ferrari fan فرق داره میتونی چک کنی

   • yas

    2

    0

    امید جان این فراری فن با اون فراری فن فرق داره. این دوستمون سب فن هم هست. اون یه اکانت دیگه است که فراری فن ولی آنتی فتله. عزیزی❤❤❤

 2. S5

  31

  10

  تحلیلگران سایت espn استراتژی فراری برای پیت استاپ زودهنگام فراری و انداختن لاستیک اولترا تو دور پانزدهم برای فتلو شوک(shok) مسابقه دونستند و بعضیها تو این سایت میگن استراتژی فراری درست بوده و عیب از خود فتله. اینجاست که باید گفت: آی زرشک

  • آبتین.فرمانفرما

   23

   25

   اون عزیزان که الان بهشان زرشک تعلق نمیگیره.
   زرشک به اون عده میرسه که میگفتن خوشحالی نکنید فتل فردا پیست را اتش میزند.

   وگرنه هوادار راننده ای که برده را بهش زرشک میگین.
   جالبه..
   همان تحلیلگران سنگاپور سال قبل را تقصیر فتل دانستند. اون موقع زرشک مدنبود، یا نیازی نداشتید؟
   همین تحلیلگران ماشین فراری را برتر از مرسدس میدانند، الان چی نیازی به زرشک هست یا نه…
   یک کاری کردید، هر طوری دیگه کامنت بوذارید بر عریه خودتان براحتی استفاده میشود.

   قدیمها زرشک را به بازنده میدادن، چون طبع زرشک سرد است، اتش باختن را کمی قابل تحمل میکند. فکر نمیکنم لوییس باخته باشد. نکنه باخته؟

   • S5

    35

    18

    دکی جون، من از نوشتن شما و برداشتهای اشتباهتون از کامتتهای نوشته شده، حدس میزنم جزو مهاجران افغانی هستی و بیشتر به فارسی دری که تو افغانستان استفاده میشه تسلط داری وگرنه تو کامنت من هیچ چیزی در مورد همیلتون نیست

   • Nohed3339

    20

    6

    آقای آبتین نمیدونم چی چی. اره من گفتم فتل پیست آتیش میزنه. ولی با این گفته خودم یه ذره هم به تیم و گاراژ فراری ایمان داشتم. که الان دیگه با این استراتژی مزخرف امروزشون هیچ ایمانی واسم نمونده‌. برادر عزیز در کل فصل فتل اشتباهاتی داشت ولی شاید ۲۰ درصد اونها به رتبش ضرر زده ولی برو ببین فصل گذشته و این فصل تیم فراری چقدر به فتل ضربه زده؟ خب چطور میخوای قهرمان بشه؟ بخدا خوب صبری داره این فتل اگر همیلتون جای فتل بود دمار از روزگار تیمش در میورد. ولی فتل نه . تازه یکم زبونش باز شده. اخه تای کی سکوت تا کی؟؟؟؟

 3. Hamed

  30

  2

  یعنی بهترین خبری که میتونم منتظر شنیدش باشم اینه که فصل بعد آریوابنه و دارودسته استراتژی فراری کلن تو اطراف فرمول 1 دیده نشن چی فکر کرده بودن درباره دوام التراسافت که فتل 10دور آخر عوض اینکه بتونه فشار بیاره داشت دوری 2 ثانیه نسبت به همیلتون از دست میداد اونم از زمان بندی شاهکارشون که ماشینی که ازش سبقت گرفته بودن اورکاتشون کرد 1 ریس استراتژی خوب داشته باشن برای جبرانش ده تادیگه رو باید ب. ری .نن توش .
  باید گفت تو این نقطه از فصل فرم همیلتون-مرسدس بهتر از فتل-فراری هست تقریبا شبیه پارسال داره میشه. مرسدس نشون داده بیشتر مشکل دانفورس و ترکشن ماشینشو حل کرده متاسفانه با این شرایط تو پیستای باقیمونده هم شرایط فراری همینقدر سخته ریسای زیادی نمونده و معجزه لازمه برای جبران این فاصله حتی معجزه هم نازل بشه بعید میدونم این فراری قدرشو بدونه

