فرمول یک ایرانسباستین فتل راننده آلمانی تیم فراری بعد از تعیین خط گرندپری سنگاپور طی اظهار نظر هایی به تفسیر این اتفاق پرداخت.

وی گفت :

ما باید عملکرد بهتری را ارائه می دادیم. پول پوزیشن در دست ما بود و می توانستیم آن را به دست آوریم چون شرایط کسب آن را داشتیم اما نشد. دور همیلتون قابل شکست دادن بود.

سباستین به دنبال پنجمین پول پوزیشن خود در گرندپری مارینا بی بود اما با اختلاف ۰.۶ ثانیه نسبت به لوییس سوم شد. سب در Q2 نیز در رادیو شکایت خود را از ترافیک بیان کرد.

سباستین افزود :

فاصله با لوییس من را متعحب کرد ولی فکر نمی کنم این فاصله واقعی و نشان دهنده تفاوت عملکرد ما دو تا باشد‌. برای ما شرایط آنطوری که فکر می کردیم هموار نبود. همانطوری که گفتم این رتبه ایده آلی نبود. فکر کنم متوجه منظور من می شوید. پول پوزیشن در دست ما بود و شرایط کسبش را داشتیم ولی نتوانستیم بدستش آوریم.

سباستین فتل-مصاحبه بعد از تعیین خط گرندپری سنگاپور ۲۰۱۸

سباستین فتل-مصاحبه بعد از تعیین خط گرندپری سنگاپور ۲۰۱۸

فتل در تمرین سوم، اول شد و عملکرد خوبی داشت اما اذعان کرد نمی توانسته در تعیین خط سرعت لازم را داشته باشد.

فتل در آخر گفت :

ناامید کننده است که نتوانستیم از حداکثر توان ماشین خود در تعیین خط استفاده کنیم. فاصله با پول زیاد بود و لوییس واقعا دور خوبی را ثبت کرد. به او تبریک می گویم چراکه دور خوبی بود اما قابل شکست دادن بود. بخواهم درباره Q1, Q2 و Q3 حرف بزنم، ما نتوانستیم ریتم پایدار و ایده آلی را حفظ کنیم اما دیگران توانستند. نمی خواهم دور لوییس را زیر سوال ببرم اما قطعا می توانستم دور بهتری از وی ثبت کنم. در آخر کار دورهایی را ثبت کردم که به اندازه کافی نزدیک رتبه نخست نبود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. آبتین.فرمانفرما

  7

  2

  من فقط یک سوال میپرسم از هواداران فتل،
  فقط اونهایی که واقعا شهامت دارند صادقانه پاسخ دهند، جواب سوالم را بدهند.

  سؤال :

  اگر اللن جای این دو نفر عوض شده بود، و فتل پول پوزیشن را داشت و همچین دوری زده بود، و لوییس می آمد و دقیقا همین صحبتها را میکرد، هواداران فتل چی میگفتند..؟؟؟
  صادقانه چه میگفتید..؟؟؟

  • محمد.ج

   5

   2

   من به جفتشون احترام میذاشتم.
   چون این دو نفر بهترین های فرمول یک هستند و به نظرم فاصله ی تواناییهای فنی شون بسیار کم هست و تقریبا چیزی نیست. خب حالا من از فتل بیشتر خوشم میاد و تو از همیلتون و این سلیقه هست و عضویت راننده ها در تیم ها هم باعث میشه طرفدارشون باشیم یا نه.

   اما نکته اینجاست: من نمیگم همیلتون لیاقت چیزایی که به دست میاره رو نداره. اما واقعا تفاوت ها رو بین این دو نفر تیم ها و استراتژِست های تیم ها دارند تعیین میکنند. من شک ندارم اگر جای فتل و همیلتون عوض میشد فتل میتونست عملکردی حتی بهتر از عملکرد کننونی همیلتون ارائه بده.
   .
   .
   الان داره مسابقه اصلی برگزار میشه. فقط یه نگاه به استراتژی تعویض لاستیک های دو تیم بندازید. همیلتون بیرون میاد از پیت استاپ و یک ماشین فاصله بینش با فتل هست. بعد فاصله میرسه به بیش تر از 5 ثانیه و بعد ورستپن هم جلوتر از فتل بیرون میاد. این وسط فتل اولترا سافت داره و همیلتون سافت. همیلتون تا آخر مسابقه بدون پیت استاپ ادامه میده و فتل باید یک پیت استاپ دیگه داشته باشه. این استراتژیست ها گیر همیلتون میومدن همیلتون چکار میکرد؟؟؟

دیدگاه خود را بیان کنید