  • Behzad

   24

   1

   مشکل فراری در مسابقه از چند روز قبل رقم خورد!
   اونها تمام تلاششون روی تایر التراسافت بود تا در Q2 جزو ده نفر اول باشن اما اوضاع خوب پیش نرفت و نتونستن زمان خوبی با اون تایرها بزنن.
   اگر این استراتژی میگرفت و 30،35 دور میروندن براحتی میتونستن هر دو راننده را جزو سه نفر اول داشته باشن.
   به نظر بنده مدیر تیم باید فهیم باشه و بدونه دو تا راننده داره و دو تا ماشین که در این شرایط میتونه دو ستاپ متفاوت ارائه کنه که با این کادر فنی بعیده!
   یک احتمال هم هست که تیم شرایط را جوری داره میچینه که سال بعد با ورود لکرک عملا راننده دوم در کار نباشه و هر دو برای قهرمانی مبارزه کنن! و این شرایط نمیتونه باب میل فتل باشه.

   • Hamed

    10

    0

    اما و اگر فراوونه البته برنامه اصلیشون همین بود که شما اشاره کردی ولی به هرحال نگرفت باید پلن b بهتری میداشتن بهترین کانسپت هم خوب اجرا نشه تهش خرابکاریه
    البته شایدم هدف فراری دو پیت استاپ بوده. بعید میدونم خودشونم باور داشتن با اون پیت زودهنگام و ست الترا فتل تا آخرریس رقابتی باشه بیشتر به نظر میومد با اورکات مکس استراتژی ریسکی فراری و هدفشون که مشخصا گرفتن همیلتون بود ریخت بهم . در هر صورت مشخص شد دورای بیشتر با هایپر و تک استینت سافت عاقلانه تر بود

   • mojtaba

    6

    1

    لایک اما احتمال آخری که نوشتی بعیدتر از بعیده

  • محمد.ج

   10

   1

   بهنظرم کلا فراری با این اوضاع از مسابقات بیاد بیرون بهتره. چون از طرفی داره با رفتارهاش به راننده هاش ضربه میزنه و فرصت رقابت با مرسدس و موفقیت رو فقط از دوتا راننده ی خوب فرمول یک میگیره. و دوم اینکه با حضورش فقط داره جلوی دوم نشدن تیم ردبول رو میگیره وگرنه هیچتلنگری هم نمیتونه به مرسدس بزنه.
   بره بیرون هم تیم ردبول خوشحال میشه و هم دوتا از بهترین راننده های تاریخ فرمول یک عمرشون رو توی این تیم تلف نمیکنن.
   البته اعصاب ما طرفدارا هم دیگه بیشتر از این خورد نمیشه. یک بازی برد برد برد

  • امید نورمحمدی

   6

   0

   درست میگی. اما اگر قرار باشه سب با معجزه فصلو ببره همون نبره بهتره. من فصل پیش میگفتم که همیلتون با شانس قهرمان شد و هنوزم همین نظرو دارم ولی داستان این فصل متفاوته. این فصل اگر همیل قهرمان بشه بخاطر ثبات خودش و تیم محوریش و تلاش مرسدس بعنوان یک تیم و صد البته بوتاس که برای تیمش هرکاری میکنه است. یعنی “مرسدس و همیلتون” توی این فصل لایق قهرمانی هستند.
   من طرفدار سب هستم و هیچ چسزی نمیتونه منو مجاب کنه که همیلتون از سب بهتره. هیچجور هم نمیشه اینو ثابت کرد چراکه توی دوتا تیم مختلف هستند. قیاس زمانی معنی پیدا میکنه که در شرایط یکسان رقابت انجام بگیره. چند وقت پیش یکی از دوستان درباره واژه بهتر و بهترین توضیحی دادند که بخشیش درست بود ولی ایشون فراموش کردند که برای قیاس شرایط یکسان مهمترین عامله و دونفر در شرایط غیر یکسان را نمیشود قیاس کرد. هرچقدر هم دوستان بگن ماشین فراری بهتره و … بازهم دلیلی برای برابری شرایط و نتیجه گیری وجود نداره.

 4. Nohed3339

  10

  17

  دوست عزیز مطمئن باش لکرک که هیچ آلونسو و همیلتون و ریکاردو هم اگر بیان فراری بارم بعنوان راننده دوم شناخته میشن . چون فتل راننده ایی نیست که دوم قبول کنه. بقول آقای صباغ تمام تخم مرغ های فراری تو سبد فتل عست

 5. Farid

  13

  2

  خدایا وقتی منه سباستین فن اینقدر سردرد گرفتم و از دست مثلا استراتژیست های مغز فندقیه تیم اینقدر حرص میخورم ، خدا میدونه که سب چی میکشه از دست اینا و فقط بخاطر تیم دم نمی زنه و میریزه تو خودش. دلم براش میسوزه خداشاهده. چرا اسطوره ای مث وتل باید اسیر چار تا کارنابلد تو فراری شه!!! آخه تیم به این بزرگی چرا نباید دو تا استراتژیست درست و حسابی داشته باشه !!!! ناندو اسیر مک لارن غیر رقابتی شد و نابود شد و اینطرف سباستین داره بخاطر اینا تلف میشه !!! وجدانا اگه گاراژ کارشو بلد باشه و اجازه بده به سب که فقط رو رانندگیش متمرکز باشه محاله که مسابقه ای از دستش فرار کنه. اینو قبلا تو ردبول ثابت کرده. فراری یه مدیر دیکتاتور و با دیسیپلین میخاد که تیمو حاشیه هاشو جمع کنه. کار فراری به جایی رسیده که روشون نمیشه به راننده دو بگن راه بده یا کمک وتل کن!!! خدااااااااااا به سباستین صبر بده

  • arastooforce

   9

   19

   کاری به بقیه حرفات ندارم ولی اون قسمت که گفتی اسطوره ای مثل فتل !!!! واقعا یا معنی اسطوره رو درک نکردی یا خودتو به اون راه زدی .به جدول کل دوران رجوع کن تا معنی اسطوره باز بشه !

   • Sam

    14

    5

    اقای arastooforce از این حرفت چه منظوری داری ؟
    قهرمانیای فتل با ماشین رد بول و تو فضای کاملا رقابتی با تیمای قوی مثل فراری و مک لارن و … حتی هم تیمیش بوده اون زمان اختلاف ماشینا زیاد نبود
    بر عکس لوییس که چند سال پشت هم با یه ماشین دست نیافتنی تو پیست جولان میداد که تنها رقیبش هم تیمیش بوده که الان اونم نیست یه قهرمانیشم تو مکلارن بوده که بهترین تیم اون زمان بوده
    همین الانشم هم بهترین ماشین در اختیارشه هم بهترین تیم این اماری هم که شما میگید همه میدونن چطور به دست اومده و نه این که کلا بی ارزش باشه ولی کسی بهش توجه نمیکنه همیلتون یه سبقت درست حسابی نمیتونه بگیره اونوقت میخواین ازش اسطوره بسازین

   • محمد.ج

    16

    1

    اینکه تو میگی فتل اسطوره ی فرمول یک نیست به مثل اینه که ما طرفدارای فتل بگیم همیلتون اسطوره ی فرمول یک نیست. تا قبل از ورشتپن جوونترین فردی که توی فرمول یک سکو گرفته و جوون ترین راننده ای که برنده شده بود. هنوزم جوونترین قهرمان تاریخ فرمول یک هست. چند نفر توی تاریخ فرمول یک تونستند حداقل 4 بار قهرمان بشند؟ فکر کنم 5 نفر (آمار دقیقش رو البته یادم نیست شاید اشتباه کنم مثلا 6 نفر باشند) هنوز از عمر حرفه ای فتل حداقل 6 سال مونده و از عمر حررفه ای همیلتون 3 سال (سه سال این دو راننده اختلاف سنی دارند) و فتل میتونه بازم قهرمانی کسب کنه البته اگه فراری به عنوان رقیب جلوش ظاهر نشه که این دوفصل اینجوری بوده.
    شاید خیلی از آمارهای فتل مثل سکو و پول پوزیشن و امتیاز به همیلتون نرسه اما توجه داشته باش که فتل سه سال کوچکتر از همیلتون هست و دیرتر به این مسابقات اومده. و نکته آخر اینکه خوب بودن همیلتون دلیل بر بد بودن فتل نیست. الان آمار آلونسو رو نگاه کن با توجه به سنش و مدت زمانی که توی فرمول یک بوده از همیلتون و فتل پاسنن تره بازم ما خب یکی از بهترین راننده های تاریخ و یکی از اسطوره های این مسابقات هست.
    اسطوره ها با حرف من و تو از جایگاهشون پایین کشیده نمیشند.

   • امید نورمحمدی

    5

    1

    منظورت حتما شوماخره دیگه. همیلتون که نیست. چون اسطوره اونجوریکه تو گفتی فقط یکنفر میتونه باشه و اگر قرار باشه دوتا بشن پس تا سه تا جا داره. درست مثل سکو. چه بخوای چه نخوای همیلتون امسالم ببره باز باید یک فصل دیگه ببره که تازه بشه 4 قهرمانی متوالی. هر وقت این اتفاق افتاد و همر شما 5 فصل متوالی قهرمان شد من قبول میکنم که دومین یا اولین اسطوره است.
    قهرمانیای غیر متوالی خیلی شانسی میتونه باشه دقیقا مثل پارسال همر. 4 بار سری قهرمان شید تازه مساوی میشیم.

 6. Farid

  19

  6

  بخاطر سب گریه کردم امروز . ??? هر مسابقه با هزار امید میاد و با تلاش بسیار کارایی تو مسابقه میکنه که کار هر کسی نیست .مثل سبقت از مکس. بی نظیر بود سبقتش. ولی گاراژ مثل بجه ۴ ساله گول رادیو مرسدسو خورد بازم و هر چی سب رشته بود و پنبه کرد!!! بیجاره خودشو آماده حمله به ۴۴ کرده بود. آدم به هوش و عقل گاراژ فراری شک میکنه بعضی وقتا

 7. Yousef_Alo

  15

  0

  فک کنم فراری منتظر یه پرچم زرد بوده ولی برای ریسک نکردن سافت بستن برا فتل یعنی پلن یک این باشه که با یه پرچم زرد بیاد و عوض کنه اما پلن دو که تموم کردن با اینا بوده شده ، ولی درهر صورت کلا گند زدن….

 8. نوذر

  11

  0

  وقتی ماشین مشکلی نداره و راننده هم اشتباه نمی کنه، و مقام سومی و پنجمی میاریم، یعنی هدایت تیم اشکال داره. اشکالی که مرسدس نداره (به هیچ وجه) و همین موضوع قهرمانشون خواهد کرد.
  با این ماشین حیفه این نتایج. بگذیریم که دفعه قبل اشتباه راننده بود. از دست دادن کیمی هم اشتباه است.

 9. arastooforce

  6

  33

  فراری در بهترین حالت ،تیمی در حد رنو هست .و داره نون اسم و رسم گذشته رو میخوره وگرنه اصلا راننده هاش در حد نیستن مثلا واقعا سطح کلاس جهانیشون از همیلتون و آلونسو پایین تره .حالا رایکونن با ارفاق قبوله ولی خدایی فتل خیلی فاصله داره حتی و به زور در حد راننده های تیم ته جدوله .

   • arastooforce

    5

    14

    حتما اگر برعکس این حرف رو میزدم میشدم یک فرمول 1 بین قدیمی !
    به هر حال فتل از مکتب رنو میاد و اونجا موفق تر بود البته به سن شما نمیخوره .

   • arastooforce

    0

    0

    درست میگی من 38 یا 39 سالمه باید برنامه کودک ببینم خخخخسی سالشو کم کردی فقط !
    مرسی
    ولی توی حرفم هیچ شکی ندارم که فتل همون راننده ته جدولیه و روی این موضوع پافشاری دارم .

  • Arman.LH44

   17

   0

   بااین گل واژه های که اینجا میایی تلاوت می‌کنی فقط و فقط چهره طرفداران لوویس رو خراب می‌کنی. این همه هجویات رو چه طوری تو مغزتون جا میدید؟ فراری در حد رنو؟ وتل راننده ته جدولی؟؟
   بعد اخر سر میگن طرفداران همیلتون هیچی بلد نیستن

   • yas

    8

    0

    از این بچه مچه‌ها تو طرفدارهای همه راننده‌ها پیدا میشه. شما سخت نگیر. فکرشو بکن مثلا یه فتل فن بگه همیلتون در حد ساینز و هالکه.
    خنده‌دارتر از این نمیشه.

   • THE MINDBLOWER

    6

    1

    این دو نفر به همراه ناندو بنظرم سیحون از بقیه جدا هستند و بعد مساله سر اینه که کی بهترینه ولی مقایسه کردن این سه نفر با راننده‌های پایینی فقط نشون‌دهنده بی‌منطقی بنظرم.

   • THE MINDBLOWER

    4

    1

    اگه قبلا حرفی مثل اینکه لوییس راننده رالی‌کراس بوده زدم فقط به‌خاطر گاها شوخی و گاها کل‌کل بوده و اصلا منظورم این نبوده که مبتدیه

  • امید نورمحمدی

   6

   1

   4 بار قهرمانی سری بدون مرسدس و فراری موجب عصبانیت میشه و قابل درکه. همیلتون که فعلا فاصله داره و تازه دو دستی تیم آلمانیو چسبیده! 2016 هم که مغلوب نیکو شد. یعنی یک حریف در شرایط مساوی داشت و باخت. اونم چه باختی. همینه که موجب شما شما بیایید این عصبانیت متاثر از واقعیتتونو اینجا سر طرفدارهای دیگه خالی کنید.
   آلونسو قابل احترامه با کمتر از 30 پول و کمتر 30 برد!!! فتل ولی …

   • Sky2018

    3

    3

    حاجی تو اول برو ببین چرا همیل ب روزبرگ باخت یادهه هشتادی هستی مغذت یاری نمیکنه لوئیس تو مالزی موتور سوزوند و فصلو باخت اونم با یکی دو اختلاف امتیاز

 10. mehran

  11

  1

  مشکل فراری در مدیریته، مشکلی که مرسدس نداره. وگرنه فراری هم ماشین و هم راننده های خوبی داره من خودم طرفدار فتل و فراریم ولی عملکرد تیمی مرسدس خیلی بهتر از فراریه . نمیدونم چرا این حسو دارم ولی انگار فراری میخواد تو همه مسابقات اول باشه. شما اگه به قهرمانی های سالهای قبل نگا بندازید میبینید کسی که قهرمان شده لزوما همه مسابقاتو اول نشده یا از پول شروع نکرده
  اگه به عملکرد مرسدس از اول فصل نگا کنید میبینید که عقبتر از فراری بودن ولی کم کم خودشو کشیدن بالا، که این نشون میده مدیریت دقیقا درست بوده چرا که تا پایان فصل تمرکز دارن و تا اون موقع خودشونو میکشن بالا

 11. Nohed3339

  12

  5

  اگر واسه طرفداران بین بهترین راننده های فرمول ۱ نظر سنجی بزارن مطمئن باشید که فتل با اختلاف اول میشه. ولی اینجا یه نکته باقی میمونه. اولا مهارت در رانندگی یا اصل ویژه به حساب میاد اما همه چی تو رانندگی مهارت نیست. فتل ماهر هست. جسور هست ولی عجول هست و نمیتونه در شرایط سخت خودش و تیم مدیریت کنه. برخلاف همیلتون که شاید در مهارت و جسارت رانندگی به فتل نرسه . اما در هوش رانندگی و تمرکز و مدیریت تیم از فتل بهتره. نمونه اونو در اتریش و آلمان به وضوح دیدیم. اگر فتل جای اون بود الان اختلاف بالای ۷۰ امتیاز بود

  • cfz

   10

   17

   فتل با ماشین برتر 40 تا عقبه اگه ماشین ضعیفتر دستش بود 70 تا جلو بود؟
   خودتو مسخره میکنی یا مارو؟
   فتل هیچوقت نمیتونه به پای لوییس برسه حتی با ماشین برتر
   چیزی که الان به وضوح داریم میبینیم

   • Sam

    10

    2

    ماشین برتر !! اینو کی تو دهنتون انداخت
    مطمعن باش تنها کسی که میتونه از نهایت ظرفیت ماشین استفاده کنه فتله شاید بیشتر از ظرفیتش
    پس کل توان فراری همونی بود که دیدی . ماشین برتر و از کجا اوردی؟
    تیمم که قربونش برم کلا تعطیله و علاوه بر فشار مسابقه فشارو تنش گاراژم رو رانندس
    در مورد این حرف که میگی فتل هیچ وقت به لوییس نمیرسه کافیه یه چند سالی بری عقب ??

   • امید نورمحمدی

    6

    1

    چون اسم مسخره کردنو آوردی فقط بهت میگم که برای مسخره کردن شما cfz نیازی به دیگران نداری و خودت زحمتشو میکشی. این ماشین برترم که میگی از شبکه ورزش یاد گرفتی و تا الان شما و دیگر طرفداران همیلتون هیچ آمار فنی و رسمی ثبت شده ای بغیر از گفته های چند کارشناس همفکرتون نشون ندادید. تا الان 15 مسابقه انجام شده و براحتی میشه به اعداد و ارقام اونا مراجعه کرد و نیازی به کلی گویی نداره.

 12. Behzad

  10

  2

  نمیدونم چرا برخی از دوستان در اینجا اسیر جو ایجاد شده ماشین برتر قرار گرفتن!
  یادمه اون سالهای طلایی bmw و ویلیامز که رالف و مونتویا رانندگی میکردن همین جو وجود داشت و رسانه ها تحلیل میکردن که موتور ویلیامز بیش از 50 یا 60 اسب بخار از فراری قویتره و این تیم چرا نمیتونه فراری را شکست بده!
  با این تفاسیر حتما بسیاری از عزیزان متوجه شدن که هر پیست یک مشخصه خاص خودش داره و کلی دنگ و فنگ برای ستاپ یک خودرو و در آخر استراتژی.
  اگر واقع بین باشیم بدون در نظر گرفتن اتفاقات ماشینی پیروز خواهد بود که بهترین ست آپ مخصوص اون پیست براش فراهم بشه و همینطور استراتژی درست.
  در حال حاضر و با توجه به قوانین دو تیم فراری و مرسدس توانستن بهترین ماشین هارو بسازن و اختلاف موجود فقط در ست آپ و استراتژی و البته اتفاقات ایجاد شده هست ، و جو رسانه ای ماشین برتر برای افزایش مخاطب هست ولاغیر.
  ماشین برتر مرسدس 2014،15،16 یا فراری 2004 و ردبول 2013 بود و مابقی فصل ها رقابت بین دو تیم وجود داشته.

 13. Behrooz

  7

  6

  من یه سوالی از فراری فن های عزیز دارم ، مگر میشه راننده و مهندس ها قبل هر مسابقه کل استراتژی هارو چه برای تیم خود و برای حریف بررسی نکرده باشند ! اینکه استراتژی خوب در نیومده تقصیر کل تیم هست هم استراتژی ها چه راننده ، فراری یا میخواسته بقیه رو به 2 پیت استاپ وادار کنه یا احتمال سیفتی کار در آخر مسابقه میداده که یه هایپر بندازه و کلی سریع تر شه . ایا فتل از هر دو استراتژی قبل مسابقه باخبر نبوده و بدون اوکی فتل اینکارو انجام دادند ، با توجه به اینکه از این 2 احتمال خارج نبوده امکان نداره . و اینکه فتل در مصاحبه میگه با خودمون میجنگیم به نظر من فرافکنی هست ، در صورتی حرف فتل درست بود که مثلا دو سه تا سفتی کار یا مجازی میومد و مثلا فتل امکان برد رو بخاطر دیر یا زود تعویض کردن لاستیک یا اصلا نیومدن برای تعویض لاستیک از دست میداد .

  • Behzad

   7

   1

   دوست گرامی چند روز قبل از شروع تمرین یک مسابقه تیم ها از پیرلی چندین ست تایر درخواست میکنند که در این مسابقه تایر اصلی سافت بود و در اقدام عجیب فراری فقط یک ست گرفته بود و بجاش الترا های بیشتری داشت و نشان از این داشت که این تیم بخش اعظم مسابقه اصلی را با همین تایر خواهد راند ولی در تعیین خط به هدفش نرسید.
   سنگاپور تمام شد اما دیگه هر مخاطب این رشته میدونه که مسابقه بعدی در سوچی نیز فقط یک پیت استاپ نیاز داره و این ریسک ها جوابگو نیست.
   الان ما اینجا دو هفته دیگه از جمعه میاییم و شروع به تحلیل عملکرد تیم ها و راننده ها میپردازیم در حالی که مهندسان از دیروز شروع به ارائه پکیج در شبیه سازها کرده اند و در صورت موفقیت این مهندسان، نه راننده نه مدیر، استرس و درگیری در روز تایم گیری و مسابقه ندارن و میتونن برای اولی بجنگن.
   البته بنظرم قدرت اصلی مرسدس تازه داره رونمایی میشه و احتمالا در مسابقه های بعدی اختلاف بیشتر هم خواهد شد و تا قوانین فعلی هست مرسدس شکست ناپذیره و اونها به یک بالانسی رسیدن که میدونن چطور پیروز بشن و تا اینجای فصل هم احتمالا با درخواست مدیران فرمول یک برای جذابیت پایاپای با فراری حرکت کردن اما آخر فصل فاصله واقعیشان مشخص خواهد شد.

   • Behrooz

    1

    1

    حرف شما درسته ولی همون انتخاب لاستیک توسط تیم ها هم بدون اطلاع راننده نیست ، من قبل مسابقه جدول لاستیک هایی که برای راننده ها مونده بود رو دیدم اگر بخواید الانم دارم فتل همون سافتش رو داشت و تو این جدول زده بود که استفاده نشده ، حالا دقیق نمیدونم که این درسته یا نه چون تمرینات رو جسته گریخته دیدم و متوجه نشدم که فتل از سافت تو تمرینات استفاده کرده یا نه ، هر چند که اگر زیر ۱۰ دورم استفاده کرده بود میتونست تو مسابقه ازش استفاده کنه .

   • Behrooz

    1

    3

    در ضمن برای سوچی هم فتل یک دست سافت انتخاب کرده و همیلتون ۲ تا ، انتخاب لاستیک هم تا اونجایی که من میدونم حداقل دوماه قبل از هر مسابقه باید تیم ها به شرکت سازنده اعلام کنند و چند روز قبل نیست .

  • امید نورمحمدی

   5

   2

   بنظر شما هرچی درباره سب مثبت باشه فرافکنیه! من مجبورم باز تکرار کنم که 4 بار متوالی قهرمان شدن چیزیه که همیلتون و شما فعلا باید منتظرش باشید. در باره مقایسه همیلتون و سب هم که با توجه به متفاوت بودن ماشینهاشون و تیمهاشون هیچکدوم نمیتونیم صراحتا بگیم کدوم بهتره الا از روی تعصب.
   ولی درباره همیلتون و روزبرگ مبشه براحتی قضاوت کرد چون در یک تیم بودند و هردو مرسدس سوار که اونهم همیلتون شکست سختی خورد.

  • akbar

   2

   2

   فتل که تو ماشین ازش میپرسن نظرش راجع به حرف همیلتون چیه باید چکار کنه؟!
   بعدش به صورت سوالی میپرسن بریم رو پلن سی؟
   بعدش باز بر میگردن رو پلن آ
   کلا اینجوری بخواد باشه خوب پول استراتژیست چرا بدن؟ فتلو بفرستن تو پیست بگن خدا کریمه هر کاری خواستی بکن!!
   حرفا چیه دوست عزیز اوورکات شدن فتل تقصیر هیچ کس به جز گاراژ نبود، پیت فتل هم ۲ دهم کند تر از مکس بود، همون پیت برابر میزدن هم این اتفاق نمی افتاد، نکنه پیت هم تقصیر سب بوده؟! با منطق شماها احتمالا بله

دیدگاه خود را بیان کنید